273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł Witkowski

Karoka65 wielkie dzięki za poświęcony czas, w końcu wiem że mam bezobsługowy kocioł, Cobra chodzi jak zegarek. Niestety ale producenci powinni się uczyć od niektórych użytkowników. Faktycznie chłopak przyznał że zajmuje się sprzedażą kotłów i sterowników kilku firm ale przynajmniej wie co sprzedaje i w razie czego na takiego człowieka można liczyć w razie potrzeby.
Wiedza serwisu producenta w stosunku do tego człowieka wypadła bardzo blado. Na dodatek dostaję na maila każde nowe oprogramowanie do sterownika. Widać że nie wszyscy kierują się tylko chęcią zysku. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

wanilia78 , Małecki , zdzisiek itp ja też tak potrafię.

Witam!
Mam pytanko do szanownych forumowiczów
2 tygodnie temu zakupiłem piec od Witkowskiego EKW -RAPS PLUS o mocy 22 kw.Kocioł spisuje się jak na razie bardzo dobrze cały czas go testuję tzn konfiguruję ustawienia sprawdzając dokładność spalania paliwa.Co mnie trochę martwi to glośność pracy motoreduktora,ostatnio będąc u znajomego widziałem kocioł tłokowy firmy Spyra z Pszczyny i muszę przyznać że tamten mechanizm pracuje bardzo cicho,moje pytanie brzmi - czy ktoś ma podobny piec i podobny problem?

a ja jestem niezadowolony
piec jest na razie ok
ale reszta tragedia
Puki rozmawiamy z szefem to było ok
jak odeśle do człowieka realizującego zamówienia
to już inny świat
termin - przekroczony o dwa tygodnie -zero kontaktu i info co się dzieje
dostawa - uszkodzili mi piec w transporcie
jak potrzebowałem pomocy przy załatwieniu sprawy z kurierem - zero wsparcia
jeszcze mi namieszał.
Jak odebrałem piec to się okazało że mam sam wymieniać blachy na piecu
- porażka
Odradzam wszystkim ze słabymi nerwami

gosciu powtarzasz sie

jakiś przewrażliwiony chyba gościu
pisze że kocioł ok a czepia się problemów z dostawą

jak ci kurier telewizor rozwali w dostawie to tez do producenta masz pretensje?
ja z witkowskim problemów nie miałem, nawet po dostawie kotła pomogli mi w dobraniu ustawień
porządna firma

Na post niezadowolonego klienta od razu producent sam się pochwalił.
Człowieku myślisz że tego nie widać ?

Manio a wg. ciebie kto powinien zająć się reklamacją za uszkodzenie kotła w transporcie ?
Klient który zapłacił za kocioł i dostawę czy producent który wysłał spedycją kocioł a kurier go uszkodził.
Nie pisz że dowóz jest za darmo bo za darmo dzisiaj po mordzie nie dostaniesz,
Jeśli klient stwierdzi że kocioł dojechał uszkodzony, pisze się protokół szkody i producent powinien się chandryczyć ze spedycją a nie klient.
W jakim świecie żyjesz człowieku.

A u mnie wsio w porząsiu, tylko chwalić
miałem problem z dobraniem kotła do mojej niewymiarowej kotłowni,uderzałem do kilku producentów i tylko dostawałem odp że nie da sie albo wcakle nie odpowiadali. Pisałem tez o KMB-rp plus do Tomic do Witkowskiego i od nich jako jedynych dostałem pełną symulację wymiarową i jeszcze propozycje "pomiaru kotłowni" No i przyjechał od nich gość, wszystko pomierzył i zrobili mi kocioł jak trzeba. Wpasowany IDEALNIE. Dla mnie pełen profesjonalizm

Dlaczego producent wymieniony w temacie wciska nieświadomym klientom sterowniki typu Cobra do kotłów tłokowych? Z własnych obserwacji i wymiany poglądów z użytkowniakmi w/w oraz handlarzy wynika że Cobra tworzy "parę" jedynie ze ślimakiem... Jako producent-sprzedawca powinien chyba być również DORADCĄ w doborze produktów do potrzeb klienta?

Ile Wam pali na dobe groszku? Cały czas z nim walcze, raz więcej raz mniej? Ile powinno mniej więcej być spalane i przy jakiej temperaturze na zewnątrz? Chata ocieplona wszystko raczej ok. 130m2.

DLA MNIE WSZYSTKIE KOTŁY SĄ PRAWIE TAKIE SAME DLACZEGO NIKT NIE PISZE ILE TEN PIEC PALI EKO GROSZKU JA SAM ZAKUPIŁEM OD WITKOWSKIEGO KOCIOŁ I NIE JESTEM ZADOWOLONY PIEC PALI OKOŁO 1.4T/MIESIĄC 1,1T DOBREGO WĘGLA 800ZŁ OGRZEWAM 200M A SPRZEDAWCY TO TYLKO FAJNIE GADAJĄ PRZY ZAKUPIE A JAK KUPISZ TO RADŹ SOBIE SAM

[quote: marcin] Ile Wam pali na dobe groszku? Cały czas z nim walcze, raz więcej raz mniej? Ile powinno mniej więcej być spalane i przy jakiej temperaturze na zewnątrz? Chata ocieplona wszystko raczej ok. 130m2. [/quote]

U mnie przy 135m około 12 do 13 kg/dobę stara chata jeszcze chyba za cesarza Wilhelma :)
CO prawda w tym roku dociepliłem dach, ściany kolanowe od wewnątrz i zewnętrznie ściana zachodnia gdzie najbardziej pizga 15cm styro, reszta ścian 5cm grafitu. Jeśli temp. około zero lub lekko w plusie to wychodzi około 9 do 10kg.
Nie mam kotła Witkowskiego.
Do takiej powierzchni kocioł nie większy jak 10 do 12kW.

[quote: krzepkiLU]Dlaczego producent wymieniony w temacie wciska nieświadomym klientom sterowniki typu Cobra do kotłów tłokowych? Z własnych obserwacji i wymiany poglądów z użytkowniakmi w/w oraz handlarzy wynika że Cobra tworzy "parę" jedynie ze ślimakiem... Jako producent-sprzedawca powinien chyba być również DORADCĄ w doborze produktów do potrzeb klienta?[/quote]

A kolega przypadkiem nie dzwonił do mnie o poradę bo miałem kilka telefonów użytkowników tłoków Witkowskiego właśnie z takimi problemami. Wiem że zgodzono się na wymianę Cobry na Titanica bo serwis nie miał za bardzo pomysłów jak zaradzić.
Sterowań na rynku jest bardzo dużo, mój kuzyn na przykład ma Taurusa Gaura 18,5 kW na Techu-37 i kręci sobie już czwartą zimę z marnym skutkiem.
Tłoki to kotły jednomocowe, pracują dobrze pod obciążeniem, klocki zaczynają się w okresach przejściowych wiosna-jesień a cuda dopiero przy grzaniu tylko CWU latem bo albo mamy wysokie przerosty temperatury zadanej i wywalanie alarmu albo po wyjałowieniu nastaw wygaszanie kotła.
Zaletą jest mocny mechanizm podający i większy asortyment stosowanych paliw do miału włącznie chociaż obecnie palniki żeliwne II-ej generacji np. stary już Brucer, Burner-S czy nowa Ekoenergia z podawaniem ślimakiem mogą spalić to samo.
To tak na krótko.

[quote: krzepkiLU]Dlaczego producent wymieniony w temacie wciska nieświadomym klientom sterowniki typu Cobra do kotłów tłokowych? Z własnych obserwacji i wymiany poglądów z użytkowniakmi w/w oraz handlarzy wynika że Cobra tworzy "parę" jedynie ze ślimakiem... Jako producent-sprzedawca powinien chyba być również DORADCĄ w doborze produktów do potrzeb klienta?[/quote]

Widze tu nieco słabą stylowo prowokację ze strony konkurencji ...

Sterownik COBRA jest uniwersalnym sterownikiem dla kotła z podajnikiem TŁOKOWYM oraz ŚLIMAKOWYM. Takie informacje znaleźć mozna na stronie producenta, są ogólnodostępne i jak dla mnie jasne w przekazie więc raczej nie można zinterpretować inaczej opisu sterownika.
To skąd pomysł ze do kotłów tłokowych się nie nadają?
A jak z konkurencji nie jestes to jakiś bzdur się nasłuchałeś i nawet nie chce ci się zgłębić podstawowych informacji albo rozwiązać problem, tylko bezmyslnie krytykujesz kogoś za swoja niewiedzę?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.