273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Taż się z niego śmieliśmy. To samo Pan robi, jak się Pan nie zna pisze Pan śmieszne , bzdura
To gdzie ta salka?
Piaseczno :))
To co? Rzucę post na forum o "konfrontacji" z prośbą o wpisywanie chętnych.
Pana odrazu proszę o wybranie terminu - ja proponuję jakiś weekedowy po nowym roku. Co Pan na to?

info ogłoszone:)
bardzo dziękuję za przyjęcie propozycji.

Co tak tajemniczo?? Widzi Pan jestem na rynku 16 lat , ładnie się rozwijam.Z wentylacjami się powodło, z izolacjami rónież. Nowy mam nadzieję (czekam ) patent na izolowanie ścian, też się przyjmie, bo b. prosty tani i skuteczny!!!
Czy systemy ogrzewania hotelowego dokładniej Pana interesują, czy sama idea wystarczy?

Co tak tajemniczo?? Widzi Pan jestem na rynku 16 lat , ładnie się rozwijam.Z wentylacjami się powodło, z izolacjami rónież. Nowy mam nadzieję (czekam ) patent na izolowanie ścian, też się przyjmie, bo b. prosty tani i skuteczny!!!
Czy systemy ogrzewania hotelowego dokładniej Pana interesują, czy sama idea wystarczy?
Tajemniczo? :) o co chodzi?:)
Jak powinien się Pan zorientować o systemach hotelowych nie musi mnie Pan informować :)
Ehh ..chyba ma Pan problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu.
No nic ... info o konfrontacji ogłoszone... czekam na Pana propozycję terminu - tylko proszę pamiętać że chętni uczestnicy muszą być poinformowani stosunkowo wcześniej

Ogrzewnie hotelowe pokój, łazienka ze zdanym sterowaniem z recepcji 900 zł brutto (22%) motraż 100 zł .

Ogrzewnie hotelowe pokój, łazienka ze zdanym sterowaniem z recepcji 900 zł brutto (22%) motraż 100 zł .
Przestań Pan bredzić ... przecież rozmawiamy o systemach grzewczych a nie zarządzających obiektem

Jkakie bredzić? Proste Tanie Precyzyjne i Nizawodne. I bez ciepłej pompy!
Widzę, że Pan zna się tylko na rechocie ubliżniu i nieudolnym ośmieszaniu.
Może coś na temat"
-
A jak Pan rozumie co to są "straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W"
-I co z tą szybą , przypmnę:Odnośnie kosztów inwestycyjnych - w dalszym ciągu to samo - komplet przeszklenia do domu kosztuje pewnie około 15000 zł. Pan najchętniej wyda dwa razy więcej 30000 żeby zaoszczędzić rocznie 500 zł. Pięknie.
Kolejna naginanie prawdy !! Pakiet szyb 4mm szyba, 16 mm argon, 4 mm szyba (termoflot) (U=1.1Wm2 x K (jak w SI) i okno trzy szybowe 4mm szyba, 16mm argon 6 mm szyba 16 mm argon i 4 mm szyba termoflot w tej samej ramie nie jest dwa razy droższe ,to okło 10%("izolacyjne ty ja dwa złożone pakiety) !!! A wie Jak to wyględa energetycznie (w audycie)?, co na to Pana wzory? Czemu trzy szybowe okna wyparowały z rynku?

"
Przestań Pan bredzić ... przecież rozmawiamy o systemach grzewczych a nie zarządzających obiektem""
Tyle kosztuje kompletny system grzewaczy, jakie sprzedaję do hoteli, a nie samo zarządzanie!

Jak wygląda okno w obliczeniach cieplnych? prosto:
Qs=UxdtxF
Coś jeszcze wyjaśnić? A może Pan zaprezentuje jakieś super wzory?
Resztę proponuję pozostawić na "konfrontację"

Oba okna mają praktycznie 1.1W/m2 xK.

Dobry wzorek...
Zadzwoniłem do przyjaciów z firmy Valmark i oni też nie kapują co to "straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W"

Dobry wzorek...
Zadzwoniłem do przyjaciów z firmy Valmark i oni też nie kapują co to straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W
A ja dzwoniłem do znajomych z SAP PORJEKT - i jakoś wiedzą o co chodzi :)
W Valmarku proponuję porozmawiać o cenach kotłów i zaworków a nie o projektowaniu.

Dobry wzorek????:) Cieszę się choć troszkę obciach go tu przytaczać bo znają go studenci drugiego roku PW.
Więc co tam nowego z tym argonem, termoflotem i innymi bzdurami ?:). Pan powinien dawno pojąć że prawdziwy projektant (znaczy:dyplomowany) jest od analizy termicznej przegród budowlanych a nie od konstrukcji okna --> od tego są "szklarze":) --> wszystkim wystarczy wsp. U.
A inwestora interesuje kiedy zaczyna się opłacać stosowanie okien <0,5W/m2K biorąc pod uwagę koszt inwestycyjny i eksplotacyjny np pomp ciepła.
I o tym będziemy przecież dyskutować na KONFRONTACJI :)
Pozdrawiam ;) BEZ ODBIORU

Staram się Panu wytłumaczyć, że analiza przegród termicznych prowadzi na manowce. Izolacja termiczna domu powinna być traktowana kompleksowo, czyli jak termos, nie jak przegrody. Podobnie wycięganie wniosków z termowizji. Potem widzę w podręcznikach obrazki, że do gruntu "ucieka " 3-6% ciepła. Choć proste doświedczenia pokazują , że 40-50% (przy tej samej izolacji)
Może Pan jednak objaśni o co chodzi z "straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W" Zadzwoniłem na PW tam też nie rozumieją.

Okna z podwują komorą argonową, są 10% droższe a 0.5 mają tylko w Pana wzorach, w rzeczywistości mają dlaej 1.1 W/m2 xK dlatego odkąd jest termoflot, nie ma ich na rynku.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.