273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Ciąg wsteczny i developer.

Skoro pan TB taki madry to po cholere pisze posty pod 3 czy 4 roznymi imionami i dyskutujac sam ze soba probuje nawracac innych? Tak sie zachowuje normalny czlowiek?

A tu znowu gdy jest gorący temat to ucieczka, czy nie piszę jako kto inny. Nie nie piszę. A wykazać chciałem, że nie da się zrobić wentylacji grawitacyjnej w najprostrzy możliwy sposób, wystarczy zdefiniować krótko (najlepiej jednym zdaniem) CO TO JEST WENTYLACJA? i wyjdzie samo.
Ale widać, że lepiej jest kluczyć.

A tu znowu gdy jest gorący temat to ucieczka, czy nie piszę jako kto inny. Nie nie piszę.
Nie mowie ze w tym watku ale czy naprawde mam panu przytoczyc przyklad z innego? Po co sie dodatkowo osmieszac. Dla mnie po takich akcjach jest pan calkowicie niewiarygodny.

Nie bardzo rozumiem, co niewirygodnego jest, w temacie nieskuteczności wentylacji grawitacyjnej. Piszę za siebie, mam swoją stronę i z czego od 15 lat żyję nie muszę ukrywać. Skuteczna izolacja i wentylacja zapewniam ma się coraz lepiej. A tak na marginesie to co to jest ta wentylacja..?

Nie dziwie sie ze pan nie rozumie. Ciezko zrozumiec niewygodne fakty o przyznaniu sie do nich nie wspominajac. Raz pisze pan jako TB a innymi razy jako chociazby ??. Nie moze pan temu zaprzeczyc. Samo to pana dyskfalifikuje. Zycze powodzenia w prowadzeniu biznesu - nie watpie ze idzie swietnie i mowie to bez zlosliwosci.

Zeby dyskutowac trzeba zachowywac sie powaznie. A pan juz dal plame piszac pod roznymi imionami. Jak mozna wiec traktowac pana powaznie jak robi pan takie numery kozystajac z anonimowosci jaka daje internet i to forum?
Pozdrawiam.
Radoslaw Radziszewski
Senior Project Engineer
Arup South East Asia

Aż się boję pisać bo każdy kto izoluje i wentyluje to TB, ale się odważę: Dalej nie widzę ciekawiącej mnie i TB odpowiedzi Co to jest wentylacja?

Współczuje, że niestety żyjecie w kraju, gdzie jest niska jakość budowlana, gdzie wady popełniane w procesie projektowania i wykonania kominów wentylacyjnych pozbawiła wasze domy wentylacji grawitacyjnej i skutecznie wam wmówiono że tylko zorganizowana wymiana powietrza w mieszkaniach jest możliwa przy mech. naiwewno-wywiewnej. Podobnież, w budynkach z M-2 M-3 z oknami drewnianymi przed wprowadzeniem okien z uszczelkami była wentylacja aż za bardzo intensywna a do nawilżania powietrza w zimę służyły pojemniki z wodą wieszane na kaloryferach.

Współczuje, że niestety żyjecie w kraju, gdzie jest niska jakość budowlana, gdzie wady popełniane w procesie projektowania i wykonania kominów wentylacyjnych pozbawiła wasze domy wentylacji grawitacyjnej.

Forsowanie bubli, partactwa i tandety budowlanej, która się rozwinęła za PRL-u trwa dalej. Za bubel forsowany przez inwestora, developera on na pewno żadnej odpowiedzialności nie poniesie, dopiero zakaz funkcjonowania na rynku po negatywnej kontroli przez policję budowlaną zmieniłby stan rzeczy, ale do tego jest potrzebna policja budowlana i wola wyższej administracji państwowej.

Pnie Wyluzowany, podobnie jak ja pisze i myśli kilka osób, choćby w samym Tanim Grzaniu, czy mam zabronić , czy każdy kto podobnie myśli ma się jednakowo podpisywać.
Za życzenia powodzenie szczerze dziękuję, jestem przekonany, żę tendencja dużego wzrostu się utzyma. Przecież nad powodzeniem moich idei dywesyfikacji, ale nie dostaw a zastąpieniem CO gazowego czy olejowego skuteczną izolacją i wentylacją pracuje ogromny sztab ludzi, W Rosji z prezydentem Putinem na czele i cały Bliski Wschód. Oni na 100% sprawią, że izolowanie będzie najlepszym rozwiązaniem uniezależnienia się od dostaw importowanych nośników energii.
Pozdrawiam
Tomasz Brzęczkowski
www.nie-co.pl

Wreście moje służby dotarły do znaczenia słowa "Wentylacja" >Wentylacja to system, nawiewów , kanałów wywiewnych i siły, która odpowiednią (dopasowaną do ilości osób) ilość swieżego powietrza "przypchnie" niezależnie od pogody.<

Nadchodzi już 2 zima i ten sam problem z brakiem ciągu.
Efekt jest taki, że z kratek nawiewa zimne powietrze z zewnątrz.
Już od teraz przy temp. zew. 8 st, wew. 20 st. wilgotności 60% pojawia się irytujący brak ciągu.
Wg. kominiarza: zbyt szczelne okna, piec w pom.gospodarczym 2-funkcyjny z otwartą komorą spalania potrzebuje więcej powietrza.
OK, zgadzam się z prawami fizyki ale jak wytłumaczyć to, że:
- sprawdzam przy wyłączonym piecu
- drzwi od łazienki i pom. gospod. są uchylone (pomimo posiadania otworów)
- okno w kuchni i pokoju 2 rozczelnione klamką (ustawienie klamki 45 st.) przykładając dłoń czuć powiew chłodnego powietrza

EFEKT - przestaje nadmuchiwać z kratek wentylacjnych ale ciągu nadal nie widać, przykładając cieniutką kartkę papieru nie przyczepia się do kratki. Analogiczny problem jest u sąsiadów, na parterze teoretycznie powinien być najlepszy ciąg ale jest odwrotnie. Co ciekawe otwierając klapkę rewizyjną komina spalinowego SCHIEDEL tylko w nim jest prawidłowy ciąg (zasysa kartkę papieru i płomień z zapalniczki)! Nie chcę nawet wspominać gdy sąsiedzi coś gotują, zapachy intensywnie rozchodzą się z mojego pom.gospod.

Sprawdzałem w zimie przy temp. -10 st. aby przestało nadmuchiwać musiałbym zostawić 1 otwarte okno na 2cm (brrrr chyba to nie jest warte efektu).
Zauważyłem, że im niższa temperatura na zewnątrz tym bardziej nawiewa. W ostatnich dniach zauważyłem, że w łazience nadmuch jest o wiele słabszy
niż w kuchni i pom.gospod.

JAKIE SĄ PRZYCZYNY ???
- Czy problem tkwi w budowie kanałów wentylacyjnych (np. nierówne spoiny łączeń)? Może wstawić gładką rurę PCV/stalową?
- Czy coś nie tak jest z wspólną czapą kominową z płyty drewnianej obrobionej blachą z bocznymi otworami (wszystkie wyloty kanałów na samej górze nie są odizolowane od siebie ścianką)?
- Czy dodatkowo problemem może być piec z otwarta komorą spalania?
- Czy zamontowanie obrotowego "strażaka" na czapie komina wytworzy jakiś ciąg?
- Czy doraźnie można zamontować przymykaną kratkę w łazience (bo jak i tak nadmuchuje, to żeby nie wychładzać łazienki zimą)?


Dodatkowe informacje:
- 3 kratki wentylacji grawitacyjnej 14x14 cm, każde mieszkanie ma indywidualny kanały rozpoczynające się od poziomu podłogi mieszkań
- komin spalinowy do pieca o przekroju okrągłym SCHIEDEL (tutaj nie widać problemu)
- w kuchni mam okap wyciągowy mechaniczny - wiem, że nie powinno go być, dlatego nie jest włączany bez otwarcia okna)
- mieszkanie na I piętrze (blok 3 poziomowy rok budowy 2008)
- deweloper podniósł kominy, ale nic to nie dało

- w załącznikach zdjęcia: włożyłem aparat do kanałów i pstryknąłem ku górze, plan mieszkania 74m2.

http://imageshack.us/photo/my-images/705/kominy02.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/510/kominy01.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/257/planhok.jpg

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.