273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Niekompetencje...? Przecież Pan sam pisze, że nie zna się i nie zajmował izolowaniem domów, by zużywały 40 kWh/m2 rocznie, przecież to Pana koledzy z uczelni w od od 1990 do prawie 2000 twierdzili, że wentylacja wywiewno-nawiewna zgoda ale pod warunkiem zostawiewnia wentylacji grawitacyjnej, co zapewne Pan Wally jako weteran w temacie pamieta!

W tym rzecz, że przy braku kompetencji którą Pan reprezentuje, nie powinien Pan tu nic "wyjaśniać".
I na tym polega problem tego forum co udowodnię na konfrontacji. Wówczas pozostanie Panu tylko forum "Muratora" - gdzie Pana wywody mnie nie martwią.
Odnośnie kolegów z PW - w przeciwieństwie od Pana, cieszę się że ich mam.

Czemu Pan tak pisze? Czy poza procesem w sądzie z Muratorem który wygrałem, Pan tam znalazł choć jeden post. Po co tak kłamać.

A tak z ciekawości Robert, gdyby te 30 cm zaczeło obowiązywać na gruncie, za klika lat, to jak to uzupełnisz?

Czemu Pan tak pisze? Czy poza procesem w sądzie z Muratorem który wygrałem, Pan tam znalazł choć jeden post. Po co tak kłamać.
Znaczy się że Pan tam nie pisuje?
Fakt ten wywnioskowałem z innych postów na tym forum oraz niedawno przytoczonego linka na którym faktycznie była Pana osoba na forum Muratora.
No ale może to jakiś inny Pan Brzęczkowski ... :)

A tak z ciekawości Robert, gdyby te 30 cm zaczeło obowiązywać na gruncie, za klika lat, to jak to uzupełnisz?
Panie T.B. - omówimy to już na konfrontacji :)

Ja dokładam zawczasu, ale podobno jestem niekompetentny, Pan Robert jako osoba kompetentna napewno ma jakiąś metodę, ale ujawni gdy ogrzewanie podrożreje.

Kłamie Pan z tym Muratorem.

Ja dokładam zawczasu, ale podobno jestem niekompetentny, Pan Robert jako osoba kompetentna napewno ma jakiąś metodę, ale ujawni gdy ogrzewanie podrożreje.
Jako osoba kompetentna wolę przedstawić rozsądną temroizolację ... tym bardziej w czasach podwyższonych warunków zgolności kredytowej :)

Kłamie Pan z tym Muratorem.
Kłamię? Broń Boże ..jakże bym mógł :)

W teori, ZGODA w praktyce izolacja to termos, a bez podłogi to 84% termosu, czyli coś jak 84% bycia w ciąży.

No to gdzie był ten link z muratora podpisany Brzę...

A tak z ciekawości Robert, gdyby te 30 cm zaczeło obowiązywać na gruncie, za klika lat, to jak to uzupełnisz?
Siądę przed TV, otworzę piwko, podrapię się w głowę......i powiem "A pier@@@ę te nowe normy" i dorzucę do kominka.

Pan Robert wysyła mnie do szkoły... zaczeliśmy z kierownikiem budowy i architektami siedąc przy winku zastanawiać się do jakiej, do kogo?? Czy może Pan Panie Robercie coś konkretniej? Która uzelnia, wydział czy wykładowca zajmuje się domami do 40kWh/m2 rocznie, gdzie jest o zawilgoceniu przegód termicznych (wszystkich)o współczynniku przenikania ciepła poniżej 0.1W/m2 x K???
Może chociaż, z jeden podręcznik. Przydałoby się jeszcze, coś co badam i modernizuje 15 lat czyli o ogrzewaniu niecentralnym (nieakumulacyjnym) i jego porównaniu (zalety czy może wady) energetycznym z systemami centralnego rozprowadzania ciepła.
Podrzuci Pan jakieś nazwisko, czy tytół?

Wojtek siedziałem w Angliiiii, piłem piwko, a p... normy podkręce termostat od kominka, bo już obowięzkowo, wymienili mi go na elektryczny...!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.