273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Pompa ciepła - powietrze -->OSTRZEGAM<-- !!!

Warto tutaj zawsze zwracać uwagę na to jak długo dana firma jest na rynku oraz ile ma wykonanych zleceń. Wtedy minimalizuje się ryzyko jakiś problemów z inwestycją. Jak widzę, to ta firma Apclima ma naprawdę pokaźne referencje.

[quote:steuben
]Oczywiście osoby, które mają ten sam problem serdecznie zapraszam!
[/quote]

A nie użyłeś przypadkiem złego trybu w tej swojej pompie? W zimę używa się w niej funkcji ogrzewania, nie klimatyzacji!

Myślę ze dobrze rozplanowana instalacja i odpowiednie sterowanie pompy P/W jest wyjatkowo oszczędne, mam taką dla dokładności z niezależnym pod licznikiem i od października do końca grudnia zjadła 1300 kwh czyli x45gr daje 585 zł= 195zl-miesiecznie.
Ogrzewam 280m2 nowego budynku gdzie jest wilgoć i się sporo wietrzy.
śmieszne pieniądze jak na te metry temperatura pomieszczeń na sterowniku 21c czyli odczuwalna 23c ; ogrzewanie podłogowe.
W starym ocieplonym budynku 80m2 olejem kosztowało mnie raz tyle.

A jaką masz pompę?
Gosią

mam pompe ciepła excelie tri 11kw atlantica. dom 150m.grzeje w drugiej taryfie od 22godziny do 7rano i 14godz do 16. zamontowana 17pazdziernika 2012 w domu srednia 21,5c +grzanie wody cały rok. 17pazdziernika 2013 zużycie wynosiło 6100kw po 30groszy +1830zl. wiec prosze nie pisac bzdur ze to niewydala. teraz mamy druga zime wiem ze prawie jej niema ,włanczyłem pompe 13wrzesnia 2013r,dzis mamy 25styczen 2014 zuzycie 1700kw czyli jakies 510zl od wrzesnia.pompa działa pod wrocławiem,zainstalowany jest podlicznik wszystko jest czarno na bialym. pytania -komtell@poczta.fm

dzis jest -13 o 7rano ma w domu 23 25st. do 14godziny spadnie 1st moze 1,5st. o 14godz. ponownie grzeje do 16tej podbija do 22,5. do 22godziny starcza bez problemu.polecam ta pompe jak ktos sie zastanawia. mam dostep do ekipy która to montowała maja dobre ceny na sprzet i montaż.w razie pytań komtell@poczta.fm

Pompy ciepła powietrze - woda całkiem dobrze się sprawdzają w naszym klimacie, problem leży po stornie urządzenia i jego ustawień.

tez wydaje mi się, że to kwestia instalacji i ustawienia. Ja mam pompę z http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kategoria/pompy-ciepla,486,1174,1.html i nie ma z nią takich problemów, jak tu piszą co poniektórzy. Nie wiem, być może to kwestia serwisu i użytkowania? Dla mnie to wygoda i jak mówię, akurat taką mogę polecić.

bzdura, ja mam u siebie taką pompę 110l i dziala znakomicie, wiadomo ze tem.powietrza musi mieć min,5 stopni. Oszczędność w porownaniu do termy 120l to jak 6:1. Teraz pobor dobowy mocy ( razem z całym domem ) wynosi 5 KW, a poprzednio było powyżej 15 !!!!!!
Polecam wszystkim taka pompę !!!!!

Witam, czytam i widzę równie opinie, ja mam pompę powietrze woda Meeting MD50D 18kW dom 160m2. Urządzenie działa mi od 2 lat, więc w nowym budynku czas wygrzewania raczej się już zakończył. Zeszły sezon, zakończyłem rachunkiem 3000zł razem z ciepłą wodą. Teraz pewnie będzie taniej bo widzę po odczytach, ale też budynek się wygrzał więc może jakieś 2500zł / rok. To był by bardzo fajny rachunek biorąc pod uwagę że nie ma przy takiej pompie żadnej pracy. Zapłaciłem za pompę około 9tyś + drugie tyle za instalację, zbiorniki, wymiennik itp. Biorąc pod uwagę że od razu decydowałem się na pompę i pominąłem komin oszczędzając 4000tyś pompa wyszła mnie około 14 tyś zł. Jakie inne źródło energii może z tym konkurować?

W kwestii pompy ciepła warto zajrzeć także do nas,gdzie doradzimy oraz pomożemy w wyborze czegoś odpowiedniego,mamy niezbędne doświadczenie na rynku.

www.spednet.pl – pompy ciepła

Powiedz misiu jakimi pompami gruntowymi handlujesz? Co raz więcej w Internecie takich cwaniaczków, co to niby z dobrego serca "ostrzegają", a tak naprawdę chcą udupić konkurencję, która im odbiera klientów.
Pompa powietrze - woda "Meeting" (chińska) , CO + CWU, dom 125 m2 ogrzewanej powierzchni i za sezon zimowy rachunek za prąd razem 2700 zł. Sporadycznie kominek bez rozprowadzenia ciepła. I co? Twoje pompy są lepsze?

co Pan sądzi o tym wynalazku http://uni-heat.com/pl/

https://www.youtube.com/watch?v=CsvWyP-lQlY&feature=youtu.be
jaki kolektor zobacz
to jest adres filmu który opisuje urządzenie naprawiające nie działające odwierty czy układy zasilania poziomego a także powietrzne pompy ciepła.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.