273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

opinia o kotłach DEFRO

na razie super

Witam mam problem z kotlem co DEFRO Zasypuje mialem po rozpaleniu kocioł zaczyna strzelac w komin Powstaje huk ze az w mieszkaniu drża szklanki Obawiam sie ze rozsadzi mi komin Co moze byc przyczyna Czy ktos mial taki problem Dziekuje z informacje

Kupiłem DEFRO AKM MINI. Narazie jeszcze czekam na dostawę wiec nic nie moge powiedziec. Natomiast zanim wybrałem moc pieca dużo poczytałem. Napiszę co sie dowiedziałem bo czesto sprzedawcy sprzedają kupujących w błąd sugerując nam moc pieca do wielkości domu. Wiem że dla nowo wybudowanego domu z nowoczesnych materiałów ocieplonego z energoszczędnymi oknami na 150m kwadratowych domu wystarczy piec o mocy 10kw.
Pamiętajcie o tym bo decyzja o mocy pieca wpływa znacząco na portfel.
Po pierwsze dlatego ze piec o mniejszej mocy bedzie tanszy od tego o wiekszej, a i przewartościowany piec dużo spala a słabo ogrzewa dom.

Po okresie gwarancji nie maja servisu.

mam kociło Defro optima komfort plus zero problemów a co ciekawe palę nim również pelletami oczywiście od góry.

Mam pytanie. Czy ktoś robił jakieś wieksze porównanie kotłów z podajnikiem na pellet i ekogroszek róznych producentów? Bo zastanawiam sie wstępnie nad kotłem Defro ale też widziałem ostatnio "w działaniu" kocioł z Piecbudu http://piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj-g i sie zastanawiam czy nie bedzie lepszy. ktoś mi coś powie o sprawności kotłów tych dwóch producentów?

Mam pytanie. Czy ktoś robił jakieś wieksze porównanie kotłów z podajnikiem na pellet i ekogroszek róznych producentów? Bo zastanawiam sie wstępnie nad kotłem Defro ale też widziałem ostatnio "w działaniu" kocioł z Piecbudu http://piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj-g i sie zastanawiam czy nie bedzie lepszy. ktoś mi coś powie o sprawności kotłów tych dwóch producentów?

Mam pytanie. Czy ktoś robił jakieś wieksze porównanie kotłów z podajnikiem na pellet i ekogroszek róznych producentów? Bo zastanawiam sie wstępnie nad kotłem Defro ale też widziałem ostatnio "w działaniu" kocioł z Piecbudu kj-g i sie zastanawiam czy nie bedzie lepszy. ktoś mi coś powie o sprawności kotłów tych dwóch producentów?

nie zgodziłbym się z toba żeby nie kupować dużego pieca uważam żeby kupic większy piec wstosunku do ogrzewanych pomieszczen kupisz wieksz piec i wtedy nie przepalają ci się blachy albo ruszta albo cos innego a pozatym masz zapas mocy

Posiadam kocioł defro optima komfort plus 12 kw TRAGEDIA nie kupujcie problem z dostarczeniem kotła przywieźli po interwencji kierownictwa po moich tel. A jak przyjechał to cały pordzewiały po rozmowie z kierownikiem działu serwisu przysłali mi farbę żebym sobie sam pomalował i dostałem brakujące gadżety szufelkę itd. Pod koniec 1 sezonu grzewczego uszkodzony czujnik wylotu spalin w ramach gwarancji czekam już 3 miesiąc na dostarczenie mi uszkodzonego czujnika. Chcesz mieć problem kup kocioł defro. Dla niewierzących mam wszystkie maile do wglądu o reklamacji...

Piec ok . Ale obsługa serwisowa to czysta kpina Wysyłają 2 młodych którzy nie mają zielonego pojęcia o naprawie pieca ani jego budowie. Nie polecam tego produktu ze względu na SERWIS a to w piecach nr 1.

Potwierdzam opinie miki , defro to totalny zlom. Na forach wszystkie opinie sa od tych osob które dopiero kupili lub używają 1 rok lub 2 a po 5 latach to już złom, totalne sito . Poprzedni piec używałem 15 lat i po wymianie na nieszczesne defro dalem znajomym, którzy uzywają go do dnia dzisiejszego. Defro zamieszcza na swoich stronach tylko pochlebne opinie a te krytykujace defro pomijaja celowo. Nie polecam produktow defro to najgorszy zakup mojego życia.

Używam Optimę Komfort 25 KW (chyba trochę historyczny, taki z 3 czarnymi drzwiczkami, sześcienny bez skosów) i miarkownikiem od 2009 roku i do tej pory chodzi jak w zegarku. Na początku były kłopoty z przegrzewaniem i dymieniem (dom 160 m2 ocieplony więc piec tylko pod mrozy, w cieplejsze dni palę gazem) ale po pierwszej zimie po edukacji doszedłem do wprawy. Palę wyłącznie drewnem - w większości dębem - 3 załadunki na dobę, na kotle utrzymuję równo 60 stopni, w domu 24 stopnie i jest git. Woda praktycznie się nie kondensuje, w kominie po zimie nieco suchej sadzy i tyle. Zaworu 4 drogowego używam tylko gdy chcę szybko piec zagrzać albo jak trafi się gorsze drewno. Przy takich piecach (oby tylko nie ciekł) wprawa to 60 % sukcesu.

Pierwsze co warto tutaj zrobić to sprecyzować jaki budżet posiadamy na zakup kotła,bo akurat pod tym względem możemy pomóc,doradzić na forum.

Ja mam ten defro i też jestem zadowolony - trzeci sezon i żadnych problemów. Mi polecił go kolega co w branży pracuje i faktycznie póki co "mercedes" nie zawiódł nawet przy największych mrozach.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.