273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Dostaniesz ale zanim to nastapi radze kupic slownik polsko-szwedzki.

Dostaniesz ale zanim to nastapi radze kupic slownik polsko-szwedzki.
kiedy? Jak przyjdą Szwedy?:)

W jaki sposób?? Może jak się Pan wstydzi ujawnić, to podam może architektów i z nimi Pan pogada np APO ARCHITEKCI.

Czy już do kosztów pompy ciepła doliczono troszkę wydatków?
Data Artykuł
Rozporządzenia Obowiązki operatorów
4 lipca 2007 art. 3 ust. 1 zapobieganie emisji i dokonywanie naprawy wszelkich wykrytych wycieków, wykorzystując wszystkie środki, jakie są technicznie dostępne i nie powodują powstania nieproporcjonalnie wysokich kosztów
4 lipca 2007 art. 3 ust. 2 zapewnienie kontrolowania urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych zgodnie z harmonogramem zawartym w art. 3
4 lipca 2007 art. 3 ust. 3 zainstalowanie systemów dla wykrywania wycieków dla zastosowań zawierających ponad 300 kg czynników HFC; te systemy należy sprawdzać co 12 miesięcy
4 lipca 20073 art. 4 ust. 1 zapewnienie odzysku czynników HFC przez certyfikowany personel z urządzeń, o których mowa w art. 4, przed ich końcowym unieszkodliwieniem, w tym z urządzeń chłodniczych oraz butli jednorazowego i wielokrotnego użytku
4 lipca 2008 art. 3 ust. 6 prowadzenie dokumentacji dotyczącej ilości i rodzaju czynników HFC dopełnionych i odzyskanych, szczegółów dot. serwisowania, daty i wyników działań kontrolnych; dokumentacja będzie trzeba udostępnić na żądanie właściwym organom krajowym oraz Komisji Europejskiej
4 lipca 2008 art. 5 ust. 3 zapewnienie, że odpowiedni personel otrzymał niezbędny certyfikat


4 lipca 2007 art. 3 ust. 2 zapewnienie kontrolowania urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych zgodnie z harmonogramem zawartym w art. 3
Kazdy szanujacy sie producent pomp ciepla ma autoryzowany serwis, przez pierwsze lata jest on bezplatny, potem koszt to 200-300/rok
4 lipca 2007 art. 3 ust. 3 zainstalowanie systemów dla wykrywania wycieków dla zastosowań zawierających ponad 300 kg czynników HFC; te systemy należy sprawdzać co 12 miesięcy
To niezla pompe trzeba miec zeby miec ponad 300kg czynnika. Zwykla 10 czy 13kW pompa ma go okolo 3-4kg.
4 lipca 20073 art. 4 ust. 1 zapewnienie odzysku czynników HFC przez certyfikowany personel z urządzeń, o których mowa w art. 4, przed ich końcowym unieszkodliwieniem, w tym z urządzeń chłodniczych oraz butli jednorazowego i wielokrotnego użytku
W ogole rozumiesz co tu jes napisane? Ze jak pompe szlag trafi po kilkudziesieciu latach to trzeba bedzie najpierw odzyskac czynnik - koszt jak serwisu.
4 lipca 2008 art. 3 ust. 6 prowadzenie dokumentacji dotyczącej ilości i rodzaju czynników HFC dopełnionych i odzyskanych, szczegółów dot. serwisowania, daty i wyników działań kontrolnych; dokumentacja będzie trzeba udostępnić na żądanie właściwym organom krajowym oraz Komisji Europejskiej
Ksiazka serwisowa dostarczana razem z pompa. Wpis dokonywany przez autoryzowany serwis przy okazji przegladow.
4 lipca 2008 art. 5 ust. 3 zapewnienie, że odpowiedni personel otrzymał niezbędny certyfikat
Czyli ze serwis ma uprawnienia co jest logiczne bo inaczej nie bylby serwisem.
Gdzie te rewelacje?????

W jaki sposób?? Może jak się Pan wstydzi ujawnić, to podam może architektów i z nimi Pan pogada np APO ARCHITEKCI.
Ależ to Pan Panie Mądralski proponował mi zapoznanie się z dokumentacją a ja podałem swój email... sądze więc że to Pan gó**** dysponuje i stąd ta niechęć.
Ja też mogę Panu zaproponować - zadzwoń sobie do Kuryłowicza
Dla mnie jesteś Pan głąb i niewarty zachodu - żegnam ćwoku


Jeszcze tylko dodam - że to Ty Ćwoku pierd**** tutaj bzdury o 40kWh rocznie i nie masz godności udokumentować swoich teorii.
Dupek jesteś - tego jestem pewien - zostań więc przy swoich broszukach - pacanie jeden.
Forumowiczów przepraszam za język ale mam zły dzień a tego imbecyla to już mam po dziurki w nosie - frajer jeden

Na adres, który Szanowny Pan raczył podać wysłałem pocztę 17 10 06 o 13.37. Zaś co do zużycia przyz dom 40kWh/m2 rocznie, to już nic nie poradzę,(choć będę się starał) Pana rozumienie fizyki nie jest z górnej półki, o czym świadczy Pana frustracja. Gramy po prostu gramy w róznych ligach. Przykro mi, że świat poszedł do przodu i mniej błyskotliwi(o czym świadczą Sz. Pana teksty) się nie załapali. Ale proszę się nie martwić, od 40 kWh/m2 nie ma odwrotu, więc jak nie ja to ktoś inny Szanownemu Panu to w bardziej przystępny sposób, niż na przykładzie :różnica między termosem a częściowym termosem, różnica między termosem w ziemi a na powietrzu, wyłuszczy.
Miłego tegodnia życzy Tomasz Brzęczkowski

IIIIIIIiiiiiii HAHAHAHAHaHaHaHahahahahah.

Na adres, który Szanowny Pan raczył podać wysłałem pocztę 17 10 06 o 13.37. Zaś co do zużycia przyz dom 40kWh/m2 rocznie, to już nic nie poradzę,(choć będę się starał) Pana rozumienie fizyki nie jest z górnej półki, o czym świadczy Pana frustracja. Gramy po prostu gramy w róznych ligach. Przykro mi, że świat poszedł do przodu i mniej błyskotliwi(o czym świadczą Sz. Pana teksty) się nie załapali. Ale proszę się nie martwić, od 40 kWh/m2 nie ma odwrotu, więc jak nie ja to ktoś inny Szanownemu Panu to w bardziej przystępny sposób, niż na przykładzie :różnica między termosem a częściowym termosem, różnica między termosem w ziemi a na powietrzu, wyłuszczy.
Miłego tegodnia życzy Tomasz Brzęczkowski
Poczty żadnej od Szanownego Pana nieuka nie dostałem i z całą pewnościa nie dostanę i jednego jestem pewien że Ty sam takiego domu na oczy nie widziałeś (a miałes kurna ponad rok żeby go zbudować - od czasu mojej pierwszej propozycji wizji lokalnej takiego budynku).
Jednocześnie wszystkich chętnych zapraszam na oględziny obiektu pasywnego w technologii kanadyjskiej którego obliczeniowe zapotrzebowania wynosi 65 kWh/rocznie/m2
O fakcie przeinwestowania w koszty budowlane tego budynku już nie wspomnę ale i tak będzie tam pompa ciepła i na dodatek w systemie powietrznym.
apropos, ja fizykę menel* pojmuję lepiej od Ciebie nie wspominając już że o ogrzewaniu i obliczeniach cieplnych obiektów nie masz bladego pojęcia co udowodnił już niejeden forumowicz - wstydu sobie oszczędź i przenieś się na forum muratora - tam możesz jeszcze pobrylować.

Po tym co Sznowny Pan wypisuje, zaprzeczać nie będę, fizykę, podobnie jak kulturę ma Pan opanowaną.
Pompa ciepła jest elementem centralnego ogrzewania, którego się do domów o małych potrzebach ciepła nie stosuje, ale to akurat jestem pewien, że Pan wie.
Jeżeli Pan nie dostał materiałów to znaczy, że team@vp.pl nie jest właściwym adresem.

Po tym co Sznowny Pan wypisuje, zaprzeczać nie będę, fizykę, podobnie jak kulturę ma Pan opanowaną.
Pompa ciepła jest elementem centralnego ogrzewania, którego się do domów o małych potrzebach ciepła nie stosuje, ale to akurat jestem pewien, że Pan wie.
Jeżeli Pan nie dostał materiałów to znaczy, że team@vp.pl nie jest właściwym adresem.
Adres jest jak najbardziej prawidłowy natomist tobie nie brakuje jednego : bezczelności.
Ja kulturalny byłem przez rok ale po twojej propozycji abym sobie do architektów zadzwonił to mnie wkurw.... nieziemsko.
Masz we mnie wroga za swoją impertynencję i bezczelność - i niech tak zostanie - nieuku jeden.

Ma Szanowny Pan rację. Przyznaję, że nie spotkałem nigdy, człowieka o niskich przymiotach intelektualnych, i braku kultury, który by się oceniał inaczej niż Pan.
Teraz podejmę koleny raz próbę wyłuszczenia Szanownego Panu ( bardziej innym, którzy by chcieli pompę zamiast izolacji) o co chodzi na przykładzie domu, o którym raczył Pan wspomnieć, zużywającego 65 kWh/m2 rocznie. (np 150 m2)
1 przypadek)Jeżeli dom jest zaizolowany, tak ze zużywa 65 kWh/m2 rocznie bez pompy cepła
2 przypadek)Jeżeli ten dom zużywa 65kWh/m2 już z pompą ciepła (1:4)czyli 215kWh/m2 (50kWh/m2 ogrzewanie i woda + 15kWh/m2 reszta)
W pierwszym przypadku 150 m2 x 65 kWh = 9750 kWh x 0.4 zł =3900 zł rocznie za ogrzewanie elektrycznymi grzejnikami czy kalblami grzewczymi pomieszczeń i wody w termach, światło tv itp). koszt założenia nie-co z (najlepszej jakości) materiałem na taki dom to 7000 zł brutto.
Wniosek :różnica między kompetną instalacją pompy ciepła a nie-co nie zwróci się w przewidywalnym czasie żywotności pompy. Poza tym jezeli rodzina ma pewność, rocznych opłat za eksploatacje domu 3900 zł nie zamontuje ciepłej pompy.
W drugim przypadku,w domu zużywająceym 215 kWh/m2 rocznie pompa ciepła zwróci się znacznie szybciej i ma sens. Uzasadnia to też, co piszę od wielu lat o pompach, że mają zastosowanie w obiektach zabytkowych.
Którą wersję Szanowny Pan realizuje????

Ma Szanowny Pan rację. Przyznaję, że nie spotkałem nigdy, człowieka o niskich przymiotach intelektualnych, i braku kultury, który by się oceniał inaczej niż Pan.
Teraz podejmę koleny raz próbę wyłuszczenia Szanownego Panu ( bardziej innym, którzy by chcieli pompę zamiast izolacji) o co chodzi na przykładzie domu, o którym raczył Pan wspomnieć, zużywającego 65 kWh/m2 rocznie. (np 150 m2)
1 przypadek)Jeżeli dom jest zaizolowany, tak ze zużywa 65 kWh/m2 rocznie bez pompy cepła
2 przypadek)Jeżeli ten dom zużywa 65kWh/m2 już z pompą ciepła (1:4)czyli 215kWh/m2 (50kWh/m2 ogrzewanie i woda + 15kWh/m2 reszta)
W pierwszym przypadku 150 m2 x 65 kWh = 9750 kWh x 0.4 zł =3900 zł rocznie za ogrzewanie elektrycznymi grzejnikami czy kalblami grzewczymi pomieszczeń i wody w termach, światło tv itp). koszt założenia nie-co z (najlepszej jakości) materiałem na taki dom to 7000 zł brutto.
Wniosek :różnica między kompetną instalacją pompy ciepła a nie-co nie zwróci się w przewidywalnym czasie żywotności pompy. Poza tym jezeli rodzina ma pewność, rocznych opłat za eksploatacje domu 3900 zł nie zamontuje ciepłej pompy.
W drugim przypadku,w domu zużywająceym 215 kWh/m2 rocznie pompa ciepła zwróci się znacznie szybciej i ma sens. Uzasadnia to też, co piszę od wielu lat o pompach, że mają zastosowanie w obiektach zabytkowych.
Którą wersję Szanowny Pan realizuje????

Dom jest właśnie obiektem pasywnym w którym osiąga się takie efekty przez zastosowanie m.in ponad 60 cm wełny mineralnej w scianach i okien o wielkości metr na metr.
Zgodzę się że koszty eksploatacji takiego obiektu nawet na prądzie jest relatywnie niski, ale jednocześnie okres zwrotu poniesionych nakładów w budowlankę w stosunku do tradycyjnych technologi nie zwróci się w okresie jego użytkowania - szybciej korniki go zjedzą (tech. kanadyjska)
Nie wspomnę już o fakcie że o nasłonecznieniu pomieszczeń możemy zapomnieć ze względu na wielkość okien - ja nie zamieszkałbym tam choćby mi ten budynek sprezentowano - po paru latach mieszkania w nim moje usposobienie przypominałoby gbura Norwega z myślami samobójczymi (efekt braku światła naturalnego)
Odnośnie kultury to w dalszym ciągu nie zmieniam opinii o Tobie po wspomnianym wyżej potraktowaniu mojej osoby w równie prostacki sposób - ząb za ząb.
W dalszym ciągu uważam że nikt nie zbuduje w polsce budynku o <40kWh - a na ciebie w tej kwestii nie liczę

Jakoś przekonany jestem, że szybciej zużyje czy zepsuje się ciepła pompa niż do zjedzą korniki.
A co do kosztów, projekt domu, który Panu wysłałem (parter 200m2) (klient i APO wyrazili zgodę) ma izolacji za 31 000 zł (40 cm styropian w podłodze, 40cm wełny w ścianie + cegła licówka i 50 cm wełny w dachu) a ogrzewanie elektryczne podłogowe (każde pomieszczenie kabel + termostat + centralka) kosztowało 8800 zł. termy do ciepłej wody 3 szt (10l kuchnia + 30l i 80l łazienki 1650 zł ceny wszystkie z 22% VATem.
Może Pan podsumować i porównać ze Swoimi osiągnięciami?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.