eko-groszek | wentylacja.com.pl


Gość: MAREK
2006-11-21 00:00
#1
eko-groszek
Gdzie można kupić eko-groszek pakowany po 25kg.Jestem z Oławy.
Gość: acislx3
2006-11-21 00:00
#2
Chcę waszystkich przestrzec przed współpracą z firma Przedsiębiorstwo Logistyczne EWA sp. z o.o z Tczewa ul. Kwiatowa 6. Zamówiłem u nich 24 tony eko-groszku z uwagi na cenę hurtową przy tej ilości. Od 18 pażdziernika NIKT nie odpowiadał na maile i dopiero po interwencjach telefonicznych 30 pażdziernika otrzymałem potwierdzenie zamówienia z datą dostawy na 22 listopada. W dniu 21 listopada przez przypadek dowiedziałem się, że wszystkie zamówienia anulowano z uwagi na - podobno - złą jakość węgla a nowe będa prawie dwukrotnie droższe!!!! Cena skoczyła z 390 zł za tonę do 600 zł za tonę. Niestety firma nie zaoferowała mi ŻADNEJ rekompensaty za stracony czas i stracone pieniądze, bo zamiast czekać trzy tygodnie mogłem kupić węgiel gdzie indziej. Nikt nie powiedzial mi nawet słowa "przepraszamy" a normalną praktyką w tej firmie jest to, że NIKT się nie przedstawia swoim nazwiskiem !!!! Póki działają takie "firmy" i funkcjonuje bandytyzm w kontaktach z klientem (inaczej nie można tego nazwać!!!) - daleko nam do Europy !!! Wiadomo - zima za pasem, więc można klienta "dymać ile wlezie i windować ceny !!!!
Gość: Michal
2006-11-25 00:00
#3
mialem podobne problemy z firma Ewa z Tczewa.Tez czekalem dwa miesiace i byly spore problemy. Dolaczam sie do opini mojego przedmowcy.
Gość: frater
2006-12-10 00:00
#4
EWA - wielkie dziadostwo.
Postanowilem prztestowac kilka worow nim kupie... jak worek stoi godzine pionowo, to po zrobieniu w nim naciecia zaczyna kapac woda!!! Tragedia, oszustwo, a wegiel dostepny w PSB na terenie kraju. NIE KUPOWAC Ekogroszku z EWA z Tczewa!!!

Sam jestem z okolic Wroclaw-Strzelin i szukam Eko-groszku w dobrej jakosci i po rozsadnej cenie. Niestety dopiero teraz mam do czego go zasypac :-)

Pozdrawiam

frater
Gość: acislx3
2006-12-10 00:00
#5
Spróbuj w Wałbrzychu - co prawda 15 zł za 25 kg ale jakość nie najgorsza - teraz tym palę. Przedsiębiorstwo Handlu Opałem i Recyklingu Sp. z o.o. Wałbrzych ul. Ogrodowa 25, tel. 074-8869170
Gość: marcin
2006-12-14 00:00
#6
Również zdecydowanie nie polecam współpracy z firmą eko-pak z miasteczka śląskiego oferująca wegiel za pośrednictwem wielu portali. Wegiel tragicznej jakości (popiół w tragicznej ilości, kaloryczność żadna w workach po klila brył wegla wielkości jabłka) Trzykrotnie wzywałem serwis z powodu uszkodzenia podajnika. Firma z łaską oddała mi pieniądze za nie zużyty wegiel Początkowo deklarowano wymiane wegla i zwrot kosztów transportu jak przyszło co do czego to sobie zapomnieli. Efekt - na 6 tonach wegla straciłem w zywej gotówce ponad 2200 zł i kilkanaście wieczorów spędzonych w kotłowni.
Gość: Macarena
2006-12-16 00:00
#7
Ja nie miałam żadnego problemu z firmą EWA z Tczewa. Owszem,zdarzyła im się gorsza dostawa,ale po reklamacji błyskawicznie wymienili mi towar i dołożyli jeszcze małe co nieco w ramach przeprosin. Zaopatruje sie w tej firmie od paru dobrych lat i zawsze dostaje towar dobrej jakosci. Z tego co wiem w tym roku był problem z kopalniami ,które nie wywiązały się z kontraktu. W każdym razie - POLECAM.
Gość: TADEK
2006-12-29 00:00
#8
Od wielu lat zaopatruję się w wegiel z firmy EWA i jeszcze nigdy nie miałem żadnych problemów z zakupionym u nich towarem. W przypadku eko-groszku zamówiłem 4 tony, firma dowiozła zakup na wyznaczone miejsce, węgiel był porządnie zapakowany na paletach. Wszystko dobrze się pali, nie ma żadnych problemów,dlatego opinie przedmówców są dla mnie wyssane z palca. Jako wieloletni klient tego przedsiębiorstwa, z czystym sumieniem- polecam.
Gość: acislx3
2006-12-29 00:00
#9
Nie wiem dlaczego uważasz że wyssałem z palca pretensje do f-my EWA ! Służę potwierdzeniem dostawy, której NIGDY nie otrzymałem !!! Czy 24 tony to mała dostawa dla Ciebie ?
Gość: pracuś
2006-12-30 00:00
#10
Szczera prawda. Potwierdzam
Gość: pracuś
2006-12-30 00:00
#11
Szczera prawda. Potwierdzam, Tadku. Najpierw trzeba nauczyć się obsługi kotła, a potem korzystać! W przeciwnym razie pozostaje rosyjski gaz via Białoruś.
Gość: Palacz
2006-12-31 00:00
#12
Czytałem wasze opinie dotyczące "ekogroszku".Fakt jest taki, że do tych piecy należy się solidnie podszkolić, jeżeli chodzi o ustawienia samego pieca.Ostatnio zakupiłem "ekogroszek" z nadrukiem firmy EWA i musze przyznać, że spala się bardzo dobrze.Nie musiałem zbyt dużo zmieniać w ustawieniach pieca, co jest bardzo ważne w tego typu ogrzewaniu.
Pozdrawiam Palacz
Gość: Amator
2006-12-31 00:00
#13
Również miałem problemy z zaopatrzeniem w ekogroszek.Kupowałem go z kilku róznych źródeł, które się nie sprawdzały.W końcu trafiłem na pakowany w worki ekogroszek w firmie Ewa w Pelplinie i okazało sie, że jest on zdecydowanie najlepszy spośród dotychczas kupowanych przeze mnie.Dobrze się wypala i zapewnia dużo ciepła, dlatego polecam ekogroszek z tej firmy.
Gość: CICHY
2007-01-01 00:00
#14
Posiadam piec retortowy z podajnikiem ślimakowym, którym ogrzewam niewielki zakład produkcyjny.Poprzedni sezon grzewczy traktowałem jako poligon doświadczalny, podczas kórego kupowałem ekogroszek z róznych źródeł.Oczywiście na początku zakup odbywał się za namową znajomych, którzy polecali i zachwalali różne firmy handlujące ekogroszkiem.Skutki były bardzo różne:zła granulacja, innym razem wegiel wchodził i wychodził z pieca jak siano, jeszcze innym razem sie szlakował i zapychał piec.Inną historią jest oczywiście odpowiednie ustawienie pieca.Dopiero pod koniec sezonu grzewczego, około marca 2006 zakupiłem na próbę mniejszą partię ekogroszku z przedsiębiorstwa EWA z Tczewa.Róznica była ogromna:granulacja odpowiednia, parametry także, dodatkowo pakowany w worki, co ułatwia składowanie węgla.Nie ma problemu z ustawieniem pieca i późniejszym jego czyszczeniem.Od tego momentu zaopatruje się w ekogroszek wyłącznie w tej firmie (EWA), ponieważ mam pewność, że będzie on spełniał moje oczekiwania.
Gość: km
2007-03-20 00:00
#15
frater ma rację! opinie krytyczne o jakości ekogroszku z firmy Ewa to prawda. kupułem dwie tony ich "ekogroszku" -tragedia. Sama woda, żadnej kalorycznosci, masa popiołu, kotla nie mozna ustawic. opinie krytyczne widać docierają do firmy, bo na ich stronie jest cos o otwieraniu worka aby woda odparowala itp. PS. macarena to chyba z ich firmy, bo identyczny post mozna znaleść na innych forach.