273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Panie T.B.---> wnioskując z ortografi to powinien Pan zacząć od ..............

Czasami jak mnie nie ma, czytam forum na palmtopie i dzwonię co odpisać, bo na tym małym sprzecie jest mi ciężko. Ale jak poprawię ten tytuł to podeśle Pan coś?

Dzięki za wyjaśnienia --> będę wyrozumiały:)
Ale o jaki tytuł chodzi?

Uczelnia, lub wydział, lub wykładowca, lub podręcznik opisujący,(1) niecentralne systemy ogrzewania i ich zalety (czy może wady w porónaniu z centralnym rozprowadzaniem ciepła) (2) procesy wilgotnościowe w przegrodach temicznych o U<0.1W/m2xK (oczywiście niezabezpieczonych hydroizolacja). Czy może ogólniej, kto zajmóje, się bada, wykłada o domach zużywających do 40kWh/m2 rocznie.

Oczywiście teraz sprawdzam co napisali... zajmuje!

Uczelnia, lub wydział, lub wykładowca, lub podręcznik opisujący,(1) niecentralne systemy ogrzewania i ich zalety (czy może wady w porónaniu z centralnym rozprowadzaniem ciepła) (2) procesy wilgotnościowe w przegrodach temicznych o U
Politechnika Warszawska, Inżynieria Środowiska, kierunek ogrzewanictwo, wentylacja i klimatyzacja:
Technika Cieplna - dr Hibner
Wymiana Ciepła - dr. Rosiński
Fizyka Budowli- dr. Turlejski
Ogrzewnictwo - dr. Sewerynik, prof. Wasilewski(na emeryturze).
Prawo i ekonomika w Inżynierii Środowiska - dr. Sowa
Ciepłownictwo - dr. Krygier, prof Mańkowski
Źródła ciepła - dr. Mizielińska
:)

To znam! Nic tam z w/w tematównie ma.

To znam! Nic tam z w/w tematównie ma.
Z opowiadań :)

Przecież gdybym nie znał tych pozycji, to skąd bym wiedział, że tam nie ma nic, o współczesnym ogrzewaniu i izolacji!!!??? To chyba Pan się pomylił, lub nie rozumie tematu.

Przecież gdybym nie znał tych pozycji, to skąd bym wiedział, że tam nie ma nic, o współczesnym ogrzewaniu i izolacji!!!??? To chyba Pan się pomylił, lub nie rozumie tematu.
Rozumie ..bardzo dobrze o czym dobrze Pan wie :)

To faktycznie, przechodzi moje zdolności percepcji. Rozumie Pan rolę izolacji, oraz znaczną przewagę niecentralnych systemów ogrzewania, wszystko to razem uzupełnione wentylacją, a dalej Pan pisze o histori.

To faktycznie, przechodzi moje zdolności percepcji. Rozumie Pan rolę izolacji, oraz znaczną przewagę niecentralnych systemów ogrzewania, wszystko to razem uzupełnione wentylacją, a dalej Pan pisze o histori.
Bo pana percepcja jest ....hmmm ograniczona ..niewiedzą :)
Przewaga niecentralnych systemów ? hehehe

Czy naprawdę Pan uważa, że układ np 4 pomieszczenia po 12m2 ogrzewane 4 kW-wą grzałką w zasobniku + cyrkulacja + kilkadziesiąt mb rurki + grzejniki z termozaworami to coś lepszego energetycznie, montarzowo i komfortowo, niż 4 grzejniki po 1 kW w każdym pokoju z mikroprocesorowym sterowaniem????
Mogę Pana zapewnić, że przy niecentralnym ogrzewaniu koszty eksploatacji są niższe, koszty montażu, są znacznie niższe, komfort jest wyższy!!!!! A to, że wymienione przez Pana podręczniki porównują wyłacznie koszt wytworzenia kWh przy różnych nośnikach, pomijając skrzetnie dystrybucję i straty, to nie jest moja wina!!!
Mam nadzieję, że dość precyzyjnie i zrozumiale się wyraziłem.

Czy naprawdę Pan uważa, że układ np 4 pomieszczenia po 12m2 ogrzewane 4 kW-wą grzałką w zasobniku + cyrkulacja + kilkadziesiąt mb rurki + grzejniki z termozaworami to coś [ciach].

Ależ niech Pan montuje sobie te systemy w domkach o pow 50m2 - o ile wogóle takie bywają bo ja jeszcze nie robiłem mniejszego od 150 (choć i tak może tylko ze 2 razy).
Już jakiś czas temu zrozumiałem że Pana klienci to domki właśnie powierzchni do 80 metrów które pogrzewa się żelazkami i zyskami z oświetlenia.
Ale jakby Pan trafił z ofertą do któregoś z moich klientów których domy są od 250 do 500m2 i więcej to pogoniliby Pana gdzie pieprz rośnie :)

... kijem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.