265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

MG spaw, kotły, piece, Cesar, Tauron, Ram24, Atron, Drex, z podajnikiem,

Rewelacyjny kocioł,Kupiłem typ Cesar i i nie żałuje.Podajnik tłokowy działa wyśmienicie ale na ustawienia trzeba troszkę czasu poświecić.wtedy kocioł pali niewiele i daje dużo ciepła.

Proszę o pomoc w wyborze kotła biorę pod uwagę ram24 20kw lub drex17kw(do ogrzania dom 130mkw dobrze ocieplony)dodam iż chciałbym palić tylko miałem, wg producenta obsługa ram24 raz na 24godz co mi bardzo odpowiada i podobno mniej kopcą ,ale producent zachwala drexa?! czyżby konstrukcja ram24 jest felerna ? proszę o radę nie wiem na co się zdecydować

Ja mam Ram24 i bardzo sobie go chwalę.Producent prawdopodobnie doradza ci jak mi przy zakupie prawidłowy kocioł do metrażu.To wszystko zależy od zapotrzebowania domu na energię bo kotły ram są bardziej obszerne i mają jeden kanał dodatkowo.Myślę że na 130m2 ram24 już się nada i będzie dobrze bo ja mam 140 i jest git.A co do użytkowników mam pytanie czy opłaca się zamontować panel domowy.Jak to wygląda w praktyce.???
Wesołych Świąt Wszystkim życzę-Mariusz

witam czy ktoś posiada kocioł 20KW z podajnikiem ślimakowym co to za firma ogłaszali się na allegro a w tym momencie ich nie ma byłem zainteresowany ich kotłem czy lepiej kociołek z firmy Witkowskiego z Gizałek

Ram 24 15 kw. 30 h na jednym zasypie. Bajka polecam bo to wspaniały piec.

Łukasz a jaki masz sterownik? Proton Pid? czy ten zwykły.Który mam wybrać? Chce też kupić kocioł Ram24 wiec proszę o poradę.

Polecam wam Proton PID,naprawdę fajny sterownik bo sam mam taki.Ale jeszcze lepszą nowinką jest ten panel pokojowy do niego .Bardzo przydatna rzecz i daje oszczędność w spalaniu.Po roku użytkowania moge bardzo sobie pochwalić ten sprzęt.Kocioł RAM24 -wart zainteresowania.
pozdro

Tak masz rację.Panel Pokojowy do ich sterownika to bdb rzecz.Ich kotły tak miedzy nami to naprawdę super są wykonane.Obok mnie jest hurtownia instalacyjna i u nich ostatnio oglądałem.Tam maja więcej kotłów i można porównać z bliska ich jakoś do tych najlepszych producentów.Wypadają cena bardzo dobrze do jakości.Latem bede zamawiał ich kociołek.wiec pomyślałem że poczytam co ludzie piszą.

jaki piec mgspaw wybrac do domu133m? w tym 70m podlogowki i zbiornik cwu 140l dom ocieplony 12 cm rozpatruje ram albo drex palone w wiekszosci mialem i drewnem w lecie na ciepla wode

Ja bym kupił Ram24.To dobry kocioł miałowo-uniwersalny.Tylko z sterownikiem Pid kup bo jest lepszy od standardowego protona.I warto o panelu pomyśleć to 20 % opału masz zaoszczędzone w kieszeni.
Romek Łódz

piec ram24 ma duza pojemnosc wodna bo model 30kW ma az 150 l ciekawy jestem jak dlugo bedzie sie nagrzewala w nim woda szczegolnie w lecie kiedy to potrzebna jest tylko ciepla woda z zasobnika,wiem ze niektorzy potrzebuja okolo 15-20 minut palenia "slabym opalem"w swoich piecach-ja poszukuje pieca z wyjsciem spalin z prawej strony lub do gory,rozwazam jeszcze piec Witkowskiego ale MGspaw wydaja mi sie solidniejsze,

Ram 24h to fajny kocioł.jest duże palenisko wiec u mnie ono umożliwia palenie bez ponownego zasypu nawet na około 25 godz.To są solidne kotły a nie jakies buble za pół darmo.Własnie dokupiłam panel Pilot do domu.Mam nadzieje ze mi się sprawdzi bo zachwalają go użytkownicy.
cześć wszystkim
i byle się już ciepło zrobiło bo koszta zmaleją :-)

witam , mam piec tauron 20kw z podajnikiem i sterownikiem tatarek+pid jestem z niego bardzo zadowolony

A ja mam Taurona od 3 lat i powiem wam jedno-kociołek nie do zajechania.Nic a nic mi w nim jeszcze nie zaszwankowało a sąsiad ma kocioł z innej firmyz śląska i ciągle narzeka.Ja nie rozumiem po co on kupił kocioł o 1000 zł tańszy niż ja a teraz się naprawą zajmuje.nie lepiej odrazu wydac wiecej a cieszyc się zakupem.Wszystkim polecam Kotły z Mgspawu.Są solidne i oszczędne...

Posiadam piec z Firmy Mgspaw -typ Tauron ze sterownikiem Tytanic i palnikiem podobnym do Brucera z Firmy Ekoenergia.
W swoich skromnych poradach staram się jedynie zwrócić uwagę na pewne sprawy, które ułatwią obsługę i uporanie sie z kotłem i spalaniem w nim. W moim przypadku piec jest podłączony do komina systemowego Schidel z ociepleniem wewnętrzym. Komin jest na zewnątrz budynku, ma wysokośc prawie 12mb i średnicę 180mm. Takie parametry komina wymusiły na mnie działania mające na celu ograniczenie bardzo silnego ciągu kominowego. Przysłonę na wentylatorze mam otwartą w około 30%, natomist 180mm czopuch przymknięty prawie w połowie. Węgiel spala się do końca, w tej chwili udało mi się uzyskać baiły proszek i minimalną ilośc spieków. Przy przesłonie na wentylatorze otwartej do połowy węgiel wypalał się też do końca, ale tworzyło się znacznie więcej spieków, które notabene niczemu nie przeszkadzały, bo palnik sobie z nimi radzi bez problemu, ich wielkośc ne przekraczała 3cm. Efekt obecny osiągnąłem poprzez obserwację paleniska, popiołu. Przysłonę czopucha ustawiłem tak, by przy mocy kotła zbliżonej do nominalnej wszystkie wytworzone spaliny w palenisku były usuwane z kotła poprzez komin. Udało mi się osiągnąć ciąg kominowy na pograniczu skutecznego opróżniania komory spalania pieca z równoczesnym opóźnieniem zbyt szybkiego przebiegu spalin. Komin póki co nie wykazuje żadnego zabrudzenia, nie jest mokry, ani pokryty sadzą. Wymiennik kotła nie jest zbytnio zabrudzony, pojawia się jedynie proszek, który pochodzi z porwanych przez dmuchawę cząstek spalonego popiołu.
Wszelkie regulacje muszą Państwo jednak uwzlędniać na warunki panujące w ogrzewanym budynku- rodzaj i typ kotła, system kominowy- jego średnice, wysokość, typ, rodzaj paliwa- jego jakość, która jest zmienna niestety, różnicę temperatur panującą wewnątrz i na zewnątrz budynku etc. Dla tego uważam, że wszelkie porady mogą być jedynie pomocą w zbliżeniu się do zadawalających efektów spalania, a dokładnej regulacji musi już dokonać sam użytkownik, obserwujący zachowanie kotła w uwzględnieniu powyższych parametrów.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Grześ

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.