265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

MONTUJE KOTLY ROZNYCH PRODUCENTOW ALE CO DO DEFRO POWIEM ZE PO 2LATACH OBSERWACJI ZAMONTOWALEM SOBIE DUO UNI PALNIKI RYNNOWE SA NIESAMOWITYM PRZELOMEM NIE TRZEBA BYC FACHOWCEM ZEBY DOSTRZEC CO KUPIC WYSTARCZY POROWNAC WAGE KOTLA DEFRO DO INNYCH PRZEWAGA SIEGA 200KG I NIE BIERZE SIE TO Z NIKAT TYLKO Z KONKRETNEJ KONSTRUKCJI POZOMNEJ BLACHY KOTLOWJ A NIE PODRUBY Z UKRAINY WIECEJ INFO. 694425376

witajcie mam degro optima plus drugą zime i przez cała pierwsza zime bylo ok bez problemow ale pod koniec poprzedniej zimy i teraz w listopadzie mam taki problem ze jak pale węglem to temperatura rosnie mimo ze mam zadana naprzyklad 49 to rosnie sobie powolutko do gory i tak idzie do 70........ na drewnie i miale jest ok a na weglu taki kwiatek .. co poradzicie ?z czym to zwiazane ? podkresle ze zimna przy mrozach bylo ok bez problemowo walilem pelen piec wegla i spokij na 8 godzin albo i wiecej a teraz to aż sie boje isc spac z weglem w piecu w nocy :D CO robic ?:)

witam mam zębca skw 21 kw piec ma okolo 30ma lat grzejniki alum. okł 150m/2 do ogrzania .
jak pale drewnem to dokladam co 1,5 godziny 4-5 klocków sosna
3godziny palenia 21-22 stopni w domu
pompa załącza 45 st woda z pieca wybrana w około 3-5 minut temp. 30 st no i pompa stop. no i grzeje od nowa do 45-50st.\
zamontowałem bajpas z zasilania do powrotu , poprawa piec się nie schładza ,pali tyle samo.
pojemność wodna kotła 50L.
POJEMNOŚĆ UKŁADU 120 ŻEBER ALU 0,34 = 41 L PLUS RURY PEX 100M CZYLI RAZEM OKOŁO 55LITRÓW .
A TERAZ PYTANIE CO ZYSKAM JAK ZMIENIE PIEC .

EKOGROSZEK PALI SIE 10-15 KG 3-4 GODZN OD GÓRY BEZ DMUCHAWY

PEŁEN ZASYP TO OKOLO 25 -30 KG GROSZKU -KOKS 3,5 WEGLARKI
SPALANIE KOKSU DAWNO TEMU TO BYŁO 4X3.5 WEGLARKI NA DOBE
JAKI KOCIOŁ. ZAMONTOWAĆ - OPTIME KONFORT PLUS ? CZY OPTIME KONFORT? AMOZE INNY

POZDRO BOB

7lat inic więcej

Nie polecam firmy DEFRO. Zamówiłem uszczelki, dostałem już 2 przesyłki i nadal przysyłają mi bez sensu nie to co potrzebne. Serwis w rozmowie telefonicznej stwierdza, że "nie wie o co chodzi" i rozłącza się.

Drogi Panie TKW z emaila przesłanego do naszego serwisu wynika,że zamawia Pan rączkę ebonitową i sznur do pokrywy wyczystki bocznej fi 10 .Cytuję "mam kocioł waszej produkcji- defro eko 28 KW.Potrzebne mi są nowe uszczelki: do dolnej wyczystki(z tego co widzę to kocioł ma 2 takie wyczystki,mnie chodzi o tę, która jest z lewej strony jak się stoi twarzą do kotła,ale chyba obie są identyczne)
do dolnych drzwiczek
Prócz tego potrzebna mi rączka do dolnych drzwiczek (plastikowa część nakręcana) "
Przed wysłaniem dwóch kolejnych paczek kontaktowaliśmy się z Panem telefonicznie ustalając co ma zawierać paczka.Niepotrzebne nerwy z Pańskiej strony nie pozwalają nam na zakończenie i zrealizowanie zamówienia.Proszę się nie gniewać i pozwolić sobie pomóc.Jeżeli z naszej strony spotkał Pan się z jakąkolwiek nie kompetencją to serdecznie przepraszmy i postaramy się zakończyć sprawę w krótkim terminie.

Witam, mam pytanie odnośnie głośności pieców Defro z podajnikami. Sypialnia usytuowana jest bezpośrednio przy kotłowni, łóżko będzie stało przy ścianie sąsiadującej stąd moje obawy jeżeli chodzi o hałas, który wydobywa się przy działaniu podajnika, czy trzeba wyciszać którąś ze ścian? a może nie ma to żadnego wpływu. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Proszę o infomacje.

Jesteś analfabetą czy naprawdę trzeba wrócić do szkoły żeby wiedzieć jak pisze się Hajnówka??

Witam! Mam Defro Optimę 24 Kw do ogrzania 140m2 Piec za dużo spala wegla! co dwie godziny wiadro! Czopuch strasznie gorący a z komina dymi jak Batory na pełnym morzu!!!Absolutnie nie polecam tego pieca!!!!!

to było sobie kupic 15KW
ale jak dokonałes takiego zakupu to teraz masz skutki

witam
jestem producentem kotłów co ale niepodajnikowych i z tego co widzę na rynku i wiem tłoczki są dużo lepsze od ślimaków widziałem parę przy pracy i polecam

to kocioł jak każdy inny tylko trochę droższy a jak chceszwiedzieć czemu tak mówią to wejdź na stronę defro i zobacz że on ijuż na pewno na ich szkoleniach byli i......som wyśkoleni w tym co mają mówić

no no jasne do zobaczenia w robocie

Ja mam Defro KM i nie polecam nikomu tego pieca. Na początku drugiego sezonu wyleciały drzwiczki wewnętrzne, w 3 sezonie dymiło się drzwiczkami, w 4 sezonie rozleciały się boczne drzwiczki co czyszczenia pieca. Teraz w połowie 7 sezonu mam dziury między popielnikiem a kanałem dymnym, przez co wentylator zamiast dmuchać w piec dmucha w komin i posypała się blacha na dole kanału dymnego, przez co część dymu idzie na piwnicę zamiast do komina.

Widzę że tyle opinii co użytkowników. Też zastanawiam się nad piecem z podajnikiem rynnowym, przyznam że DEFRO przy pierwszym kontakcie robi wrażenie solidna robota, jednak instalator mi odradza i promuje DOMGAZ - MarkusAuto twierdząc że są to rewelacyjne kotły co o tym sądzić?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.