273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Pompa ciepła - powietrze -->OSTRZEGAM<-- !!!

odpowiedz o pompach ciepla !
http://www.ekoenergia.polska-droga.pl/opinie-o-pompach-ciepla-blog/317-ile-ciepla-daje-pompa-ciepla.html

izolowanie, rekuperacja i brak duzego zasobnika + "transporty ciepła" daje ogromne efekty
http://www.ekoenergia.polska-droga.pl/ogrzewanie/17-komfort-cieplny-w-pomieszczeniach/319-ile-kosztuje-oszczedzanie-energii.html

możesz podać więcej szczegółów tego rozwiązania?pls.Ratując jego instalację - myśłe, że musisz sobie wykopać studnię wody mieć ze 2-3 metry lustra wody i wsadż tam ten swój wymiennik ciepła - wymiana energii poprzez wodę z glebą powinna dac ci lepszy wskażnik niż powietzre w zimie (to tylko taka sugestia, ale znam parę osob co tak zrobili , jedni z jeziora a jedni ze studni)
Miałem na myśli pobieranie ciepła bezpośrednio z gleby przy dwóch do trzech odwiertów na głębokość 25-30m.Koszt generalnie sprowadza się głównie do odwiertów.
Ja od dwóch lat eksploatuję pompę ciepła (powietrze)jako drugie zródło ciepła i nie narzekam,tym bardziej,że jej głównym zadaniem było chłodzenie.Koszt inwestycji był jednak znacznie niższy.
Pozdrawiam.

Mam firmę w szwecji i wynajmuję tam dom.Moi gospodarze maja pompe cieplną powietrze-powietrze.Zainteresoałem sie tym.urządzenie jest stare (ok.20 lat i głosne, ale to jest dom na wsi,więc nie przeszkadza).Ich dom jest duży ok.200 m.Klimat na południu Szecji jest łagodniejszy niż u mnie(okolice Torunia).Moi gospodarze mówia mi, ze w ich warunkach jest to najtańsza forma ogrzewania i sprawdza sie do ok. -5 do -7 stopni Celsjusza.Poniżej potrzebne jest wspomaganie (w ich przypadku prąd).Co więc jest nie tak z ta pompa w Polsce? Czy my mamy inne powietze niz w Szwecji? Czy jest to może błą wykonawcy, który insatluje coś czego nie umie obsługiwać i zamontować? Myslałem o założeniu tego u siebie, ale po przesledzeniu tego forum mam obawy? Pytałem o pompę w Bydgoszczy i odradzono mi instalację (powód: nie na nasz klimat).Nie wiem, co mam o tym myśleć,chyba poradzę się w Szwecji.
Darku i jak otrzymałeś jakieś wiarygodniejsze informacje ze szwecji???

Ali jesteś cool

ja mam taką pompe ciepła i wszystko chodzi super oczywiscie ze nie mam ogrzewania za darmo ale w skali roku wydaje dwa razy mniej pieniedzy w stosunku do gazu

a jaką masz pompę powietrze -woda. Ja szukam czegoś zamiast LPG.

witam jestem posiadaczem pompy powietrze woda pracuje już cztery sezony i jest bardzo fajnie te opowieści to większość bzdura od ludzi których nie stać na takie urządzenia jeśli chceciie podziele się informacjami mentor6@vp.pl pompa firmy AIT ALPHAINNOTEC

Witam wszystkich, mam tę przyjemność grzać dom 160m2 z pomocą 2 klimatyzatorów.
Z uwagi na to że w obu klimach mam zastosowany czynnik 407 wszystko działa do około -15 stopni. Po przekroczeniu tej wartości pozostaje mi jedynie kominek. Patrząc na koszt ogrzania domu mam zamiar zamienić słabszą klimę modelem 2x większym (np 7-8KW dla czynnika 407) i wymienić gaz na 134 tak by pracować w temperaturach do -30 co da większy komfort (nauczka z ostatniej zimy).
Pozdrawiam,
kuba601

[quote: mentor]witam jestem posiadaczem pompy powietrze woda pracuje już cztery sezony i jest bardzo fajnie te opowieści to większość bzdura od ludzi których nie stać na takie urządzenia[/quote]
Tych rozwiązań jest więcej sprawdź wszystkie na systemogrzewania.pl

Podsumowując:
Pompy ciepła do naszego klimatu się nadają ale nie mogą być traktowane jako jedyne źródło ogrzewania w domu chyba że godzimy się na zwiększone zużycie prądu zimą.
Zastanówmy się ile wyniesie nas druga niezależna instalacja i czy warto w nią inwestować bo albo zapłacimy więcej za prąd albo wydamy kasę na drugą instalację.
Sam bym tego nie zamontował aczkolwiek jest to alternatywa jeśli w okolicy brak gazu.
Mimo iż niechętnie a nawet bardzo niechętnie ale z doświadczenia muszę się zgodzić tez z panem TB
Naprawdę polecam zainwestować w dobrą izolację i rekuperator. Pomijam te inne cuda bateria itp.
Znam gościa który pod Wadowicami wybudował taki domek dobrze zaizolował i szczerze śmiałem się z niego ale teraz jestem pod wrażeniem.
Co prawda domek nie jest zbyt duży bo około 120m2 i ma wspomaganie w razie potężnych mrozów w postaci komina ale bez płaszcza wodnego i żadnej więcej instalacji co. Nie muszę dodawać że gość pochodzi z Krakowa i przelicza każdy grosz.

Rekuperator tez żadne cudo tylko zwykły Mistral

BYŁEM OSTATNIO NA TARGACH W POZNANIU I JEDYNYM RZETELNYM PRODUCENTEM POMP CIEPŁA, KTORY ODPOWIADAJĄC NA PYTANIE O POMPE ODPOWIEDZIAŁ ŻE POMPA POWIETRZE WODA JEST WYDAJNA ALE TYLKO DO TEMP -5 STOPNI TO FACET ZE STOISKA FONKO POLSKA OSOBISCIE POLECIŁ MI NA NASZE POLSKIE WARUNKI POMPE ZIEMIA WODA

To jednak dla mnie jest trochę niezrozumiałe.Kiedy ja podłaczałem pompe Nateo,minęło pół roku.Wiem ze możliwe jest zeby inwestycja zwróciła sie po 5 latach.Jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła to możemy wybrać działkę nieuzbrojoną w okolicy, gdzie nie ma przyłącza gazowego. A takie działki są o wiele tańsze niż te, które mają w ulicy gaz. Za różnicę kupimy pompę ciepła i jeszcze sporo zostanie.

pompa ciepła typu powietrze woda to najlepsze rozwiązanie jakie istnieje na dzień dzisiejszy

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.