273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Pompa ciepła - powietrze -->OSTRZEGAM<-- !!!

A odpowiedzi na twoje wątpliwości będą takie:
-gośc od pomp - widzisz nie ma się co obawiać, dogrzejesz się grzałką, gdy mróz przyjdzie.
-gośc od gazu : wytworzenie ciepła gazem jest 3 x tańsze niż prądem wychodzi więc na to samo a nie bujasz się z substancjami ewidencjonowanymi.
-gośc Brzęczkowski zrób trzy razy lepszą izolację i rekuperator i będzie to samo za tyle samo.

dostalismy nowe mieszkanie ok60m2i tam bedzie ogrzewanie gazowe,czy wyjdzie nas to drozej niz centralne.wiem ze to zalezy od zuzycia,ale czy to nas nie pogrązy

pisze właśnie pracę dyplomową z pompo ciepła i bardzo chętnie nawiąże jakiś kontakt z uzytkownikami tych zabawek, aby zebrać ich opinie ( te pozytywne i negatywne)
Jeśłi chodzi o stare pudło u szwedów , to jest pewnie na czynnik R 22 - a on jest ciut lepszy niz te nowe "ekologioczne"
A generalnie jeśli ktoś twierdzi ze na powietrzuzejdzie ponizej -10 to już troche przesada
jakby co to mój adres sweeper2@wp.pl

Czy jest się czm zajmować? skoro już wprowadzono w UE dyrektywy na izolację BBR 2006 ? Pompy ciepłe jak lampy elektronowe, do zabytków i dla snobów.

Czy jest się czm zajmować? skoro już wprowadzono w UE dyrektywy na izolację BBR 2006 ? Pompy ciepłe jak lampy elektronowe, do zabytków i dla snobów.
A śnieg z tej chmury pada i pada
Pozdrawiam

A temu co odbiło znowu?

Pompa ciepla napewno dziala poprawnie. Winna jest spieprzona instalacja grzejnikowa czy jaka tam jest u Pana. Napewno nikt tego nie przeliczal tylko z projektu wycial kociol i w to miejsce wstawil PC i myslal ze bedzie grzalo tak samo. Otoz nie bedzie. Nie chce tutaj wnikac w szczegoly techniczne, bo sam Pan powiedzial ze sie na tym nie zna. Winny jest instalator albo projektant. Ale napewno nie producent PC. Wiec prosze nie wyrazac opnii ze wszystkie powietrzne pompy ciepla to jedno wielkie nabijanie w butelke i nie dzialaja.

Pochwali się Pan, jaką instalacją dysponuje, bo jakoś nikt nie pytał ? Grzejniki, podłogówka , system mieszany ?
Jak ma pan ustaloną taryfę z energetyką i jak dużym buforem dysponuje... Wykluczam z tego co słyszę zastosowanie GWC lub innego "dopalacza". Każda pc powietrze woda pracuje w trybie monoenergetycznym t.j. w czszególnie zimne dni wymaga wspomagania grzałką, kominkiem, czy jakimkolwiek innym źródłem i taka informacja zawsze znajduje się w opisach tych pomp.
Treść wskazuje, jakbym był sprzedawcą pc, ale nie jestem. Za to zastanawiam się nad jej zainstalowaniem i decyzję w odróżnieniu Ciebie Steubenie mam zamiar podjąć w pełni świadomy... Kupując pompę ciepła musisz się orientować co z czym i za ile - to nie suszarka do włosów / choć i tutaj wypada się zainteresować /. W twoim wypadku drogi Steubenie - przykro powiedzieć ale sam jesteś sobie po trosze winien. Przecież Ty nie jesteś nawet pewien jakiej firmy jest urządzenie, które chcesz reklamować. 50 klocków to kupa kasy trzeba się poważnie zastanowić czy warto ją wydać... Liczę na Twoją odpowiedź. Pozdrawiam - Luc

Nie muszę się znać na budowie silnika kupują samochód w salonie i tak samo nie muszę się znać na jakiś współczynnikach, parametrach itp. powierzając montaż tego typu urządzeń. Gdyby sprzedawca/instalator był uczciwy nie zaproponował by mi takiego gówna, które stoi teraz wyłączone od ponad roku. Nie jestem też jedynym "przypadkiem" takiegio oszustwa. Wcześniej pisałem o prądożerności poczytaj sobie. Sprawa jest w sądzie, a komornik już zastukał do drzwi wspomnianej firmy. Szkoda tylko, że tyle czasu i pieniędzy poszło w błoto (większość pieniędzy oczywiście odzyskam). Kupujcie sobie i montujcie te pompy do woli obliczajcie sobie te wasze współczynniki i niech Wam służą te pompy jak najlepiej. Ja widocznie mam jakiś specyficzny mikroklimat arktyczny wokół działki i mieszkam w przewiewnym szałasie.

No tak... unieśliśmy się trochę. Inny przykład - jeżeli masz w domu tynkarzy, płytkarzy, elektryków, stolarzy ... kogokolwiek, to przecież sam wiesz, że musisz mieć wyjątkowe szczęście, żeby trafić na ekipę, której nie trzeba pilnować, bo najczęściej nie pilnowani idą na łatwiznę lub się nie znają i spieprzą najprostrzą robotę.Musisz się na wielu rzeczach poznać budując dom. Zainstalowanie pompy ciepła wymaga wyjątkowych umięjętności od instalatora. Można tę instalację zepsuć prawie w każdym miejscu, nawet, wydawałoby się mało istotnym detalem. Tak, jak pisał jeden z moich poprzedników nie jest to zwykły kocioł - nie da się go podpiąć do instalacji i pasuje...
Ja mam na zmianę "dzień na pompę " i "dzień na konwencjonlne sposoby ogrzewania" /dziś ten drugi/. Nie wiem jeszcze co zrobię... Twój przykład wcale nie jest zachęcający.
Pozdrawiam i życzę powodzenia przed sądem.

Niech Pan najpierw pojdzie do projektanta, ktory wie jak zaprojektowac pompe ciepla i uklad c.o. do niej. Zly projekt to 100% gwarancja, ze PC nie bedzie dzialac nawet jesli instalacje zrobi nam sam Pan Slodowy.

Choroba, jakiś czas temu napaliłem się na montaż pompy ciepła jako taniego źródła ciepła, oczywiście w rozsądnym czasie , a teraz natrafiłem na to forum i..... inicjatywa całkiem mi oklapła.
Czytywałem też i inne artykuły w necie na ten temat i wszędzie instalatorzy chwalą swoje rozwiązania, natomiast mało jest widać entuzjazmu u użytkowników różnych niekonwencjonalnych metod ogrzewań.
Wydaje mi się, że na tym forum chyba dyskutują raczej teoretycy i jeden niezadowolony użytkownik, więc nie do końca jest to miarodajne.
Warto natomiast chyba wymieniać takie poglądy i intensywnie szukać nowych metod ogrzewania domów, bo zbliża się zima, a moi niektórzy sąsiedzi znów gromadzą wydajną energię w postaci starych opon, którą jako 2 taryfę będą wyzwalać pod osłoną nocy.

Metoda jest prosta, oczywista, zdrowa, tańsza, i bezawaryjna, zrób skuteczną izolację i wentylacje.
"BBR 2006" nowe normyUE to 30 cm styropianu w podłodze, 30cm wełny w ścianie z hydroizolacją (bez mostków) i 50 cm wełny w dachu tez z hydroizolacją. do tego rekuperator, termy pojemnościowe blisko kranów i krany bezdotykowe. Koszty izolacji normatywnej napweno niższe niż pompy ciepła , napewno mniejsza awaryjnosć, większa trwałośc i co najmniej taki sam efekt 3-4 razy mniejsze zużycie energii

... i lepiej weź projektanta który zaprojektuje Ci dom zuzywający do 40 kWh/m2 rocznie, niż rezykować z użądzeniami o dość krótkiej jak dla domu trwałości. Poza tym nie spotkałem jeszcze instalatora pomp ciepła, który, by poinformował klienta, że on robi źle a ten i ten dobrze.

W książce "Jak taniej ogrzać dom" Wojciech Oszczak w przystępny sposó są wykazane i błedy w wykonaniu i plusy i minusy pomp ciepła i kolektorów słonecznych. W niej niestety pomija się dokładne izolowanie domów, co przyczynia się do tańszego ogrzewania budynku

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.