273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

Witam.
Czy ktoś z was użytkuje kocioł Defro Kompakt?
Jeśli tak, to poproszę o opinię.

Ja pale 1 sezon defro duo (z rusztem wodnym), jestem bardzo zadowolony z tego ze jest w peni zautomatyzowany, praktycznie bezobslugowy, moge dopalac w nim wszystko, wada to waski palnik, malo przegrod zatrzymujacych cieple powietrze, ale poza tym nie mialem z nim rzadnych problemow, a i jescze uwazajcie na piece z Pleszewa, wielu moich znajomych nazeka na niedokladne wykonanie tych piecy.

tak, tak
defro jest najlepsze z wszystkich firm
nie ma z nimi zadnych kłopotow
podpisano
defro

Witam
Mam od miesiąca piec Defro Duo 25. Jestem w trakie jego ustawiania i testowani, lecz co zauważyłem na wstępie. Bardzo dużo zależy od ukości używanego ekogroszku, jak wcisneli mi dziadostwo to zostawało bardzo dużo niedopalonego materiału, jak kupiułem droższy opał okazało sie że odpadów jest zdecydowanie mniej, szybko się piec nagrzewa i praca jest stabilna. Cały czas testuję jego nastawy ażeby wybrac najlepszy wariant. Ogrzewam prawie 300m2 , są to pomieszczenia handlowo-użytkowe gdzie następuje częste otwieranie drzwi i wymiana powietrza, na dzień dzisiejszy spalam średnio 1 worek 25kg ekogroszku i we wszystkich pomieszczeniach jest bardzo ciepło, musiałem przykręcac zawory na kaloryferach bo było za ciepło. W swoim życiu miałem w różnych domach różne piece ale ten jak do tej pory jest najlepszy. Zasypuję go raz w tygodniu, jest to wielka wygoda.Raz tylko zerwała się zawleczka w ślimaku ale okazało sie że w tym gorszym ekogroszku był kawałek gwoździa i to było powodek. Za jakiś czas się odezwę i podam więcej danych

ja porównałam ofertę Defro i Termiko i wybrałam Termiko.Taka sama jakość a cena bardziej atrakcyjna.

Termiko.polecam.Produkują bardzo fajne kotły. www.termiko.eu

od trzech miesięcy mam piec defro komfort duo i nie ma w nim zadnego komfortu. próbowałem kilku rodzai eko groszku i za kazdym razem czy to tanszy czy drozszy towar piec zachowuje sie tak samo temperatura nie rosnie na piecu dlugo sie rozgrzewa i wogole nie dochodzi do zadanej temperatury. probowalem wieku kombinacji w ustawieniach z czasem podawani z przerwa w podawaniu sila nadmuchu i nie mam pozytywnych postepow, spalanie jest bardzo duze bo zasobnik pelny starcza srednio na dwa dni i to przy ogrzewaniu tylko na ciepla wode a czyscic musze go prawie codziennie. prosze o jakas podpowiedz jak ustawic piec zeby jego praca byla wydajna. byc moze cos robie zle. z gory dziekuje

A JA POLECAM KOCIOŁ TERMIKO,MAJA DOBRE CENY I WYSOKĄ JAKOŚĆ.WIDZIAŁEM ICH PRODUKTY I WIELU JE SOBIE CHWALI.

Palę od września kiedy zmontowali instalację. Defro Optima Plus nowa linia. W sumie to nie jest źle. Piec jest troche zabrudzony ale to wina palenia przy niskich temperaturach. Dom jest z suporeksu nieocieplony ze 160 m2 + boiler 140 litrów. W chwili obecnej mam odpalone 120 żeberek aluminiowych (kaloryfery). Piec ma 24 kw i nadal go muszę dusic, w nocy paliłem na 45 stopniach temperatury i bez problemu w domu mam na dole 19-20 stopni przy dzisiejszym 0 za oknem. Na górze temperatura jest troche niższa z uwagi na przeciągi. W sumie to fajny piec tylko niestety trzeba 2 razy dorzucic rano i wieczorem. Jeszcze nie w pełni rozgryzłem możliwości tej maszyny ale myślę że jak juz rozpali sie do 60 to zacznie jechać jak należy. Piec jest z dmuchawą i sterownikiem PID dobrze trzyma zadane parametry pod warunkiem że ma gdzie oddać ciepło. Próbowałem palić z miarkownikiem ciągu ale słabo to wychodzi raczej jako awaryjna sprawa. Z unowocześnień wstawiłem akumulator i przetwornice napięcia (system zasilania awaryjnego) To co jest napisane w innych miejscach to prawda przetwornice z napięciem modyfikowanym powoduja buczenie pomp. Jeśli nawet uszkodzą taka pompę to przynajmniej może piec sie nie zagotuje. Zrobiłem już próbę z wyłaczeniem zasilania i temperatura stale rozła czemu? juz mówię, nawet jak zacznie woda krażyć w grawitacji to i tak jeśli są zamontowane termostaty nagrzeją pomieszczenia a potem odetną kaloryfery. Piec nie ma gdzie oddać ciepła i klops. Teraz będę robił próbe z częściowym usunięciem termostatów. W dniu dzisiejszym kolejne starcie zima 2010/11 i Defro. Spaliłem przez dwa miesiące 2 tony węgla. Ale dom miał trochę dziur po wstawieniu 3 drzwi jest lepiej ciepło mniej ucieka. Fajnie pali sie drewnem ale trzeba często dokładac, Jak ktoś chce więcej info to dakomaki@wp.pl czasami tam jestem.

Do poprzedniej informacji dodam jeszcze info o sterowniku Defro RU zamiennie ST 83. Kontaktowałem się z serwisem firmy tech od tych sterowników i po wklepaniu dodu można ustawić pozostałe opcje takie jak. Ograniczenie max temperatury spalin (fabrycznie jest ponad 280 stopni) można dowolnie ograniczyć temperature spalin i piec się tak bardzo nie rozpala. Nie działa przy funkcji ROZPALANIE ale jak się przełączy na automat to działa. Druga fajna sprawa to ograniczenie prędkości nawiewu. Fabrycznie jest na 100% i przy ROZPALANIU dmuchawa aż wyje tak chce rozgrzać szybko piec. To samo przy WYGASZANIU przez ok 10 minut dmuchawa na 100% wywiewa całe ciepło dopalając resztki paliwa. Ja ograniczyłem max prędkośc dmuchawy do 30 % jestem w fazie prób. Piec dłużej sie rozpala ale delikatniej nie rozdmuchuje paleniska aż tak bardzo. W funkcji przejścia na AUTO przy spadku temperatury dmuchawa max 30% powoli rozpala piecyk. Moim zdaniem to bardzo przydatne a przez 2 miesiące mi tego brakowało.

Kolejna odsłona. Zmniejszenie max temperatury spalania nic nie daje. Dmuchawa sie nie wyłacza całkowicie. Kocioł chce wyrównac temperaturę do nastawionej np 47 stopni i dmuchawa pomimo właczenia ograniczenia temperatury spalin ciągnie cały czas na 1% a to też potrafi spowodować osiągnięcie temperatury spalin wylotowych na poziomie 300 stopni. Pozostawiłem jednak nadal ograniczenie max nawiewu dmuchawy na poziomie 35 %. Teraz nwalczę z zasmoleniem kotła. Sadpal trochę pomaga jak dokłada sie go na żar. Potem węgiel i znowu kopci, taka uroda węgla chyba że zanim powstanie żar wypala tą wierzchnią warstwę i smoli. Eksperyment w toku.

Defro i TERMIKO.BARDZO DOBRE KOTŁY.

Kolejna odsłona. Ograniczenie prędkości nawiewu dmuchawy nie sprawdza się w niskich temperaturach na zewnątrz. Powróciłem do 100 %

Znajomy ma kocioł DEFRO i ślimaka musiał wymieniać po 2 latach użytkowania a u mnie w kotle D'Alessandro CSI pracuje już 3,5 roku i nic

Ja mam Defro i polecam.Moi rodzice mają Termiko Astro i tak samo są zadowoleni wiec polecam te 2 marki.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.