273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Ten post dobitnie świadczy o Pan kompletnej niewiedzy, i nieznajomości systemów ogrzewania, więc chętnie wyjaśniam.
Zupełnie niefachowo jest podawać 80 m2 czy 250m2 itd w tym temacie (ogrzewanie), chodzi tu, o pewne potrzeby , i tak do 80 m2 zaizolowany (uproszczenie) na pozimie 200 kWh /m2 rocznie daje 16 000 kWh dom zaś dom 250 m2 ale zaizolowany dobrze czyli 40 kWh/m2 rocznie to 10 000 kWh!!!! więc wielkość o niczym nie świadczy.
Druga sprawa, im wiekszy dom dla rodziny (piszemy o budownictwie jednorodzinnym) tym więcej pomieszczeń okresowo niewykorzystywanych, więc tu ogromne pole do popisu dla strefowego, nie centralnego zarządzania temperaturą!!! Podobnie jak we wcześniej wspomnianych systemach hotelowych. Ale rozumiem, że te technologie ze względu na mały koszt i prostotę budzą wstręt Szanownego Pana.

Ten post dobitnie świadczy o Pan kompletnej niewiedzy, i nieznajomości systemów ogrzewania, więc chętnie wyjaśniam.
Zupełnie niefachowo jest podawać 80 m2 czy 250m2 itd w tym temacie (ogrzewanie), chodzi tu, o pewne potrzeby , i tak do 80 m2 zaizolowany (uproszczenie) na pozimie 200 kWh /m2 rocznie daje 16 000 kWh dom zaś dom 250 m2 ale zaizolowany dobrze czyli 40 kWh/m2 rocznie to 10 000 kWh!!!! więc wielkość o niczym nie świadczy.
Druga sprawa, im wiekszy dom dla rodziny (piszemy o budownictwie jednorodzinnym) tym więcej pomieszczeń okresowo niewykorzystywanych, więc tu ogromne pole do popisu dla strefowego, nie centralnego zarządzania temperaturą!!! Podobnie jak we wcześniej wspomnianych systemach hotelowych. Ale rozumiem, że te technologie ze względu na mały koszt i prostotę budzą wstręt Szanownego Pana.
Nie w tym rzecz Szanowny Panie,
Abstrachując już od ekonomiczności stosowania izolacji gruntu na poziomie 50cm (udowodnię to na konfrontacji), w pana przypadku chodzi o fakt że w obiekcie 80metrowym życie rodzinne toczy się na bardzo małej przestrzeni i w związku z tym uwzględnia Pan zyski pojawiąjące się w obiekcie - od żelaska, od ludzi, telewizora, kubka kawy i osiąga wspomniane 40 kW/h (uwzględniając wpomnianą bezsensowny poziom izolacji nie wspominając już że okien w budynku nie ma).
Użytkownik obiektu chce mieć cieplo w całym domu niezależnie od jego wielkości więc żadnego pola do popisu nie widzę. Nie zmienia do faktu że i w ogrzewaniu podłogowym stosowane termostaty (regulacja ilościowa) pozwalają wyśmienicie sterować temperaturą w pomieszczeniu.
A ja jeszcze raz wspomnę tylko fakt, że możemy sobie tutaj opowiadać o 40 kWh rocznie - tylko proszę mi pokazać obiekt w którym zainstalował Pan grzejniki elektryczne o mocy szacunkowej 7,5 W/m2. Bo w to nie uwierzę, choćby ze względu na typoszereg mocy tych urządzeń.
No ale o to prosiłem wielokrotnie i się nie doczekałem więc i tym razem na cuda nie wierzę ...choć niedługo Święta:)

Robert nie osmieszj się. Nie chwal się dyplomem, bo to chluby uczelni nie przynosi. Moc grzejnika elektrycznego z dokładnym termostatem nie ma nic wspólnego ze zużyciem energii. W 20m2 pokoju czy będzie 500 W czy 5000W zużycie będzie jednakowe, przy jednakowych warunkach. W domu 200 m2 zużywjącym 40 kWh na metr kwadratowy rocznie , będzie takie same czy sumarycznie będzie 20kW czy 5kW grzejników.

Robert nie osmieszj się. Nie chwal się dyplomem, bo to chluby uczelni nie przynosi. Moc grzejnika elektrycznego z dokładnym termostatem nie ma nic wspólnego ze zużyciem energii. W 20m2 pokoju czy będzie 500 W czy 5000W zużycie będzie jednakowe, przy jednakowych warunkach. W domu 200 m2 zużywjącym 40 kWh na metr kwadratowy rocznie , będzie takie same czy sumarycznie będzie 20kW czy 5kW grzejników.
Rzecz w tym Panie kufel że "ewentualna pomyłka" Pana T.B. w szacowaniu ..powtarzam w szacowaniu zapotrzebowania energetycznego obiektu może być zawsze zrewidowana -> zainstalowaną mocą grzejników elektrycznych ..dwu lub trzykrotnie przewymiarowanych:)
I tu sedno sprawy bo Pan T.B. nie potrafi wskazać swojego obiektu (jednorodzinnego) o zużyciu 40kWh/m2/rok :)

My też sprzedajemy pompy ciepła, budujemy domy, więc mogę coś powiedzieć, nie spotyka się klientów którzy godzą się na to co ty chcesz. a on nie bubuje tylko ma sklep i kila ekip do montowania. przecież tam przychodzą klienci z projektami, a nie po projekty domów. a projekty sam oglądałem i po nich widać że nikt tam pompy nie wstawi.
A zaiteresowanie konfrontacją jest żadne, bo po kto się zna na temacie, wie, że to architekci izolują domy, a w domach pc jakoś nie widzę. Może więc pośmiej się z projektów.

Jezu .. ale o co Ci chodzi? Do czego ja mam zmuszac klientów? Po co wogóle ta gadka?
Budujesz takie domy to mi pokaż taki bo T.B. nie potrafi od ponad roku.

Jezu .. ale o co Ci chodzi? Do czego ja mam zmuszac klientów? Po co wogóle ta gadka?
Budujesz takie domy to mi pokaż taki bo T.B. nie potrafi od ponad roku.
Brak zainteresowania konfrontacją? Bo na tym forum już nikt nie chce dyskutować z T.B. bo nie mają żadnych podstaw merytorycznych do dyskusji z dyletantem. Przeczytaj uważnie forum to sie przekonasz.
Odnośnie tych projektów - zapraszam na konfrontację - ponownie

Panowie mam pompę ciepła powiem tak dla zainteresowanych,mam dom 200m za prąd za okres 2 miesięcy zapłaciłem 2.300 zł zaznaczam ze mam wszystko na prąd i taryfe budowlaną a temperatura w domu wynosiła 24 st.Mam nadzieję że po zakończeniu wszystkich prac w domu i dobry uszczelnieniu ,druga taryfa mam zamiar wyjść ok 1200 zł za okres rozliczeniowy, wiem ze jest to możliwe a to dobry wynik.Pozdrawiam

Panowie mam pompę ciepła powiem tak dla zainteresowanych,mam dom 200m za prąd za okres 2 miesięcy zapłaciłem 2.300 zł zaznaczam ze mam wszystko na prąd i taryfe budowlaną a temperatura w domu wynosiła 24 st.Mam nadzieję że po zakończeniu wszystkich prac w domu i dobry uszczelnieniu ,druga taryfa mam zamiar wyjść ok 1200 zł za okres rozliczeniowy, wiem ze jest to możliwe a to dobry wynik.Pozdrawiam
Przy niecentralnym ogrzewaniu (koszt założenie na 200m2 8000zł materiał + robocizna +VAT)w domu przyzwoicie izolowanym roczne rachunki za ogrzewanie 1500zł + 150 zł za wodę użytkową na osobę.
Dlatego izolacja tak wypiera wszelkie pośrednie systemy ogrzewania.

gówno prawda :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.