265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

Nie będę pisał kim jestem, ale powiem coś dziwnego co ostatnio usłyszałem od kilku osób w kraju. Robiliśmy kampanię reklamową naszych kotłów - objazd po sklepach , hurtowniach sanitarnych itd. Niby jak poszukać po necie to wiele osób jest zachwyconych Defro, ich produktami i generalnie całą firmą. Zresztą sam byłem pod wrażeniem parku maszynowego. Jednak rozmawiając z właścicielami sklepów i hurtowni jest zupełnie inaczej. Generalnie mają złe opinie o tej firmie. Zastanawiający jest fakt ogromnie szybkiego rozwoju. Ciekaw jestem co będzie z kotłami Defro po 10 - 15 latach użytkowania.

PO 10 LATACH BEDZIE PO KOTLE PO 4 LATACH ZACZYNAJA SIE KWIATKI ROZCZELNIA SIE A NA TYCH SZKOLENIACH WCISKAJA KIT DUZO WÓDY I DOBRA REKLAMA JUZ SZUKAJA SERWISANTÓW SA PROBLEMY A NIE KTÓRZY SERWISANCI PATRZA WYCIAGNAC KASE LEPIEJ SIE ZASTANOWIC NAD ZAKUPEM BO TO JEST PLESZEW PRZEREKLAMOWANY

Przecież Defro to nie Pleszew.

dla mnie pleszew 2 :)))) i prawda szukają serwisantów - ale nie wiem czy tyle wódki mają.....

Witam wszystkich odwiedzających tą stronę, i zastanawiających się nad zakupem pieca do centralnego ogrzewania. Od trzech zim jestem nieszczęsnym użytkownikiem pieca DEFRO. Na podstawie mojego doświadczenia z nim moja ocena jest jednoznaczna STUPROCENTOWY ZŁOM. Sknocone w nim jest wszystko od rozwiązań konstrukcyjnych do jakości wykonania i materiałów. Dymi się z niego gdzie tylko może, uszczelnienia przy wszystkich drzwiczkach trzeba wymieniać co sezon,po trzech zimach urwały się żeliwne wewnętrzne drzwiczki nad rusztem, kilkudniowe ciągłe palenie powoduje ,że sadze i popiół z węgla zatykają odpływ spalin bo jest za wąski,więc trzeba albo wygasić piec aby go posprzątać albo czyścić go w trakcie palenia i wtedy kotłownia ulega całkowitemu zadymieniu. Sterowanie temperaturą też jest do kitu , jak wieje trochę większy wiatr to temperatura samowolnie podskakuje do wrzenia i trzeba lecieć do kotłowni i zamykać przysłonę regulującą odpływ spalin. W moim domu mieszkam prawie 30 lat, ten piec jest trzeci z kolei jaki używam i takiego złomu jeszcze nigdy nie udało mi się kupić!!!!

Kolego, firma Defro robi naprawdę dobre kotły. Może idealne nie są, ale bez przesady! Zdaje się, że jesteś od konkurencji, skoro masz z tym kotłem aż tyle problemów naraz. Ciekawe jest to, że widziałem tych kotłów wiele ale o takich problemach nigdy nie słyszałem...

witam.Mam taki piec opt.kom.plus.no i szczela mi w piecu jak cholera,ciągle jest zapowietrzony ,jak to mozliwe skoro przy odpowietrzaniu grzejników powietrze nie ucieka raz grzeja wszystkie grzejniki i podlogowka ,a raz nie.ciekawe.może ktoś mi na to odpowie a moze serwis mam wzywać.

Faktycznie Cichewicz jest o wiele wydajniejszy

chcę kupić kocioł Defro Optima Plus 20KW nowa linia i palić w nim wyłącznie drewnem (podobno ma duże palenisko). Co myślicie o takim pomyśle? Pow 100m2 chata ocieplona. Wystarczy dołożyć co 6godz. ? Z góry dziękuję za podpowiedź. Chętnie wysłucham podpowiedzi o innym rozwiązaniu.

nie to żebym się nie zgadzał ale per to nędznna podróba zębca sory

Jeżeli szukają Państwo dobrego kotła na pellet to polecam zajrzeć na tą stronę
http://www.gizex.eu/concrete5/strona-glowna/oferta/kotly-na-biomase/ziarno-pellets/csi-20-100/
Solidna konstrukcja i setki zadowolonych klientów

Defro Nowa Optima Plus 20 kw czy Rakoczy Maxdrew 22kw? Chata 100m2 ocieplona z 1 buforem 1000l wyłącznie na drewno z lasu:) ?

Też dołączam się do dobrej opinii na temat kotłów CHT

Potrzebuje pilnie kontakt do DOBREGO serwisanta do kotła Defro Eko. z góry dziekuje za informacje

Witam.
Mieszczuchy idące na wieś nie mają zielonego pojęcia o centralnym ogrzewaniu tak samo było w moim przypadku. Wystarczy troche poczytać popytać się. Wypowiedź typu ze konstrukcja kotła jest do bani iz wszytsko leci w komin, tak wina kotła napewno nie tego że jest za duzy komin. Są urządzenia do zmniejszania ciągu kominowego i bedzie ok. tak samo z smolowaniem się w kotle jakim cudem może to być wina kotła ( wykluczając wyciek ) często jest to wina nieocieplonego komina i występuje skraplanie w kominie. kwitnie kocioł mój teściu tak miał ale palił na 40 stopniach i wilgoć była w palenisku nowe kotły to nie stare zębce że wszystko leciało w komin i kocioł był wygrzany. ślimak wymieniony po 2 latach może mokry opał, jest wiele przyczyn lecz najprostrzą drogą jest obwiniać producenta a on łatwo udowodni że to nasza wina ( bo tak jest).Mam kocioł Defro Eko 28 kw już 5 lat na początku miałem problemy ale trzeba troche poświęcic czasu nauczyć się go. był raz serwis zapłaciłem za przyjazd na gwarancji bo była moja wina przywieźli swój groszek mneijszej granulacji i kocioł pracował be zarzutu . ale teraz jest wszystko ok raz był serwis od sterowników czujnik mi padł wymienili w 15 min na gwarancji. Wg mnie firma godna polecenia

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.