273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak ustawić piec na ekogroszek?

w domu jest cieplo mam ogrzewanie podlogowe i grzejniki czy zaoszczedze opo jak wylacze podlogowke a zostawie tylko grzejniki

Niezła ściema.Prawie perpettum mobile!

Witam,
Czy ktoś podpowie mi jak ustawić piec firmy Metalbet na ekogroszek z podajnikiem w trybie letnim ?

witam piec staltech 25KW tłokowy,sterownik st 37,moje ustawienia miał eko Rokita 25KJ
czas pracy 90s
czas przerwy 40s
sila nadmuchu 40
praca w podtrzymaniu 35s
przerwa w podtrzymaniu 18 min
wentylator w podtrzymaniu 80

Zauważyłem że temperatura c.w.u jak jest zbliżona do temperatury kotła to dłużej utrzymuje sie temperatura zadana na kotle i zadziej załącza się grzanie kotła . dzięki temu mniej schodzi ekogroszku. Warunekiem jest żeby bojler był blisko kotła.

Witam mam piec Termico 17kw ze sterownikiem joker ds3p-rc . powierzchnia grzania to ok 120 m kw . Ma juz moze ktos jakies wyprobowane ustawienia ? U mnie niby nie bierze duzo wegla ale zimno teraz tez nie jest .Probowalem sam ustawiac ale u gory zawsze robi mi sie obraczka ze szlaki.Moze ktos cos podpowiedziec ?

jak znalec ta histerze

Witam, mam pytanie co zrobic aby piec grzał mocniej, czym sie operwuje ilością wegla ? mam 10 sek na 30 , powietrze na 30 procent chcialabym by w domu było cieplej grzejniki sa cieple tylko na dole w domu. jeśli jest ktos kto moglby mi wytlumaczyc co robic aby zwiekszyc grzanie itp gdyz mam do czynienia z piecem od 2 miesiecy i samo to ze w koncu zaczelo grzac i doszlam do tych ustawien sa juz dla mnie wielkim sukcesem

Jeśli ktoś byłby tak miły wytłumaczyć mi to proszę się odezwac na e mail dorota.tchorzewska@wp.pl

Witam.
Mam podobny problem jak są tu opisywane .
Czyli nie mogę osiągnąć całkowitego spalania węgla - groszku , oraz uzyskac efektu kopczyka.
Tworza się duze spieki która spadaja do popielnika a co zatym idzie pozostaje cos w rodzaju koxu , Po ponowym wrzuceniu na ruszt tego koxu pali się bez problemu .
Czasami pozostawał lej w podajniku , a czasami po prostu na połowie kołnierza był żar i węgiel . Komin mam ciepły poprzednio niebył az tak ciepły.
Na dodatek kilka razy w ciagu dwóch tygodni sam się wygasił .

Piec to Viadrus U32 z dołozonym podajnikiem przez www.klimosz.pl.

Sterownik to klimosz Basic
www.klimosz.pl/media/site/2015/04/09/Instrukcja_obslugi_KLIMOSZ_BASIC[4].pdf

Plus dwie pompki obiegowe dla CO i CWU

Na początku tego roku był kupiony groszek prosto z kopalni ,
palił się idealnie niebyło zadnych problemów ,
w listopadzie kupiłem groszek z tej samej kopalni , i jak zawsze naładowalem do pojemnika ,
do momentu jak spalił się groszek z podajnika kupiony na początku tego roku było OK ,
a momentalnie zaczeły się problemy z nowym groszkiem .
Podajnik mam trzecią zime , przez dwie poprzednie zimy było dobrze , choc w czasie pierwszej zimy były podobne problemy ale jakos je opanowałem , teraz mi juz brakuje pomysłow .
Mysle by dokupic Ekogroszek i zmieszac z moim groszkiem czy nadal beda tworzyc się duze spieki.

Prosze o rade mam piec 16kw unikessel nie moge dojsc do ladu bo rozpali sie super pochodzi pare godz I wygasnie a w palenisku gora wegla pobiera a nie6moze utrzymac zaru a wegiel mam b.dobrej kalorycznosci juz nie wiem co robic pomozcie

typ kotla c.o-sgr

można poczytać na necie i coś znalesć więcej informacji

Załączniki

Mam pięć eko lawa plus i kupiłem sterownik luksus eko.od czasu odpalenia mam w popielniku żużel.Parametry .
Temperatura zadana 55 stopni
Moc dmuchawy 45%
Czas podawania 9 sekund przerwa podawania 60 sekund.

Witam. Prosze o pomoc. Posiadam piec stalkot 25 kw ze sterownikiem lider, zbiornikem 300l na wode. Problem polega na tym ze nie potrafie zejsc ze spalaniem ponizej 40 kg na dobe. Dodam ze dom ma 240mk i jest nieocieplony przez co ubytek ciepla jest bardzo duzy. Piec bez problemu dochodzi do zadanej temp. jednak bardzo duzo przesypuje niespalonego wegla. Przy zmniejszeniu dawki paliwa lub wydluzeniu przerwy piec bardz dlugo dochodzi do zadanej. Podejrzewam ze chodzi tutaj o ilosc dostarczanego powietrza lecz nie potrafie dobrze dobrac parametrow. Warto dodac ze na srodku paleniska groszek bryluje sie w wielka kule, nawet wielkosci duzego hamburgera po czym spada do popielnika i stad te straty. Macie moze jakies pomysly???

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.