273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Koszt związane z utratą części domu?? 30 cm wełny to dyrktywa UE do nowych domów . W starych zaizolowanie od środka 5 cm wełną z foią (jak np w XELLY) daje więcej niż 15 cm na zewnątrz. Dlaczego po wprowadzeniu certyfikatów energetycznych domów i kosztów ogrzewania za 5-10 lat nie pisze Szanowny Pan o kosztach utraty całego domu??

Koszt związane z utratą części domu?? 30 cm wełny to dyrktywa UE do nowych domów . W starych zaizolowanie od środka 5 cm wełną z foią (jak np w XELLY) daje więcej niż 15 cm na zewnątrz. Dlaczego po wprowadzeniu certyfikatów energetycznych domów i kosztów ogrzewania za 5-10 lat nie pisze Szanowny Pan o kosztach utraty całego domu??
Ale okien to ma nie być - prawda ?:))))

Widzę, że czutuje Pan AUDYTORA ENERGETYCZNEGO nr 1 a Polsce, Szanownego Pana Ludomira DUDĘ GW 12 10 95
"Bardzo opłaca się też zmodernizować instalację grzewczą. Natomiast ocieplenie jest bardzo kosztowną i mało opłacalną inwestycją. ... Dobre efekty daje też zdaniem Fundacji Poszanowania Energii zmniejszenie oszklonej powierzchni ścian (zbędne okna mozna np zamurować)
... Pozdrawiam wszystkich audytorów ... Im więcej audytorów tym gorsze jakościowo izolacje. MIERZ i GRZEJ ZAMIAST IZOLOWAĆ.

Pozdrawiam wszystkich audytorów ... Im więcej audytorów tym gorsze jakościowo izolacje. MIERZ i GRZEJ ZAMIAST IZOLOWAĆ.
To już ja nie LD przepraszm zgubiłem "

Pozdrawiam wszystkich audytorów ... Im więcej audytorów tym gorsze jakościowo izolacje. MIERZ i GRZEJ ZAMIAST IZOLOWAĆ.
To już ja nie LD przepraszm zgubiłem
Brak mi słów - nie rozumiesz człowieku że największe straty ciepła to okna (40%) i drzwi oraz wentylacja(30%) - a pozostałe 30 to ściany??????????????
Choćbyś zaizolował ją metrem izolacji to i tak efekty całkowite są mizerne i dopiero właśnie zamurowywanie okien przynosi efekty czy też zamierzenia o których tu wypisujesz (znaczy się pleciesz)???
Zacznij czytać te swoje gazetki i broszurki ze zrozumieniem : albo najlepiej od końca bo i tak ich nie zrozumiesz.
A najlepiej to już Ci wspomniałem : idź na studia to się czegoś Pan nauczysz

Nie musisz się tak unosić. Nie powtarzaj więcej tych bzdur bo to robi krzywdę. Zrób sobie sam badania i zobaczysz, że najwięcej ucieka do ziemi. Naprawdę to co robi adyt nie ma sensu. I unoszenie się nic tu nie zmieni. Poprostu gdzie załozenia (podstawy) są złe, wzory złe, uproszczenia i uśrednienia zbyt daleko idące, wszystko co powyzej nie trzyma się kupy. Naprawdę nie po inżyniersku jest pisać 40% wentylacja 30 %ściana itp.. Możesz napisać w moim domu tak ucieka ciepło, ale w każdym??? Wszystkie domy są jednakowe??? Czy pisząc procentową ucieczkę ciepła przez różne płaszczyzny nie byłoby choć elementem przyzwoitości naukowej dodać np PRZY JEDNAKOWEJ IZOLACJI??? Przecież jeżeli dam pół metra styropianu w ścianę i dach a na ziemi rozłożę papę i wylewkę taż 90% ucieknie przez ścianę dach i okna? Czy tyle samo % ucieka przez wentylację tzw grawitacyjną a w/n z odzyskiem? czy okna angielskie jednoszybowe a pakiet z termoflotem to to samo procentowo??
Fizykę trzeba rozumieć !!

Takie przykłady "pseudo inżynierze" to sobie możesz swoim klientom recytować - bo mnie one po prostu obrażają.
Z Panem problemów jest kilka:
- brak elementarnej wiedzy technicznej w szczególności branży sanitarnej( co najwyżej zaczerpnięta z broszur - hehe)
- brak doświadczenia - no może jedynie w ogrzewaniu elektrycznym ale przecież nawet hydraulik włoży wtyczkę do gniazdka więc nie ma się czym chwalić
-wygórowane mniemanie o sobie samym biorąc pod uwagę powyższe fakty.
Pytań technicznych proszę mi już więcej nie zadawać bo nie będę Pana uczył mojego zawodu - radzę iść na studia żeby Pan sam poznał podstawy w tym termodynamikę, wymianę ciepła, mechanikę płynów i inne.
Nie będzie Pan wówczas zadawał nawet retorycznie podobnych pytań - bo to po prostu wstyd na tym forum !
Apropos mojego rozumienia fizyki: sprawdzał ją Ś.P doc.dr hab. Adamczyk z P.W. i uznał ją za bardzo dobrą. Panu życzę podobnych doświadczeń życiowych.

Nie będę więcej zadawał Panu prostych pytań, To normalne, że jak ktoś nie wie ile jest 2x2 to po takim pytaniu pada odpowiedź "Pan mnie obraża" !!! A z broszur nie czerpię wiedzy , tylko napisałem jaki bzdury pisze w w/w broszurze ITB i NAPE . Brak zrozumienie tekstu jest jak brak zrozumienia fizyki, ale nie ma co się obrażać, to dość powszechne zjawisko.

Nie będę więcej zadawał Panu prostych pytań, To normalne, że jak ktoś nie wie ile jest 2x2 to po takim pytaniu pada odpowiedź Pan mnie obraża !!! A z broszur nie czerpię wiedzy , tylko napisałem jaki bzdury pisze w w/w broszurze ITB i NAPE . Brak zrozumienie tekstu jest jak brak zrozumienia fizyki, ale nie ma co się obrażać, to dość powszechne zjawisko.
Proponuję rozpocząć lekturę materiałów źródłowych (a nie broszur) i jeśli nie problematyki wymiany ciepła, termodynamiki i ogrzewnictwa - to przynajmniej podstaw matematyki, wówczas równanie 2x2 nie będzie stanowić dla Pana enigmatycznego zagadnienia

Znów muszę wziąć w obronę Pana Brzęczkowskiego. Nie zamierza on na tym forum nikogo uczyć ale... podpowiada skąd się biorą problemy. Naturalnie, jeśli się ani razu nie policzyło choćby jednej przegrody (a każda rzeczywista jest wielowarstwowa) pod kątem przepływu ciepła i wilgoci, to posiada się bardzo ograniczoną wiedzę o tym co się naprawdę dzieje w rozpatrywanej ścianie czy poodłodze (zwłaszcza na gruncie). Gdyby tak ktoś miał jeszcze coś do powiedzenia na temat stanu izolacji położonej na gruncie pod płytą fundamentową po co najmniej 5 latach użytkowania domku. Jeśli się nie wie, nie powinno się projektować - nawet mając "uprawnienia". Formalne wykształcenie i papiery to tylko część prawdy o poziomie wiedzy fachowej. Tym bardziej nie powinno się z tego robić zarzutu.

[ciach] Formalne wykształcenie i papiery to tylko część prawdy o poziomie wiedzy fachowej. Tym bardziej nie powinno się z tego robić zarzutu.
Oczywiście, pozostawmy pracę inżynierską np hydraulikom...... albo Panu T.B. który "tanim grzaniem" nazywa ogrzewanie elektryczne.
Apropos.... domeną Pana T.B. są rekuperatory i "tanie grzewnie elektryczne " i nie wiem co ma wspólnego jedno z drugim. Gdyby był On np budowlańcem i łączył to z wykonawstwiem obiektów wg swojego bbr czy coś tam, to rozumiem ....ale tak?
Pozdrawiam

Chętnie Panu Robertowi wytłumaczę co wspólnego ma izolacja wentylacja i ogrzewanie. Otóż im mniej potrzeba ciepła, ty bardziej opłaca się stosować jego drozsze, bardziej sterowalne źródła. To powiedział prof. Żmijeski założyciel Krajowej Agencji Poszanowania Energii w 93.Czyli Jak zakupi Pan zamek krzyżacki, czy dom z wielkiej płyty to doradzałbym (oczywiscie bez audytu!) palić węglem i w kominkach.Ale gdyby kupił Pan gotowy projekt z MURATORA (200 kWh/m2 rocznie)to zdecydowanie(na dziś) gaz! W domach izolowanych teraz już normatywnych (40 kWh/m2 rocznie) nie stosuje się centralnych systemów rozprowadzania ciepła. Więc nie-co elektryczne. A co do wentylacji, skuteczna, dopasowana do ilości osób wentylacja to najważniesza rzecz, bo to zdrowie , wypoczynek i komfort.

Szanowny Panie, jest chyba dla pana oczywiste że ZAWSZE bardziej opłaca się stosować tańsze źródła energii do ogrzewania. (Logika: im tańsze źródło energii, tym mniej nas kosztuje, tym się bardzej opłaca). A dlaczego uważa Pan że istalacja centralnego ogrzewania grzejnikowa z kotłem na np. gaz ziemny jest słabo sterowalna ? I czy jest Pan absolutnie pewien że "różnica" w sterowalności między takim systemem a Pana elektrycznym jest na tyle duża że wyrówna 3 krotną róznicę w cenie 1kWh? I czy uważa Pan, że włożenie 30cm wełny/styropianu w ściany dach i połogę (od wewnątrz?) zapewni 40kWh/rok ? Czy profesor Żmijewski wie że powołuje się Pan na jego osobę propagując swoje teorie?

Chętnie Panu Robertowi wytłumaczę co wspólnego ma izolacja wentylacja i ogrzewanie. Otóż im mniej potrzeba ciepła, ty bardziej opłaca się stosować jego drozsze, bardziej sterowalne źródła. To powiedział prof. Żmijeski założyciel Krajowej Agencji Poszanowania Energii w 93.Czyli Jak zakupi Pan zamek krzyżacki, czy dom z wielkiej płyty to doradzałbym (oczywiscie bez audytu!) palić węglem i w kominkach.Ale gdyby kupił Pan gotowy projekt z MURATORA (200 kWh/m2 rocznie)to zdecydowanie(na dziś) gaz! W domach izolowanych teraz już normatywnych (40 kWh/m2 rocznie) nie stosuje się centralnych systemów rozprowadzania ciepła. cytuj>
No to kiedy dostanę taki projekt domku "normatywnego" bo juz od tej Pana paplaniny plomby mi wypadają?

no wiec kiedy dostanę tę dokumentację domku <40 kWh, Panie T. ????????????????????????

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.