273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Pompa ciepła - powietrze -->OSTRZEGAM<-- !!!

Witam, nie będę tutaj komentował żadnych wypowiedzi, a jedynie chce sie podzielić własnymi doświadczeniami odnośnie montażu pomp ciepła powietrze woda.

Mam zainstalowana w domu pompę powietrze woda do podgrzewania wody użytkowej ze zintegrowanym zbiornikiem. Pompa ma 2,7 kw mocy grzewczej dokladnie 2,68 wg tabliczki. Jest zamontowana w kotłowni i ma pociagniete przewody na zewnatrz do zasysania powietrza i drugi na strych zeby tam ochładzało. jest teraz okolo 30 stopni na dworze.
Generalnie w 3 godziny pompa podgrzewa mi wode ( odczyty ze sterownika ) do 61 stopni bez grzałki. Na grzałce do 70. Pracuje tak cicho ze jej prawie nie slychac, cos jak lodówka. Jest nas 3 w domu wiec ten zbiornik 250 l wystarcza nam w zupelnosci. A w czasie kapieli - zaqzwyczaj jako ostatni nie zauwazylem zeby mi z kranu polecala chlodniejsza woda niz np. zonie.

Uwazam ze to doskonałe urzadzenie do podgrzewania wody uzytkowej. Zajmuje malo miejsca i bardzo fajnie wyglada. A teraz w lato to jeszcze chodzi caly dom. Uchylam drzwiczki z poddasza i chlod roznosi sie po domu. Aczkolwiek na samym poddaszu jest chlodno, rzeklbym ze zimno ale glownie w momencie pracy pompy. Rozwazalem kupno kolektorow slonecznych ale w pochmurne dni, nie wazne czy lato czy zima nie daja rady. Do ogrzewania centralnego mam oczywiscie kociol. Ale nie o tm mowa. Pompa kupielem w firmie w Gliwicach za niecale 6 tyś plus montaż okolo 1500, nie bede sie rozpisywal co do groszy. Jestem mega zadowolony.

Kto nie ma zainstalowane poprawnie pompy to niech sie nie wypowiada.

Być może w przyszłości zdecyduję sie na pompe powietrze woda rowniez do CO, ale oczywisice wspomganie zostawie ( kociol). Pozdrawiam wszystkich hejterow .

Witam! Jeżeli chcecie dowiedzieć sie czegoś więcej na temat pomp cieplnych, weźcie udział w III Kongresie Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Spotkanie odbędzie się we wrześniu b. w Warszawie

Zachęcam do wzięcia udziału :)

Strona do rejestracji pod linkiem: http://www.renexpo-warsaw.com/334.html?&L=

O fajnie wiedzieć, że takie spotkania są organizowane. Chętnie wezmę w nim udział.

przymontazu spieprzyl CI ten co montowal TO BYL HYDRAULIK a nie INSTLATOR certyfikowany , P A R T A C Z

Słuszna prawda, hydraulik nie zastąpi instalatora który ma wiedzę dotyczącą pomp ciepła.Nie raz widziałem urobionych i niemogących uruchomić pomp ciepła hydraulików którzy robili dobrą minę do kiepskiej wiedzy zwalając winę na producenta pomp.Ha,ha.

Przeglądając forum dyskusyjne mam mieszane zdania i opinie, ale nie o tym dziś, chciałem pogadać. Mam od 2 lat zamontowane dolary marki viessman z udziałem dofinansowania gminy i UE w tym roku wychodzę na 0. Kolejne lata to czysty zysk. Poszukuję teraz dobrego rozwiązania pompy ciepła do ogrzewania domu w zimie(c.o), kto ma jakieś doświadczenia z chęcią z nim się skontaktuje.

Sprawdzone i skuteczne urządzenia do wentylacji mechanicznej? Tu masz ciekawą firmę wibudMają szeroką ofertę usług dla właścicieli domów myślących o efektywności energetycznej. Podstawą ich działalności jest montaż instalacji wentylacyjnych (rekuperacji, systemów solarnych, pomp ciepła itd. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Witam,
Możesz napisać kto ci montował ta pompę meeting.

Witam . Dodaje moje doswiadczenie i szkolenie ,nie bede pisal jaki jestes ciemnota ,Ja montowalem pompy w Szwecji 16 lat wiercone w ziemi i teraz jest totalny stop po wiadomosciach i dowodach wiercenia w ziemi UWAGA Wiercenie pienedzy doziemi ,ATAM ich nie potrzebujesz .TO JEST najtansze ogrzewanie oprucz Panstwa ISLANDIA , moze pisalem nieskladnie nie po polsku ,ale niestety czas pobytu swoje robi PZDR Edward

Witam ponownie. Trzeba mic certyfikat na montaz pomp, tego w Polsce niema bo kto ich da,Ja placilem w Szwecji 8000sek. rocznie i mialem szkolenie 2 x w cigu roku po 2dni , Banki mialy moja firme PARTILE TAK och GOLV ze jestem certyfikowany i dawali pozyczke na montaz , mam w Polsce certyfikat wydany przez Francuska Firme COMAP .Zdalem egzamin , udzielam gwarancji 10 lat na moja prace i materjal jaki uzylem, Uwaga nie montuje kolektorow slonecznych, chyba ze tych drogich nie MAO. Chcesz wiedziec wiecej pisz-eko.cieplo@wp.pl PZDR> Edward

Ale sie naczytale m wypowiedzi PRZEDSZKOLAKOW o Pompach ciepla ,poczekamy ja wroca polacy do kraju po pracy na emerytora ALE ze SKANDYNAWI to bedo montowac pompy ciepla w/g technologi tamtej . Ja teraz porowadze Firme w Polsce i mam zPolakami , bo mi kaza wykonac prace tak jak ON uwaza to jest GLUPOTA ale sasiad tak wykonal i funkcjonuje odmawiam pracy bo nie bede obnizal swoich kwalifikacj doswiadczony instalator nie hydraulik PZDR Edward

W Polsce też już jest to wymagane przepisami prawa posiadanie uprawnień wydanych przez UDT i zgodnie z certyfikacją unijną do montażu ,konserwacji i obsługi urządzeń chłodniczych ,klimatyzacyjnych i pomp ciepła posiadający uprawnienia inżynier

Witam
a czy są jakieś normy mówiące gdzie można instalować takie pompy odległość od granicy działki /sąsiada? proszę o pomoc

Witam, ja używam od 4 lat pompy ciepła powietrze-woda i jestem zadowolony
koszt sezonu to około 1200 zł czyli jak dla mnie bajka.
Choć fakt mam dobrze ocieplony dom, co prawda 20 letni.
Do tej pory rzeczywiście zakup pompy ciepła to była spora inwestycja
Teraz znalazłem ofertę polskie firmy CALOR
i wygląda całkiem fajnie koszt poniżej 17 tysięcy jest ok

Warto się skontaktować z panem Marcinem z AKM. Zlecałem im odwiert pod pompę ciepła dla budynku firmowego. Nie musiałem długo czekać na realizację i mimo trudnego terenu poradzili sobie z wierceniem na bardzo dobrej głębokości, przez co instalacja jest tańsza i stabilniejsza – gwarancja na 50 lat.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.