273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

Ma piec Defro Eco, proszę mi poradzić jakie parametry mam nastawić aby dobrze funkcjonował wiem że to zależy od opału.Obecnie nastawiłam czas podawania na 15 sek. czas między podawaniem na 1 min i 05 sek. nadmuch na 8 lub 9. Chodzi mi o to by nie wyrzucał groszku nie przepalonego.

[quote: Blacki]Witam
Mam kocioł Defro Duo 15kW od 2010. W pierwszym sezonie grzewczym jeszcze w nowym domu nie mieszkałem ale trzymałem temp. 18 st C więc można uznać że cały sezon grzewczy kocioł pracował. Co prawda połowę sezonu uczyłem się ustawiać i szukałem dobrego groszku na co poszło trochę czasu ale potem piec śmigał bez problemów. W 2011 palę od lipca (ciepła woda) i teraz od dobrego miesiąca grzeje dom (noworodek w domu). Groszek znalazłem taki że z 210kg węgla z zasobnika zostaje mi 1,5 szuflady popiołu. Na ciepło wodę zasobnik starcza na miesiąc, przy grzaniu jesienią na 2 tygodnie, co będzie zimą to się okaże.
Generalnie piec działa bez awarii, przyjemny w obsłudze - ostatnio czyściłem go chyba w lipcu przed uruchomieniem na ciepłą wodę. Sadzy na ściankach kotła nie wiele więc się nie wysilam. Jestem zadowolony, w kotłowni czysto chyba że wypalam odpadki pobudowlane to po otwarciu drzwiczek komory z rusztem trochę pyli, ale nic to, może być i tak.
Na dobrą sprawę od lipca piec chodzi non stop, jeden rozruch ekstra jak zapomiałem zasypać zbiornik :-)[/quote]

Przydałby sie również dobry serwisant do pieca defro eco.Dziękuję

WITAM czytam wiele opinii dotyczących kotłów co z podajnikiem tłokowym i wiele osób nażeka na to że kopcą, brudzą dach,produkują sadze mam od niedawna kocioł z podajnikiem tłokowym i jest reelacyjny ,oczywiście trzeba co kilka dni czyścić ,ale żadnego dymu z komina żadnych latających sadzy.Nie posiadam kotła defro mam kocioł z innej firmy która produkuje bardzo dobre tłokowce, oglądałem defro akm 2 i mam znajomych posiadających ten kocioł jest wykonany po mistrzowsku i spisuje się podobno rewelka

ja też potrzebuję pomocy i nastawienia pieca Defro eco halina.knopik@gmail.com

Ja równiez mam dopiero zakupiony piec defro Eco ale nie wiem jakie nastawić mniej więcej parametry i jako kobieta stoje przy nim cały dzień i obserwuje >proszę o pomoc jak go ustawić

Ja jako kobieta niestety nie potrafię ustawić pieca Defro Eco .Nie wiem na jakich parametrach można nastawic aby funkcjonował. Prosze mi pomóc .Dopiero go kupiłam więc się muszę nauczyć obsługiwać Od jakich mniej więcej parametrów mam zacząć proszę o pomoc. . halina.knopik@gmail.com

Kupiłam 2 miesiace temu piec defro Eco ale nie wiem jak go ustawić .Proszę o pomoc błagam bo ja juz czasami niedosypiam przez niego. halina.knopik@gmail.com

Ja również potrzebuję do takiego pieca mniej więcej parametrów ustawień .Może już mi Pan pomoże bo ja ciągle stoję przy piecu.

Kupiłem kocioł Defro Eko Duo Uni i krótko mówiąc nie jestem zadowolony z tego pieca muszę go czyścić co 2 tygodnie ale nawet po wyczyszczeniu ten piec nie da otworzyć drzwiczek bo zaraz się dymi i proszę nie myśleć że mam mały przekrój komina bo komin mam 15 cm na 25 cm i miałem różne piece miałowe które po otworzeniu drzwiczek nigdy nie dymiły ciąg spalin był niesamowity ! Na ile ja się znam na piecach to myślę że te piece po prostu mają zbyt mały przekrój kanałów spalinowych i jeśli trochę się zanieczyszczą to spaliny zamiast do komina idą tam gdzie mają łatwiej czyli po otworzeniu drzwiczek na piwnicę za takie pieniądze należało by się spodziewać lepszego wykonania i jeszcze jedno piec z rusztami wodnymi owszem jest energooszczędny ale gdybym wiedział to przed zakupem co wiem teraz to nigdy bym go nie kupił . Na ruszcie wodnym zbyt mocno spaliny się schładzają i jest to też bardzo poważna przyczyna do osadzania sadzy i brudu

Kupiłem Kocioł Defro Optima Plus 15kW do ogrzania mam około 120 m2. Jak na razie jestem zadowolony z niego. Z tym żeby nie kopcił podczas dokładania opału to wyłączam na ten moment wentylator i czekam aż się zatrzyma i domknie klapka. Po podłożeniu włączam go na nowo. Jedynym mankamentem jaki posiada to według mnie mała komora spalania, ponieważ drewno najlepiej jak jest długości 30cm wtedy najwięcej można go naukładać. Palę też zrębkami i też nie za wiele się ich mieści. Na razie nabieram doświadczenia w paleniu w tym piecu. Będę informował co dalej.

Czy wreszcie ktoś się zlituje i pomoże kobiecie ustawić kocioł czyżby w Polsce naszej była aż taka znieczulica

Witam.Panowie wszystkie piece są jednakowe!!nie ma dobrych i złych!!
wszystko zalęży od użytkownika,czym pali i jak pali!
pozdrawiam

to na chuj tu jeszcze spawasz??

Też zastanawiałem się nad wyboru kotła firmy DEFRO, ale ostatecznie stanęło na PIECBUDZIE, po prostu więcej osób doradzało mi tą firmę. I faktycznie, z wyboru jestem zadowolony, piec ma 3 lata, a żadnych awarii i problemów nie ma, także firmę mogę bez dwóch zdań polecić, nie idą na ilość. Mam piec na eko groszek KJ G.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.