273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KONFRONTACJA - Robert kontra Pan T.Brzęczkowski

Będę nalegał!

Coćby po to by zrozumieć jakie straty ciepła liczy się w Watach, Czy "m2" to m2 podłogi , ściany, dachu czy wszystkiego razem...

Coćby po to by zrozumieć jakie straty ciepła liczy się w Watach, Czy m2 to m2 podłogi , ściany, dachu czy wszystkiego razem...
Straty ciepła jako energię można liczyć jeszcze w innych jednostkach ...np J, BTU czy nawet cal.
Do wyboru do koloru - oczywiście waty są najbardziej popularne :)
U nas inżynierów pojęcie (pisane dosłownie): "straty obiektu 40 watów na metr" - jest pojęciem oczywistym i zrozumiałym. Ale nie dla Pana który myli obliczeniowe straty ciepła z mocą zainstalowaną (jak to u elektryka)
hmmmm.... przykre.

No to wczym problem mi wytłumaczyć? Co to oznacza, że bydynek ma stety ciepła 15W/m2.???

Będę nalegał!
A ja nie odstąpię.... będę tłukł te posty o konfrontacji choćby z pół roku aż zbierze się choćby z kilku ..kilkunastu chętnych i dostatecznie cierpliwych aby słuchać Pana wypocin.

No to wczym problem mi wytłumaczyć? Co to oznacza, że bydynek ma stety ciepła 15W/m2.???
A od czego mam zacząć - od wyjaśnienia czym jest przenikanie ciepła, przewodzenie i przejmowanie?
Bo jestem przekonany że Pan nawet nie wie o czym mowa.

To może ułatwię
-co to jest "m2"?
powierzchnia podłogi? czy powietrzchnia wszystkich przegód zewnetrnych?

Popatrzyłem w katalogach, podzwoniłem ... i nikt nie zna "strat ciepła", "przenikanie ciepła, przewodzenie i przejmowanie" w "W".

Postudiowałby Pan to by wiedział - troszkę wiedzy nabył, fachowe słownictwo przyswoim a potoczne opanował, a tak ...trzeba się pouczyć ..proponuję zacząć od normy PN-B-03406 "Obliczanie zapotrzebowanie na ciepło dla pomieszczeń o V do 600m3" (pojęcie strat ciepła w pkt 1.2.3), potem warunki techniczne MI z 04.2004, no i jeszcze ze 150 innych aktów prawnych i norm.
Proponuję odrazu zapisać się do szkoły ...jakiejś .. odpowiedniej, zamiast dzwonić po pomoc do kumpli z podstawówki (proszę tego ostatniego źle nie interpretować)

o ..i coś z Pana działki: PN-83-B-03430 - wentylacja w budynkach mieszkalnych.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż. Zresztą inna nie mogła być, bo tego nikt nie zrumie. No może jedyny inż. w Polsce.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż. Zresztą inna nie mogła być, bo tego nikt nie zrumie. No może jedyny inż. w Polsce.
tak ..tak .. Pana o to nie podejrzewam. Pozostali już to czytali i zrozumieli.

czyli co konfrontacji nie będzie ? nokaut w przedbiegach ?
a może weźcie ze sobą rękawice bokserskie :) mądrzej nie będzie ale bardziej widowiskowo :))
zombi

To bym przegrał... nie używam siły. Wolę wiedzę, najwięcej zachęciła mnie do tego co robię korespondencja i uwagi wymieniane z prof. Jerzym A. Pogorzelskim.

Konferencja będzie! Nie musi być u Roberta. Od skutecznej wentylacji i izolacji (40 kWh/m2 rocznie)się nie ucieknie, Putin i Al Quida nie pozwolą. Poza tym wszystkich chętnych podyskutować zapraszam na Bartycką, do kawiareniki. www.nie-co.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.