273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

ja dostałem widocznie na sklepie coś nie tak

czas podawania 14
czas przerwy podawania 45
podtrzymanie 10 min
temp na kotle 57 stopni
nadmuch ustawi na 50 % i przesłona na dolocie w połowie

powinni chodzi

lepiej kup sobie defro.

Witam mam taki problem z piecem defro 25kw Optima komfort plus nowa linia. niby to mercedes ale mam już jego dosyc palę dobrym węglem wystarcza mi węgła tylko na 3 godz i jest to trochę uciazliwe powieszchnia do ogrzania 200m grzejniki żeliwne . na scianach i górnej częsci pieca robi się taki osad wygłada to jak smoł, a na piecu jest ustawione 60"c. ten piec ma funkce PID. prosze o rade co zrobic by mi piec dłuzej trzymał górne spalanie nic nie daje i żeby nie było tego osadu. komin ma dobry ciąg.

witam znalazłem przyczyne szybkiego spalania i osadzania sie sadzy i kotle. rozpalilem innym sposobem od góry spalnie dużo mniejsze węgla teraz piec trzyma 15godz i nie osadza się ten syf w piecu. polecam palenie w tym piecu od góry to trochę bardziej uciązliwe ale w przecinym razie to pochłanianiacz węgla.

Witam mam pytanie do użytkowników DEFRO AKM 2 jakie są wasze opinie na temat tego pieca , ja obecnie jestem na etapie zakupu pieca i sam już nie wiem jaki wybrać najbardziej pasował by mi właśnie DEFRO AKM 2 Linia Lux nie wiem jeszcze czy 17 KW czy 22 KW kieruje się głównie tym ze jest z szuflada tłokową ma dodatkowy ruszt wodny ( i tu nie wiem czy jest to zaleta czy wada) jest to dokładnie taki piec http://www.defro.pl/...km/defro-akm-ii do ogrzania będzie nowo wybudowany dom wg. projektu http://extradom.pl/p...ktor-g2-WRW1038 . Ściany wykonane są z bloczka typu suporeks 24 cm + styropian 12 cm ,okna trzy szybowe przenikalność ciepła 0,6 ,podasze ocieplone wełna mineralna 25 cm . W projekcie podana jest powierzchnia użytkowa 136 m2 ,a po zliczeniu wszystkich pomieszczeń wychodzi mi 174 m2 do ogrzania + zbiornik ciepłej wody 250 l (pionowy) i 4 obwody podłogówki . Jakiej mocy kupić piec ? czy AKM II 17 KW nie będzie za mały czy może lepiej AKM II 22KW Czy może wogóle jakiś inny piec z podajnikiem ?
Zastanawiam się jeszcze nad tym modelem 19 KW http://www.defro.pl/...o/defro-eko-uni i po przeczytaniu opinii na temat AKM 2 to chyba bardziej juz jestem zdecydowany na ECO UNI 19 KW z rusztem żeliwnym .Proszę o poradę i doradzenie odpowiedniego pieca .
Pozdrawiam bin79

także posiadam kocioł akm II 22kw . pale od listopada. z początku było ok , od 2 tyg. zaczol wywalac mi błąd hallotronu. tydzień temu był serwisant wymienił sterownik i blachę jed paleniskiem i powiem że teraz smiga aż miło patrzec.. dodam że dom nowy 150m2 jeszcze nie ocieplony. temp 21- 22 st.

czy ktoś z was użytkuje piec DEFRO DUO UNI? jakie są wasze oświadzczenia z tymi piecem, jak się sprawuje ruszt wodny - czy jest prawdą że przez niego kocioł tak bardzo się zanieczyszcza w środku? jak się sprawuje palnik rynnowy?? = proszę o porady ponieważ stoję przed wyborem pieca

prosze o pomoc co zrobic by ten piec tak nie smolil cale drzwi maosmolone ze az strach go dotknac az ta smola z niego kapie takze komora pieca jest osmolona moze kupic jakis srodek nie rozumiem ze ktos pisze ze go czysci raz na pol roku

jeśli macie problem z gotującą się wodą w ruszcie to trzeba tył kotła unieść lekko do góry

Witam. czy ktos z Was jest uzytkownikiem pieca defro reflex eko duo.Jakie sa Wasze opinie.

wszystko zalerzy od obslugi i instalacji i zapotrzebowania ciepla dla domu

Mam drugą zimę kocioł Optima Komfort Plus palenia 8 miesiecy i popsuły sie drzwiczki weglowe dziadostwo i wiecej nic nie polecam nikomu kotłów Defro. Żałuje że go kupiłem.

Witam.Nasz serwis stara się pomóc każdemu z użytkowników.Proszę przesłać swoje dane na adres serwis@defro.pl postaram się Panu pomóc .Nie znam dokładnie dlaczego uszkodziły się Pańskie drzwiczki i czy kontaktował się Pan z naszym serwisem.Myślę ,że po złożeniu reklamacji sprawa zostanie pozytywnie.Pozdrawiam.Mariusz

dzis zapalilam kolejny raz kupilam ekogroszek ecoret i zobaczymy jak pojdzie z poczatku namowiono mnie na mial ale wiem ze to sie nie sprawdza poniewaz zostaja strrrrraszne spieki i ciezko osiagnac temperature zadana zobaczymy jak bedzie z ecoretem bede zdawac relacje

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.