273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

MG spaw, kotły, piece, Cesar, Tauron, Ram24, Atron, Drex, z podajnikiem,

Ja uzytkuje taki kociołek ale 35 kw. Ogólnie pali mi tyle ile kilowat. Czyli twój powinien z 25-28 kg spalać na dobę.W duże mrozy do 5 kg więcej przy np -20 stopniach.Ja jestem z zakupu zadowolona. Ale wlaśnie zamowiłam sobie pilota wiec ty też go kup bo wydaje mi się że warto.wyjdzie w praniu ;-)

pozdrawiam.Marlena

Dziękuje za opinie mam jeszcze kilka pytań? jakie jest spalanie miału lub mieszanek MIX plus groszek? i jak to jest z dostawą dostarczają fakturę i jaki jest czas oczekiwania na piec .?z Góry dziękuje

Chciałbym wyrazić swoją opinie po roku palenia o kotle Tauron...Firma Mgspaw nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o jakość..Jest ona na bardzo wysokim poziomie...Mój kocioł wśród moich znajomych wypada bezkonkurencyjnie...Za taką cenę ciężko bedzie poszukać coś lepszego.
Sprawdziłem te podzespoły co zamontowali i faktycznie są jakościowo ponad te tandetne zamienniki które można znaleść w tych innych wyrobach za 500 czy 1000zł mniej..Osobiście nie miałem żadnej ale to żadnej awari w prawie 15-miesiecznym użytkowaniu bo palę też latem na CWU.
PODSUMOWUJĄC- Tauron to doskonały Piec .Na pewno niejednemu go polecę.Masz pytania napisz a pomoge i doradzę. Leon-zawodowiec2012@wp.pl

witam mam od mgspawu taurona 2,0m/20kW ze wszystkimi bajerami...
bieg steczny
sterownik iryd pid
pilot
i nic mnie nie obchodzi....zwyczajnie zasypie ekogroszkiem i czały tydzień nic mnie nie obchodzi fajny jest ten pilot bo mam go w przedpokoju i nim sobie wszystko ustwiam...w grudniu kupiłem taki groszek gorszej jakości z ojcem i strasznie przydal się bieg wsteczny a mój ojciec musial ciągle biegać do swojej piwnicy i cofac kluczem palnik nawet obudowy nie zakladal wytrzymał tak 3 dni i dał mi reszte tego kiepskiego groszku...a sam kupil leprzy...to jest oszczednośść

Ja mam od 2 lat.Na razie bez awarii.Dobry kocioł.
cześć

ja też nie narzekam ale teraz to już brał bym podajnik.mniej roboty.

Ekspresowa dostawa i towar ok.u mnie dostawa w 10 dni.kocioł bardzo ładnie wykonany.Jak napalę napiszę jak się sprawuje po miesiacu.

Ja tez dostałam kocioł szybko.Fachowo mi udzielano przy zakupie informacji, co do wyboru wielkosci i spalanego paliwa w danym modelu. Wybrałam drexa .Mili i sympatyczni panowie.Szczerze polecam.

Kociołek doszedł.Jestem zadowolony wiec przekazuje innym użytkownikom że warto ;-)

Kocioł mam 4 rok.Nie ma żadnych problemów.Jedynie teraz nawaliła elektronika ale udało sie za 50zł naprawic już po gwarancji.Polecam-nawet po upływie gwarancji nie zostawiaja klienta samego sobie.

pozdr.z Kalisza

Witam mam kociol tałron plus od lipca 2013 sterownik tytanic +pilot i retorte obrotową piec ma 15kw i jest bez rusztu wodnego .Opiszę wam moje wrażenia o piecu i zakupie bo z forum wnioskuje że to piszą pracownicy mgspawu .Piec kupiłem przez zamówienie telefoniczne po dostarczeniu wyszły niezgodności z zamówieniem nikt nie powiedzial że piec będzie miał 2,5 przegrody a miały być 3,5 do odzysku ciepła ,że kocioł jest niższy o14 cm od tego zamówionego i wyjście komina nie z tej strony ale to być może moje niedopatrzenie ,ale jak zadzwoniłem do producenta i zapytałem dlaczego sa 2 nie 3 przegrody to mi powiedzieli że by ta 3 zgniła a że 14 cm niższy to właśnie brak tej przegrody .Na dzień dzisiejszy wiem że jest za mało przegród , bo czopucha do komina nie można dotknąć a komin jest gorący do 1 piętra i grzeje jak grzejnik przy nastawie pieca 50 stopni teraz na pewno do tego pieca założył bym ruszt wodny ,nie założyłem bo ktos mądry mi powiedział że będzie dużo sadzy ponieważ sadze przechodząc przez ruszt gwałtownie się ochładzają i się nie dopalają może ale pewnie bym teraz zaryzykował bo piec i tak trzeba czyścic co 4 dni bo jak nie to po 6-7 zatkają się wyczystki a czyszczenie tego pyłu nie należy do przyjemnosci .Wygląd za te pieniądze jest ok tylko jest problem z drzwiami jakiś mądry człowiek obudował je blachami osłonowymi można zapomnieć żeby je wyjąć ,drzwi zalane są betonem i trzeba uważać żeby od nich się nie oparzyć dosłownie niema na nich żadnej izolacji .,Jak je otwierasz gorną wyczystkę to sadze przesypują sie przez niższe drzwi i zatrzymują się na osłonach lepiej ich nie otwierac pomiędzy czyszczeniami uwierzcie jest to dość uciążliwe .Po pół roku palenia zaczął mi kapać olej z przekładni przez silnik więc zgłosiłem do pana w serwisie pan zapytał czy potrafię wymienić czy mają przyjechać ,więc powiedziałem że potrafię , to że już wysyła nową przekładnię a starą mu odeślę na własny koszt powiedziałem że nie odeśle na własny koszt.

Witam Cd opisu po 2 dniach kurier przywiózł mi nowy reduktor po otwarciu zobaczyłem pękniętą obudowę wiatraka ,a po przeczytaniu tabliczki okazało się że nowy silnik ma 90w a orginalnie założony ma 180w może to wystarczy ale!!!! Zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem że na własny koszt go nie odeśle pan sie zdenerwował i powiedział ze nie będzie ze mną rozmawial tylko zadzwoni kto inny więc zapytałem o moc silnika powiedzial że to wystarczy a jak mi nie pasuje to żebym sobie przełożył na orginalny i na tym zakończyła się rozmowa z serwisem silnik przełożyłem na orginalny bo wiem że przy pierwszym większym kawałku węgla silnik stanie i zostanie kręcenie kluczem .Spalanie- pale miałem wysokokalorycznym ale jakoś nie mogę tak jak na forum piszą zejść do 35kg na dobę mam dom ocieplony instalację miedzianą i pali 45-50kg na dobe możę mi ktoś z forum podpowie jak ustawić tytanica żeby palił 35

CD.mam powierzchnię 140 m dwie kondygnację raz pali się przez 5 dni następnym 4a czasem 3 dni przy zasypie 180 kg pilot jest ustawiony na 22 stopnie a piec na 50 może ktoś podpowie jak ustawić ten sterownik moj sąsiad ma te piec tylko 2,5m i w tamtym roku spalił 9 ton ekogroszku z juliusza w tym już też dowozil więc jak ktoś pisze żę pies pali 25-30kg na dobe to chyba pracuje w tej firmie Opisałem chyba wszystko pytanie czy kupić musi sobie odpowiedzieć sam .Mnie już poszło 4,5 tony liczyłem że spali 6 a jak widzę to spali 8 .Czy dobrze zrobiłem kupując ten piec nie wiem za krótko go mam ale jak będzie tak palił to kiepsko miałem zwykłego Hefa z miarkownikiem ciągu chodziłem do pieca co 5 godzin i najwięcej ile spaliłem przez 15 lat to 4tony miału i 2 tony węgla i w domu cały czas było 22-23 stopnie .Jeżeli ma ktoś jakieś pytania to prosze pisać odpowiem na pewno może i mnie ktoś podpowie jak spalać 30kg miału na tym kończe nie pracuje w konkurencji to są moje spostrzeżenia pozdrawiam

Moj kocioł chodzi bez zarzutu.Kupiłam teraz pilota G i polecam wam szczerze.u mnie sie sprawdził.

Zenek sprawdż dmuchawę.Może jest uszkodzona od nowości.
Jeśli masz dobry węgiel to nie ma szansy żeby tyle spalił.Zadzwoń jeszcze raz do serwisu i powiedz że chcesz pogadać z Panem Leonem. On się orientuje w tym temacie.Mi pomógł nie raz.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.