273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

MG spaw, kotły, piece, Cesar, Tauron, Ram24, Atron, Drex, z podajnikiem,

Kolego 49 stopni to za mało dla twojego kotła Cesar.
W taki sposób to raz dwa go zajedziesz.
Minimalna tem.to min.55 stopni.
Jeśli zmiana ustawień nie pomaga to sprawdz jakość opału.
Ja zainstalowałem kilkadziesiąt tych kotłów.
Nie mam z klientami moimi kłopotu i z tym kotłem.
Dla mnie to jedne z fajniejszych kotłów na rynku.

Witam mam ten sam problem co kolega porobowalem roznych ustawien a piec bierze 80 kg na dobe zastanawiam sie juz czy nie wyminic sterownika tianic na jakis z pidem moze ktos podzieli sie ze mna swoimi ustawieniami

parametry dla Cezara25paliwo-miał temp.zadana 47C-czas miedzy podawaniami 8m50s czas przedmuchu 50s czas w potrzymaniu 3min ,krotnosc15 dla temp zew do -5c, 14 dla -6 do 10c , 13 dla temp pow. -8c
dom stare bud. 12+5sterop.+18 suporex +zew tynk = temp wew 23-24C
zużycie przy tych parametrach OK 40-45 kg miału

Poprzedni użytkownik zakupił w Mgspawie kocioł z podajnikiem ślimakowym ,ja natomiast kupiłem od niego kocioł uniwersalny zasypowy UKS-N i też jestem z niego zadowolony . Jest wszystkopalny ,co daje duże ułatwienie Można palić w nim : miał węglowy,węgiel ,drewno,brykiety,zrzynki drewna itd..Moim zdaniem to solidna firma i nie mam do niej żadnych uwag jak i ich kotła.Polecammmmmmmmmmm .

Polecam tak jak pytałeś Eurostera,bo działają bezproblemowo i nie mają zakłóceń.Jesli chodzi o kotły Mgspawu i pytania potencjalnych klientów to są kotły warte swojej ceny. Mam je na sklepie wiec wiem co mówię.Jakość wykonania jest taka sama jak droższych konstrukcji. I teraz najważniejsze, proszę nie porównywać ich do kociołków promocyjnych z marketów-tak jak ktoś tu pisał ,bo to nie ta liga.To są kotły na lata a nie na chwilę.

Kupiłem kocioł Drex.
Fajny piecyk i dobra cena.
Jestem zadowolony

witam
jakie macie ustawienia w RAM 24 w Protonie PID?
Ja mam 50 stopni ustawione, czas przedmuchu 5 s, czas przerwy 5 min, moc dmuchawy 30 (wentylator kręci cały czas tylko z różną szybkością) i na dobę jak -5-10 spala 40- 50 kg najbardziej kalorycznego orzecha
dom nieocieplony 130 m
Co zrobić żeby było mniej?

A ile KW masz kolego tego Rama24?

RAM24 - 20KW

To takie spalanie koło 40 kg na dobę to jest możliwe.
Policz sobie że kotły uniwersalne spalania minimum wiaderko 20 kg na 12 godzin.Wiec skoro jest to kocioł całodobowy to przy minusowych temperaturach na dworze jesteś w stanie to spalić..Zadzwoń do producenta sterownika Proton PID firmy ProND to oni napewno pomogą ci w zrozumieniu ustawień na sterowniku.

Tel.do firmy PROND od sterownika (62) 781 43 98
Pozdrawiam.

Słyszałem że kotły Tauron mają teraz palnik Obrotowy w całości z żeliwa w części gdzie wchodzi do kotła..
Czy ktoś już używa takiego kotła?Jak się spisuje?

Tak....Palnik obrotowy ARDEO z wieloma dobrymi Patentami np czyszczę sobie wnętrze palnika dźwignią bez rozbierania. Ja sam użytkuje go już 2 rok i jest świetny- polecamgo każdemu, a poniżej opiszę troszkę szczegółów z instrukcji obsługi.

"SYSTEM GRIT SLIF" Odpowiednio skierowane strumienie powietrza do kanałów w palniku umożliwiają rozprowadzenie ich w odpowiednie miejsca na tyglu oraz do komory spalania.
Efekt działania: Brak typowego dla kotłów retortowych "cofania się" spalin do kosza zasypowego i lepsze dopalanie paliwa.

"DIRECT-R" Specjalnej konstrukcji szczeliny w retorcie umożliwiające optymalne napowietrzenie paliwa w palniku podczas procesu spalania.
Efekt działania: Pełne dopalenie paliwa zgromadzonego na ruszcie retorty poza strefą bezpośredniego spalania, możliwość korzystania z lekko wilgotnego paliwa, wyższa sprawność kotła, mniejsza ilość popiołu.

"RETO SLU" Specjalnej konstrukcji mechanizm z ruchomym talerzem retorty. Częściowy obrót powoduje zrywanie ew."spieków" paliwa, pełniejsze dopalenie paliwa, mniejszą ilość popiołu, możliwość spalania paliwa o wyższej spiekalności i niższej temp.(dowolny ekogroszek lub średnie i dobre miały) Brak możliwości powstania zatoru ze stopionego popiołu pomiędzy komorą retorty a popielnikiem.

CONE SNAIL: Konstrukcja rodzaju warkocza na ślimaku podającym zarówno od strony kosza jak i od strony palnika. Umożliwia to podnoszenie paliwa w retorcie bez zbędnych oporów i efektów kruszenia paliwa w ramach automatycznego systemu "wzruszania" paliwa.
Efekt działania:Wzruszanie paliwa od strony kosza ma dodatkową korzyść w postaci zabezpieczenia przed czopowaniem miału w koszu zasypowym. Korzyści: możliwość spalania drobnych, niejednorodnych sortymentów węgla, brak zapychania retorty

"CLEANING LEVER" system czyszczenia palnika, jedyny na polskim rynku! Na zewnątrz kotła przeniesiono rączkę z uchwytem do okresowego czyszczenia palnika z popiołu.Nie ma potrzeby brudzenia się i rozkręcania palnika wewnątrz komory paleniskowej!
Efekt działania:Szybkie i bezproblemowe czyszczenie palnika.Palenisko zawsze ma odpowiednią wydajność.

pozdrawiam.Tomasz

dziękuje za sugestie z tym palnikiem,wezmę to pod uwagę przy kupnie.bo wybieram się do nich zakupić kocioł..

czy ma ktoś taki proszę o opinie jakie jest spalanie?

proszę o opinie i jakie jest spalanie z palnikiem eko energia?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.