273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KONFRONTACJA - Robert kontra Pan T.Brzęczkowski

Robercie, odpuść sobie Brzęczkowskiego. Przejrzyj archiwum tego forum to się przekonasz, że to nie ma sensu. I pamiętaj, że TB ma klony.

Zobacz też co inni o tym piszą
http://www.budujemydom.pl/forum/index.php?showtopic=2055&pid=9010&st=0& - entry9010 .

jacy inni ? tam też sieje zgrozę zniszczenia TB !

Zgadza się.

http://www.budujemydom.pl/forum/index.php?showtopic=2055&pid=9010&st=0& - entry9010 .
Naprawdę radzę przeczytać, wmiarę dokładnie.
Dodam jeszcze, że prktykant to nie mój klon.

Panie Robercie!
Wydaje mi się, że sugerując, że jest nieukiem i dyletantem, chce Pan przede wszystkim Pana T.B. obrazić.
Dlatego podejrzewam,że tej konfrontacji to Pan jednak nie chce. Zaznaczam, że cenię sobie Pana fachowość na tym forum.
Pozdrawiam
Jeśli Pana TB obraża moja ocena jego kompetencyjności ... to przykro mi, ja tylko stwierdzam fakty i powtórzę to choćby z tysiąc razy - PAN BRZĘCZKOWSKI JEST NIEUKIEM I DYLETANTEM !!! I nie jestem w tym chyba odosobniony.
Jego brednie -- których innymi słowy nie można ocenić -- nie pozwalają w najmniejszym stopniu traktować go jako osobę porządaną na tym forum. Prowadzi on kampanię dezinformacyjną, wprowadzającą w błąd ludzi zainteresowanych wymianą poglądów lub szukających porad technicznych.
Co najchętniej udowodnię na "konfrontacji" - proszę się więc poczuć zaproszonym i podać email do korespondencji - będzie Pan miał okazję z bliska ocenić moją fachowość :)
DLA GNOMA:
dzięki za rady:)

Aż się nie mogę doczekać. Naprawdę dziwię się, uwielbiam jak przeciwnik w dyskusji, nie pisze dlaczego nie warto skutecznie izolować, komfortowo ogrzewać, czy zdrowo wentylawć, tylko arumentuje dyletent, nieuk. A sam unika trudnych odpowiedzi. Ale padobnie jak e elektronice odpłyneli spece od PCL82 ... tak i dinozaury w energochłonnym budownictwie odpłyną.

Aż się nie mogę doczekać. Naprawdę dziwię się, uwielbiam jak przeciwnik w dyskusji, nie pisze dlaczego nie warto skutecznie izolować, komfortowo ogrzewać, czy zdrowo wentylawć, tylko arumentuje dyletent, nieuk. A sam unika trudnych odpowiedzi. Ale padobnie jak e elektronice odpłyneli spece od PCL82 ... tak i dinozaury w energochłonnym budownictwie odpłyną.
I ja również więc namawiam do wspierania mnie w idei "konfrontacji".
Odpowiedzi i argumenty padały na wszystkie pytania ..tylko Pan nie umie ich czytać...inaczej - nie rozumie odpowiedzi.
Odemnie nigdy nie usłyszał Pan że nie należy dobrze izolować (pojęcia "skutecznej izolacji" nie bardzo rozumiem choć mam nadzieję że kiedyś mnie Pan oświeci), czy też nie wentylować (znowuż dodatek "zdrowo" jest dla mnie dziwny).
"Komfortowo" ogrzewać? Kolejny raz stosuje pan dziwne określenie. Czego ono dotyczy? Odczucia użytkownika czy technik sterowania? Bo jeśli odnośnie tego pierwszego to "śmiech na sali" - dobrze że ogrzewania elektrycznego nie ocenił Pan jako "zdrowego":)
Rozbieżności pojawiają się na styku Pana wiedzy "muratorskiej" i mojej inżynieryjnej. Ja swoje popieram praktyką i wiedzą techniczną - Pan, doświadczeniem organoleptycznym i wiedzą z Muratora lub broszurek.
Dla mnie pozostanie Pan nieukiem i dyletantem co jest oczywiste - no chyba że mój świat "zawali się" po konfrontacji (nierealne) - do czego której kolejny raz namawiam :)
Odnośnie Inwestorów - im pozostawiam do wyboru pomiędzy dwoma wariantami:
- współpracą z samoukiem z bartyckiej
- a współpracą z mgr inż. po dzinnych studiach na PW, z uprawieniami budowlanymi na projektowanie i kierowanie robotami bez ograniczeń w branży sanitarnej: wentylacja, ogrzewanie, sieci. :)

Zawsze pisałem, że należy robić wszytko odwrotnie niż radzi Murator. Jako pismo, żyjące z rekalm nie jest zainteresowane, by budujący dom przeniósł ciężar kosztów budowy z ogrzewania (dużo reklam i rozbudowany rynek) na izolację (mało reklam, bo styropiny i wełny są w podbnych parametrach i każdy kupuje je najbliżej budowy domu niezależnie od reklam).
Ponieważ w domach izolowanych nie stosuje się ogrzewania centralnego w żadnej formie (koszty dystrybucji i właśnie komfort), oraz klimatyzacja jest zbędna, to sprawą oczywistą jest, że każdy kto projektuje, sprzedaje, montuje w/w systemy jest naturalnym przeciwnikiem izolacji. Ponieważ nie da się pominąc rynku izolacji, to wymyślono wzory i audyt. I co się okazało??
Że można włożyć izolację ale nie izolować!!!!
IZOLACJA TO TERMOS a U ściany, podłogi, czy dachu, rózne i uśrednione. Czyli audyt jest po to, by wilk był syty i owca cała, ale juhasa wieś juz nie ujrzała!
Powoływał się Pan na MI z 12kwietnia 2002, rzeczą niedopuszczalną (i tu się zgadzamy absurdalną )są rózne współczynniki przenikania do przegód termicznych w termosie jakim jest dom.
Absurdem jest (i tu się nie zgadzamy) też liczenie mocy obliczeniwej w przypadku systemów niecentralnych sterowanych czasem pracy a nie mocą! Dlatego zastąpiono (o czy pan jeszcze nie wie) "obliczeniwą" na "projektową"
Pozdrawiam i czekam.

...dyletant.. 1MW w fabryce Toyoty, Okęcie...

dyskusja jest o relcji izolacja-ogrzewanie w domach jednorodzinnych!

>>
Rober, gdyby takie apele miały wpływać negatywnie na obroty T.B. zapwene, albo by zbankrutował, albo dawno przestał pisać.
http://www.wentylacja.com.pl/technologie/technologie.asp?id=304
http://www.wentylacja.com.pl/aktualnosci/aktualnosci.asp?ID=1109

Absurdem jest (i tu się nie zgadzamy) też liczenie mocy obliczeniwej w przypadku systemów niecentralnych sterowanych czasem pracy a nie mocą! Dlatego zastąpiono (o czy pan jeszcze nie wie) obliczeniwą na projektową
Pozdrawiam i czekam.
Aha ..:) czas pracy a nie moc ?:) Hehehehehehe.
Boże ... przecież to przechodzi ludzkie pojęcie - DYLETANT !

Rober, gdyby takie apele miały wpływać negatywnie na obroty T.B. zapwene, albo by zbankrutował, albo dawno przestał
Nie życzę mu tego pierwszego ale do drugiego nawet się przyczynił ...z checią.

Odmoszę wrazenie, że Pan zupełnie się pogubił, w tym zacietrzewieniu. Oczywiście, że czasem pracy nie mocą steruje się ogrzewania, przynajmniej współczesne.
Moze też Pan poszuka, czemu zmieniono "obliczeniową" na "projektową"
Zresztą tłumaczenie takich oczywistości trochę mnie krępuje. Może Pan napisze w jakiej firmie Pan pracuje.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.