273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Czy mtos pali kotlem tekla nakie pafametry ustawić 1rp kg eko groszku. Spala mi w y dni

Czy ktos pali na kotle Tekla jakie powinny byc ustawienia jest zawor 4 drozny oraz sterownik pokojowy auration zasobnik na 140 kilo starcza na o 5 do 6 dni w chwili obecnej

Kocioł TEKLA DRACO 25 węgiel ekogroszek KWK Wesoła 26 MJ
Mam ustawienia takie
Temperatura wody CWU 43 stopnie
Temperatura ogrzewania 63 stopnie
Podajnik przerwa 30 s
Dmuchawa moc 128
Podajnik podtrzymanie 30 m
Zawór 4 drożny nastawiony na 6
sterownik pokojowy w domu jest ustawiony na 23 stopnie DZIEŃ
sterownik pokojowy w domu jest ustawiony na 21 stopni NOC
Temperatura jaką mi wyświetla serownik pokojowy że w domu mam 22,22 stopnie
czy to jest ok czy coś zmienić
w sobotę wieczorem wsypałam 14 kg ekogroszuk dziś rano mam mniej niż większą połowę

Proszę o pomoc

Witam posiadam piec z pleszewa moim problemem są spieki posiadam sterownik negros proszę o ppmoc jak optymalnie ustawć sterownik by nie pojawiały sie spieki
Pozdrawiam

Pozdrawiam
wszystkich którzy nie potrafia ustawić pieca retortowego
Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zwrócić sie do serwisu producenta.Ale jesli nie jestescie pantwo z nich zadowoleni - bo często tak bywa wtedy najlepsze co można uczynić jest zmiana sterownika na PiD-który sam dobiera parametry do danego pieca,ciagu komina,jakości paliwa,temp,zewn.temp wew. itd itp,Jeśli sami Panstwo nie potraficie ustawić to należy zmienić na Pid.Sam jestem uztkownikiem retorty od 2006 r
i wiem jak trudno jest ustawić prawidlowo sterownik a Pid robi to za nas w automacie.Namawiam bo naprawde warto,jeśli ktoś nie wierzy i jest nieufny mojej rady proszę poczytwać o sterownikach pid.
Pozdrawiam

do #70.
Proszę o więcej szczegółów co do sterownika PiD. Czy można go zastąpić w miejsce sterownika GECO-(od 2006 - Mam kocioł Ling Kombi, zimową porą mam problem z nadmiarem szlaki którą usuwam ręcznie dwa razy na dobę, Co fachowiec to radzi inne nastawy, niestety bez większego efektu. Monter radził fabryczne nastawy :u0 -65, u1-20, u2-40, u3-30, u4-15 sek. wentylator otwarty w całości). W okresie letnim spala mi na popiół, ale w tym roku nie paliłem, gdyż zamontowałem instal.solarną. Chyba mam słaby ciąg kominowy, bo trudno mi rozpalić od zera, muszę sterować ręcznie aż do osiągnięcia temp . 60 o C, później włączam automatykę.
Franciszek z Podhala.

Witam mam problem z piecem na ekogroszek piec Stąporków 15kw St37
dom 120 m2 ocieplony częsciowo wszystkie nowe okna instalacja grzewcza nowa mam problem z ustawieniem pieca moje ustawienia to
podawanie 5 s
przerwa w podawaniu 45s
Histereza CO 2
Histereza CWU 3
siła nadmuchu 4 bieg
przysłona nadmuchu 80%
przerwa w podtrzymaniu 30min
komin 80%
temperatura zadana 55 C
pompa CO 1
pompa CWU 2
spala mi ok 35 kg na dobe nie potrafi nagrzac do 55 stponi częśc kaloryferów mi nie grzeje a jak grzeja to raz robia się ciepłe za 10 min zimne wcześniej miałem inne ustawienia i spalało mi 50 kg na dobę może ktoś może mi podpowiedzieć co zmienić

ale czy ustawienia sterownika na PID nie spowoduje utratę wcześniejszych ustawień gdybym zrezygnował z tej funkcji w przyszłości.

A czy to nie feler grzejników,mogą być zapowietrzone,bo z tego opisu tak mi to wygląda.A spalanie to chyba trochę za duże!!!.

na forum to nikt nikomu nie doradzi jak ustawic sterownik do co bo to zalezy od wielu czynnikow jak powierzchnia domu ,parametry pieca ,pogoda ,srednica komina ,instalacja co ,a przedewszystkim jakosc wegla kturego jakosc ma duzo do zyczenia ,zeby trafic na dobry ,to jak wygrac milion w toto lotka ,pozdrowieni a dla wszystkich mzk zbyszek

Witam.Mam piec 25kw na ekogroszek i 100m kwadratowych.sterownik tytanic.dom nie jest jeszcze ocieplony.temperatura zewnetrzna do -10C.Prosze o jakies konkretne ustawienia sterownika na minimalne spalanie

Witam.Mam piec 25kw na ekogroszek i 100m kwadratowych.sterownik tytanic.dom nie jest jeszcze ocieplony.temperatura zewnetrzna do -10C.Prosze o jakies konkretne ustawienia sterownika na minimalne spalanie

Witam!
Ja w Teckla Draco Duo 25kW mam:
czas pod: 16s
czas przerwy: 43s
moc dmuchawy: 105
podtrzymanie: 35
do tego działa z charakterystyką pogodową, jest zawór 4D ze sterownikiem i termostatem Auraton. Przy temperaturze -1 st dom 140m2 nieocieplony spala 25 kg ekogroszku 26kJ (nie mniej niż 26)

oczywiście 26Mj :) za literówke przepraszam.

witam.po kilku godzinach spędzonych przy kotle (STALKOT 25kW), kocioł posiadam od 15 stycznia tego roku sterownik KOMSTER mam następujące ustawienia :
podawanie 10s
przerwa90s
tem.zadana55
moc went.40%
podtrz.10min.
praca w potrz.30s
went.w podtrz.40%
praca D/N -5stopni
spalanie przy tych parametrach około 20 kg na dobę
dom słabo oceplony z lat 30 całe poddasze ogrzewane
na grzejnikach zawory termostatycne ustawione na 3
temperatura około 22-23 stopnie w domu
palę ekogroszkiem z castoramy (niedźwiedż)
popiół około 2 wiader 35litrów na tydzień
pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.