273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Pompa ciepła - powietrze -->OSTRZEGAM<-- !!!

[quote: Zigi]Mówią że te pompy działają nawet przy temperaturze - 25 *C i będą grzały 60-65 *c na zasilaniu tyle że przy takim mrozie - 25 *C współczynnik COP jest równy zero a to znaczy że pobór energii elektrycznej jest tak duży że za ogrzewanie płaci się tyle jak za ogrzewanie prądem . . Jakiś czas temu był ciąg kilku lat gdzie były lekkie zimy średnia temperatur była czasami bliska zeru czy nawet na plusie . ale ostatnich bezpośrednich kilka lat pokazuje ze mróz jednak nie odpuszcza i długo się trzyma a jak przymrozi - 20 czy -25 *C to potrafi trzymać dwa trzy tygodnie i tak naprawdę nie wiadomo do tej pory jak te pompy się zachowują . TZN. Żeby były chociaż jakieś domki testowe gdzie dystrybutorzy grzali by taka pompą i klient mógłby ocenić na takiej wizji lokalnej jak w domu jest ciepło ile ciągnie prądu . Jest jednak tak że sprzedawcy nabijają trochę w butelkę bo niby jest informacja merytoryczna , ale zachwalają zachęcają że pompa da radę że jest słabsza od gruntowej ale i tak się opłaca a jednak nie ma konkretnej rzetelnej prawdziwej i miarodajnej informacji jaki te pompy rzeczywiście maja efekt .[/quote]
temperatury poniżej -8 C stanowią 5 % sezonu grzewczego.
Czyli można grzać pc pw do -8 a potem prądem .Też wyjdzie nieźle .
Ale te pompki działają nieźle do -20 przy temp wody 35 C Ale mogą podgrzać do +65 C

A co z pompami od Wasser Manna? Nadają się? Widzę, że mają różnorodną ofertę i wszystko zależy od zasobności portfela klienta. Ja myślę o pompie ciepła Sofath i czytam na www.wassermann.pl o tym, ale jeśli macie jakieś rady to bardzo proszę.

Pompa ciepła powietrze woda - rewelacja w naszym klimacie, - thm

Diendobry. Ja nie ostrzegam a wrecz polecam pompy ciepla tego typu.naj tansze w exloatacji A tenco pisze nie rozumie ze czym nizsza temreratura trzeba dolozy wiecej np. wengla

Szczególnie "wengla"!!!!!;-))))))))

Temat rozpoczęty w 2006 roku, kiedy produkt ten raczkował. Dzisiaj są to zupełnie innej klasy urzadzenia. COP oczywiście gorsze niż w pompach gruntowych, ale mniejsze ryzyko popełnienia błędu oraz 2-krotna różnica w cenie sprawiają, że teraz inwestujący w pompy gruntowe popełniają duży błąd.

jak głośne są te urządzenia 40 , 50 ,70 DB

ok napisz więcej coś o sobie kontakt referencyjny listę pozdrawiam Jan

[quote: okw]Zajmuję się pompami ciepła od 10 lat , inni się uczą. Ale nie zamontowałem żadnej pompy na powietrze zewnętrzne , nie mam kłopotów. Do pomp ciepła potrzeba wiedzy, doświadczenia, producenta pomp ciepła NIBE /Szwecja/ i na pewno będzie dobrze.[/quote]

Poleca Pan firmę NIBE ale ta sama firma ma również rozwiązanie dla pomp powietrzno/wodnych, czy to oznacza że ta sama firma ma jedne urządzenia dobre a drugie to naciąganie klientów na kasę?

polecam firme R&K, ktora ma swietny serwis i do tego pelna autiryzacja, ich oferte mozna znalesc na stronie http://www.technikagrzewcza.net.pl

Pompy na prąd stały z powietrznym górnym źródłem są zdecydowanie najlepsze, tylko "fachowcy” się nie znają!!!
Do dziś jak 20 lat temu, spotyka się pompy ciepła zaprzężone do ogrzewania centralnego (pośredniego)
Stosowanie pomp ciepła innych jak powietrzne to zwykła nieznajomość obecnych technologii. To naciąganie inwestora na duże koszty przy ograniczeniu możliwości pompy.

samochody są niedobre .miały palić mało a palą dużo.
A ciekawe jak skończyła się sprawa w sądzie.
A może posta założył ktoś od gruntówek?

Nie rozumiem, o co chodzi. Sama mam powietrzną pompę ciepła polskiej firmy NTS Energy z Wrocławia. Nie wiem, na czym polega problem - u mnie pompa pracuje jak najbardziej prawidłowo, nawet w niskich temperaturach. Idealnie grzeje wodę, prawie nic nie płacę za energię zużytkowaną na ogrzewanie i klimatyzację. Może działanie pompy ciepła jest zależne od jej jakości? Jeśli tak, to z czystym sercem mogę polecić pompy cieplne firmy NTS Energy. Nie są może najtańsze, ale naprawdę solidne, a fachowcy, którzy je montują, naprawdę znają się na swojej robicie. Polecam powietrzne pompy cieplne, bo są one naprawdę dobrym i wydajnym źródłem energii...

[quote: Karina]Nie rozumiem, o co chodzi. Sama mam powietrzną pompę ciepła polskiej firmy NTS Energy z Wrocławia. Nie wiem, na czym polega problem - u mnie pompa pracuje jak najbardziej prawidłowo, nawet w niskich temperaturach. Idealnie grzeje wodę, prawie nic nie płacę za energię zużytkowaną na ogrzewanie i klimatyzację. Może działanie pompy ciepła jest zależne od jej jakości? Jeśli tak, to z czystym sercem mogę polecić pompy cieplne firmy NTS Energy. Nie są może najtańsze, ale naprawdę solidne, a fachowcy, którzy je montują, naprawdę znają się na swojej robicie. Polecam powietrzne pompy cieplne, bo są one naprawdę dobrym i wydajnym źródłem energii...[/quote]

Pod okienkiem masz hasło zapytaj o reklamę tam powienieneś umieścić post;)

Ktoś miał jakąś nieprzyjemną sytuację z pompą ciepła i już robić taką wielką aferę. To tak samo nie sprzedawać samochodów, bo się czasami zdarzy jakiś błąd przy montażu. Ja polecam firmę Apclima, która nie zajmuje się tylko instalowaniami pomp ciepła, ale również wentylacją czy klimatyzacją. Naprawdę fachowcy godni polecenia.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.