265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

bzdury do potegi "n" chlopie piszesz. widze ze masz ogromne doswiadczenie z piecami:)

Ja tez mam kocioł defro optima comfort i naprawde polecam.

defro naprawde ma dobre kotły polecam!

Jestem a w zasadzie byłem posiadaczek kotła Defro, zakupiony prze zemnie kocioł tej firmy w styczniu 2006 Cieknie i jest do wymiany Już po gwarancji. Natomiast u sąsiada kocioł firmy Krzaczek chodzi już ok 13 lat. Czy może mi ktoś powiedzieć czym to jest Spowodowane?

Moim skromnym zdaniem może to być spowodowane zbyt niskimi nastawami temperatury na piecu, ewentualnie błędnie zrealizowaną instalacją C.O. (mam na myśli np brak zaworu mieszającego). Opcja druga powoduje efekt "pocenia" się pieca w dolnej części co sprawia że po prostu rdzewieje i "puszcza na spawach". Niemniej nie wiem jak jest (lub raczej było) w Twoim przypadku i nie chce generalizować.

Moi rodzice od roku używają właśnie Defro Eko (chyba duo) z rusztem wodnym 35kW i muszę powiedzieć że w porównaniu z moim (mam kocił Markus 38kW firmy Domgaz z Marek) jest o niebo milszy w obsłudze i moim zdaniem też łatwiejszy w ustawianiu niż mój (mniejsza ilość parametrów). Poza tym w moim kotle po 2,5 roku wymieniałem już kondensator (od sterowania podajnikiem) a teraz urwało się około 75% z pełnego okręgu "listka" z początku ślimaka. Dodam jedynie że nie było w groszku niczego co mogłoby to spowodować. Wygląda to jakby był zbyt słabo przyspawany do wałka, który w komplecie z wyżej wspomnianą "wstążką" z blachy tworzy ślimak przenoszący groszek.

Piotr

Witam
A co sądzicie o piecach Defro eko duo uni 38Kw i Defro duo uni 35kw?
Jakie jest spalanie na jaką powierzchnie?
Czy są z nim jakieś problemy?
Jak się sprawuje podajnik tłokowy, czy jest lepszym rozwiązaniem od ślimaka?
Z góry dzięki

dąbrowski jest jak ha,,,,,,m Robert ńiewie kogo przyjoł

Załamka, komin zapchany, z pieca wydobyłem 2 wiadra sadzy. Ale to nic po tygodniu wiadro szlamu. Znowu palę a tu po nocy pełno wody na podłodze. Więc czytam i co przy dodatnich temperaturach i niskiej temperaturze na piecu + mokrawe paliwo była tak duża kondensacja skroplin w piecu aż wylało. Dzisiaj 60-70 na piecu i już się nie leje. Generalnie to co piszą ludziska o temperaturze to prawda (swoje na kominie trzeba przy czyszczeniu odsiedzieć) przy wysokiej nie ma tak dużo kondensatu, jest jeszcze problem zadymiania przy zamkniętej klapce ale trzeba zostawić szczelinę na klapce jakiś milimetr. A co zrobić aby nie zagotować wody. proste, jak jest ciepło pogodzić się z faktem że piec wygaśnie i trzeba rozpalić na nowo. Pozostaje kwestia zmniejszenia paleniska ale nad tym pracuję. tak by toto mniej spalało. A i temperatura na wylocie spoko jak jest ponad 100-150 a i wiecej da radę. Jak się ustabilizuje to spada do 80. Dmuchawa zadymia palenisko, miarkownik pomimo dużej bezwładnosci lepiej się sprawdza a i z pieca bokami nie wylatuje dym bo piec śsie. Pozdrawiam wszystkich palaczy!

Powiem tak : Piece Defro szczególnie te najnowsze konstrukcje robią naprawde spore wrazenie .
Po 1 sterownik ma według mnie najbardziej przejrzyste menu i łatwe w obsłudze 2 guziki i 1 pokretło tzw multi jog
Po 2 bardzo szybko osiagaja zadana temp.
Po 3 sa dosc oszczedne trzeba tylko troszke sie "pobawic" nastawami aby dopasowac je do jakosci stosowanego paliwa.

Jesli chodzi o skraplanie jak tam ktos napisał ze cieknie - wystarczy zastosowac zawor trojdrogowy aby piec był wygrzany.
Opinie typu szajs kicha itd sa ewidentnie pisane przez konkurencje to jest tzw. marketing negatywny w internecie - a juz opinia rzekomego spawacza z defro swiadczy wyłacznie o inteligencji osob pracujacych w tych firmach
Polecam te piece, do tej pory montowalismy rozne konstrukcje m.in per eko red, vissman- puki co defro wypada w mojej ocenie najlepiej

Witam.Proszę o poradę w/s kotła defro optima komfort plus 15kw. W trakcie rozpalania słychac głośne stukanie,jakby gotowała się woda,chyba w ruszcie (tylko w czasie rozpalania).Układ otwarty,wymiennik płytowy,2 pompy,zawór 3-drogowy.dmuchawa 50% mocy.Nie mam pojęcia o co chodzi.Dzięki za info.

co ogólnie myślicie o kotłach optima komfort plus (nowa linia) opłac sie go kupować czy lepiej kupić optima komfort
Dużo już czytałem na temat tych pieców i jedno co mnie martwi to ile one faktycznie spalają i czy da sie w nich palić od dołu czy tylko od góry

mam tez taki problemy z kotłem defro komfort 15 kw slychac gotójąca sie wode
na rusztach pomimo reklamacji na nowy piec dalej to nastepuje
takich kotłów jest więcej w których to zjawisko nastepuje , dzwoniąc na infolinie
to tak musi byc to sie zdarza opina fajowców z defro

W Pleszeiw jest chyba stu wykonawcow z tego chyba szesciu dobrych ja trafilem na wykonawce takiego ze piec ma trzeci sezon powtarzam trzeci i cieknie .Nadmieniam ze ogrzewam mieszkanie 70 m2.Niestety dzieki takiemu wykonawcy nigdy nie kupie pieca z Pleszewa tak samo samochodu.Opinia o tych cwaniakach jest w Polsce nienajlepsza.

defro jest super na każdym szkoleniu dają wódy do oporu - polecam - super szkolenia dla instalatorów inne firmy niech se biorą przykłady:)


siemka!!!!!!!!!!

ciekawostki

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,32052,0,0

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.