273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

[quote: adrian]Defro Nowa Optima Plus 20 kw czy Rakoczy Maxdrew 22kw? Chata 100m2 ocieplona z 1 buforem 1000l wyłącznie na drewno z lasu:) ? [/quote]


to jak porównywanie Mercedesa do Trabanta, byłem na szkoleniu w defro mają nowoczesny park maszynowy laboratorium oraz sporo ludzi z dobrymi pomysłami. firma rakoczy byłem przejazdem wygląda bardzo skromnie w porównaniu do defro. tak samo porównać wage kotłów wnieść coś takeigo to masakra....

[quote: adrian]Defro Nowa Optima Plus 20 kw czy Rakoczy Maxdrew 22kw? Chata 100m2 ocieplona z 1 buforem 1000l wyłącznie na drewno z lasu:) ? [/quote]


to jak porównywanie Mercedesa do Trabanta, byłem na szkoleniu w defro mają nowoczesny park maszynowy laboratorium oraz sporo ludzi z dobrymi pomysłami. firma rakoczy byłem przejazdem wygląda bardzo skromnie w porównaniu do defro. tak samo porównać wage kotłów wnieść coś takeigo to masakra....

Użytkuję (teraz będzie 3 zima) Optima Komfort Plus-nowa linia 25KW. Jestem bardzo zadowolony z pieca.Pierwsza zima była niezbyt udana ponieważ człowiek uczył się obsługi :) Dużo szlamu w piecu,woda lała się strumieniem z tyłu pieca przez komin ale,jak tu już kolega powyżej pisał to wszystko wina zbyt małej temperatury na piecu i jakości paliwa.Przy pełnym zasypie dobrym węglem i min.temperaturze można na 15-18 godzin zapomnieć o piecu.Ogrzewam dom nieocieplony 300m/kw ,ale tylko górę tj.ok100m/kw. Mam duże straty ciepła na magistrali przesyłowej bo piec jest na parterze z boku budynku i niestety odległość od pieca do pierwszego grzejnika na piętrze jest bardzo duża.Ale mimo to jestem bardzo zadowolony z pieca.Obsługa banalnie prosta.Chciałem spróbować załadować piec miałem i odpalić od góry,gdyż piec ma taką możliwość,ale jakoś jeszcze się do tego nie zebrałem by zrobić próbę :) Zima 10/11 -paliłem od 15.09-15.04 poszło w komin 5 ton węgla. Teraz do drugiego domu 115m/kw zakupiłem ten sam piec tylko 15KW. Cena jednak jest bardzo wysoka. Zapłaciłem za 15Kw prawie 1000zł więcej niż dwa lata temu za 25KW.

Witam!
Sporo poczytałem o kotłach Defro, ale nikt nic nie pisze o defro duo pellet, czyżby nikt z takiego kotła nie korzystał? Ja mam go od 2 lat i trochę tołku z nim dojść nie mogę. Kocioł ma 15kW, 110 m2 do ogrzania i wydaje mi się, że trochę za dużo zżera mi pelletu, 2 worki 15kg dziennie. Może ktoś z was mógłby mi pomóc jak go ustawić albo coś, bo zaczynam wymiękać z opałem. Z góry dziękuję za pomoc i napiszcie o swoich doświadczeniach z kotłami na pellet.

witam wszystkich uzytkownikow pieca defro mam zamiar kupic piec defro optima do ogrzania mam 200 m 2 piec ma 24 kw prosze o opinie jak trwaly jest ten piec w ciagu 15 stu lat padlo mi 3 piece ostatni to niby super chainuwka modertor ktora polecam wytrwala 7 em lat to zwykly szais. Prosze polecic mi najprostszy piec weglowo-drzewny . Z góry dziekuje .

witam wszystkich uzytkownikow pieca defro mam zamiar kupic piec defro optima do ogrzania mam 200 m 2 piec ma 24 kw prosze o opinie jak trwaly jest ten piec w ciagu 15 stu lat padlo mi 3 piece ostatni to niby super chainuwka modertor ktora polecam wytrwala 7 em lat to zwykly szais. Prosze polecic mi najprostszy piec weglowo-drzewny . Z góry dziekuje .

witam wszystkich uzytkownikow pieca defro mam zamiar kupic piec defro optima do ogrzania mam 200 m 2 piec ma 24 kw prosze o opinie jak trwaly jest ten piec w ciagu 15 stu lat padlo mi 3 piece ostatni to niby super chainuwka modertor ktora polecam wytrwala 7 em lat to zwykly szais. Prosze polecic mi najprostszy piec weglowo-drzewny . Z góry dziekuje .

witam wszystkich uzytkownikow pieca defro mam zamiar kupic piec defro optima do ogrzania mam 200 m 2 piec ma 24 kw prosze o opinie jak trwaly jest ten piec w ciagu 15 stu lat padlo mi 3 piece ostatni to niby super chainuwka modertor ktora polecam wytrwala 7 em lat to zwykly szais. Prosze polecic mi najprostszy piec weglowo-drzewny . Z góry dziekuje .

Witam
Mam kocioł Defro Duo 15kW od 2010. W pierwszym sezonie grzewczym jeszcze w nowym domu nie mieszkałem ale trzymałem temp. 18 st C więc można uznać że cały sezon grzewczy kocioł pracował. Co prawda połowę sezonu uczyłem się ustawiać i szukałem dobrego groszku na co poszło trochę czasu ale potem piec śmigał bez problemów. W 2011 palę od lipca (ciepła woda) i teraz od dobrego miesiąca grzeje dom (noworodek w domu). Groszek znalazłem taki że z 210kg węgla z zasobnika zostaje mi 1,5 szuflady popiołu. Na ciepło wodę zasobnik starcza na miesiąc, przy grzaniu jesienią na 2 tygodnie, co będzie zimą to się okaże.
Generalnie piec działa bez awarii, przyjemny w obsłudze - ostatnio czyściłem go chyba w lipcu przed uruchomieniem na ciepłą wodę. Sadzy na ściankach kotła nie wiele więc się nie wysilam. Jestem zadowolony, w kotłowni czysto chyba że wypalam odpadki pobudowlane to po otwarciu drzwiczek komory z rusztem trochę pyli, ale nic to, może być i tak.
Na dobrą sprawę od lipca piec chodzi non stop, jeden rozruch ekstra jak zapomiałem zasypać zbiornik :-)

nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz. lub co możliwe wprowadzasz celowe zamieszanie konkurencji.zamontuj chociaż kilka kotłów defro i kilka jakich tylko chcesz to nie będziesz pisał takich głópot.defro jest naprawdę ok,

Polecam Defro optima komfort. Mam taki piec od trzech lat moc 30kw, spali co tylko się do niego załaduje, przez te trzy lata spaliłem może 100kg węgla a reszta to drewno i zrębki oraz wszelkiej maści dziadostwo po budowie i z działki. Piec z miarkownikiem ciągu ale przy paleniu samym drewnem miarkownik odłączam i zostawiam szczelinę tak ok. 2-3 mm na klapie do tego rozszczelniam drzwiczki zasypowe by zrobić dopływ powietrza wtórnego (kocioł niestety nie posiada w drzwiczkach zasypowych kratki nawiewu powietrza wtórnego, w przyszłym roku wspawam tak profil 50x50 zrobię do niego przesłonę i wtedy drzwiczki będą zamknięte a powietrze będzie się regulować przesłoną), kocioł załadowany do pełna pali się ok 7h-9h, powierzchnia do ogrzania to ok220m. temp. na piecu ok 50 st. c. Po piecu ani w kominie nic się nie leje, piec czyszczę raz na tydzień z suchego popiołu na ściankach i przegrodach. Jak najbardziej polecam. potężna solidna konstrukcja.

Ludzie nie kupujcie pieców DEFRO bo to oszusci Gdy zepsuje sie cos (sterownik lub wentylator)dzwonisz na infolinie a oni przez telefon ( na twój koszt) oceniaja i usuwaja awarie a jesli jest to nie mozliwe to wysyłasz uszkodzone urzadzenie poczta do serwisu OSTATNIO CZEKAŁEM PONAD 5 MIESIECY NA ODESŁANIE PRZEZ SERWIS DRUGIEGO STEROWNIKA (zepsoł sie w grudniu przyszedł nowy na poczatku maja) oczywiscie przez telefon miły pan przeprosił mnie za przeoczenie ale na pytanie jak ja ku....wa miałem palic nim cała zime bez sterownika ROZŁACZYŁ sie Działał bez zarzutów do wczoraj Dzisiaj znów sterownik nie włacza wentylatora CIEKAWE JAKI BEDZIE TERAZ CZAS WYMIANY STEROWNIKA

ZADZWON DO PARTACZA p JAROSLAWA NOWAKA Z RABIENIA TO BEDZIESZ MIAL KOCIOL NA WIOSNE OCZYWISCIE PO UPRZEDNIM WPLACENIU GOTOWKI CIEKAWY JESTEM ILE LUDZI ZROBI W H...ON ZIELONEGO POJECIA NIE MA CO ROBI NIE WIEM PO CO GO TAM WZIELI PSUJE IM TYLKO OPINIE ODRADZAM TEGO CWANIAKA DOBRY JEST DO BRANIA PIENIEDZY I WCISKANIA KITU I PODRUBEK

W sprawie kotła Defro Optima Komfort - jestem nowym użytkownikiem tego kotła od jesieni. Dla mnie tragedia, nie potrafię sobie z nim poradzić. Palę suchym (klocki po suszarni) drewnem czasami pomieszanym z węglem. Mam tak - gdy nałożę pełny zasyp i zostawię uchylone dolne drzwiczki nawet "ciut" - w piecu aż huczy, a po chwili się punktowo gotuje - gdy zamknę drzwiczki (przy maksymalnie otwartej dolnej klapce i przepustnicy w czopuchu) teoretycznie jest ok - temperatura na piecu 70-80 stopni, w domu ciepło, woda ukrop, ale piec się smoli mocno. Gdy choć troszkę go przytłumię (obojętnie czym) to katastrofa - smoła się leje po ścianach. Boję się pożaru w kominie. Proszę o radę - bo sądząc po wpisie - kolega daje sobie radę. Proszę o odpowiedź.

moj defro optima komfort plus który mam już! od 2 lat po niecałej zimie juz ciekł nie mogłem doprosić się na ich infolinii naprawy gwarancyjnej tego pieca bądź jego wymiany na nowy chcieli mi udowodnić przez telefon że ja go źle użytkowałem paląc w nie drewnem czego nie robiłem, serwisant przyjechał sam i ku mojemu zdziwieniu wiedział od razu dlaczego piec cieknie zapytał sie tylko z której strony cieknie , mówił że to normalne bo z boku pieca na zewnatrz komory spalania znajdują się kanały doprowadzajace powietrze do komory spalania przy górnym spalaniu i własnie przy tych otworach spawacze z DEFRO nie potrafią dobrze wykonać przetopu , a sam serwisant też był nie małym fachowcem gdyż zaspawał nieszczelność zwykłą elektrodą bez wypuszczania wody z pieca , sikało mu przy tym i pryskało ale dał chłopina radę ciekawe na jak długo , w chwili obecnej w piecu strzela mia jak jasna cholera aż strach podchodzić do pieca myślałem że to wina węglą ale strzela na każdym paliwie i na każdych nastawach zobaczę co mi powie mój instalator gdyż tamtej zimy nic takiego się nie działo a teraz zgroza , poza tym piec trudno jest utrzymać na żadanej temperaturze zbyt wysoko rosnie ona po wyłączeniu dmuchawy a później zbyt późno się włącza dmuchawa i jet taka 30stopniowa i większa huśtawka temperatury , natomiast co do paliwożerności to jest w miarę oszczędny tak że nie zachwalam i nie odradzam , ale zobaczymy za parę zim..............pozdro!!!!!!!!!!!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.