273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł Witkowski

Temp.zadana mam 60st na kotle i 42 naCWU.

Minimalna moc kotła to ważny parametr w okresie letnim przy ogrzewaniu tylko CWU. Jak dasz za wysoko to będziesz miał przerosty temperatury dużo powyżej nastawy, jak dasz za nisko to kocioł może wygasnąć. Ja latem miałem na 1% i nie wygasał ale paliłem niskokalorycznym eko.
W zimie nie jest to bardzo ważne czy masz 3 czy 5.
Napisz jak się teraz pali i czy dobrze dopala.
Aha, dlaczego masz ustawioną taką wysoką temp. zadaną ?
Czy masz w instalacji zawór N-drożny ?

W instrukcji pieca pisz ezeby minimalna temp ustawiac na 60st.Slyszalem ze nizasza temp zle wplywa na piec.Jak jest inaczej to moge zmniejszyc.Napisz mi jaka Ty masz ustawiona

przed chwila sprawdzilem.sa male spieki,wegiel sie dopala.Napisz mi jaka ustawic temp na kotle

Zastanów się dlaczego jeden producent nie stawia takich wymogów a drugi tak.
Podaj jakiś numer gg na maila którego podałem to dokończymy. Nie będę uczył producentów jak mają ustawić, jakie dmuchawy stosować a w końcu to oni powinni wiedzieć to najlepiej.
Siedzą na forum i wychwalają swoje wyroby żeby nałapać klientów ale co zrobić żeby było dobrze to teraz uszy nastawiają.
Najpierw panowie producenci trzeba się nauczyć co nieco a później produkować i sprzedawać to ludziom.

Co do tych małych spieków spróbujemy jeszcze je pomniejszyć a jeśli twoje paliwo jest jako takie może całkowicie zniwelować.
Wiem jak to jest bo też szukałem kotła, wszystko ok zanim nie kupisz, wszystko jest bardzo proste i sprzedawca bardzo przychylny i miły.
Jak pojawiają się problemy to już intruz dzwoni i winę zwala się na niepoprawne ustawienia ale jakie mają być to już nie powie, następne w kolejce winne jest paliwo.

Piter a próbowałeś dzwonić do Witkowskiego? ja bym dzwonił, mnie pomogli w dobraniu ustawień, nie było problemów
miałem podobnie jak ty plus wydawało mi się ze strasznie dużo spalam , ale poradzili jak ustawić i dodatkowo zmieniłem dostawce opału- kupiłem na próbę z innego miejsca i jest zdecydowanie lepiej

Wczoraj piter pisał mi na gg że kocioł już pracuje dużo, podałem mu jeszcze na próbę inne nastawy żeby spróbował zniwelować jeszcze te małe spieki.
Nie wiem co u jeszcze dwóch kolegów którzy pisali na maila jak jest u nich bo nic na forum nie piszą, chyba więcej czytelnicy.

yachu a jakie Ty masz ustawienia?

Witam koledzy".
Przeczytałem wiekszość wpisów i mam wrażenie, że moja decyzja o zakupie kotła KMB-RP PLUS "Witkowski" jest trafiona. Zamierzam zakupić wersję 19kW.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Jaki sterownik wybrać?
Mam zamiar palić groszkiem i ewentualnie miałem. Nie ukrywam, że przy delikatnej zimie będę opalał drewnem- mam tego bardzo dużo...)
Jesli macie jakieś wskazówki to proszę o informację.
Pozdrawiam

Ja mam tak jak dobrze pamiętam bo z roboty Ci piszę nastawę na 55*, czas podawania 15, czas m-dzy 56, krotność 3
nie pamiętam jak mam dmuchawę ustawiona ale jak Ci zależy podam jak wrócę do chaty
a będziesz dzwonił do Witkowskiego? ja bym dzwonił , oni najlepiej znają sie na tym, a sa przystepni, nie ma problemu z otrzymaniem żadnych info, mnie sporo czasu poświecili , spoko podchodzą do pytających maniakalnie klientów :D

rikomoto
dobry wybór
co mi się nasunęło ..dokładnie sobie przemyśl jak ma byc ustawiony i jak wygladac kocioł, co z której strony itd , ja zawaliłem z drzwiczkami-lepsze były by otwierane na lewo no ale cóż juz zmieniac nie bedę
ale w kotłach witkowskiego to nie problem bo skonfigurują Ci na wszelakie sposoby jak z nimi ustalisz

No padaj mi ta dmuchawe

Piter, kolega nie pisze o Cobrze. W tym sterowniku nie ma takiego parametru jak "krotność"

Yachu , ty nadal reklamujesz kocioł.
Dlaczego nie odpisałeś piterowi jakie masz nastawy na sterowniku ?

Witam, zamówiłem piec KMB-RP PLUS 25 KW ze sterownikiem TITANIC. Mam prośbę, jeżeli ma ktoś doświadczenie z tym piecem głównie chodzi mi o ustawienia sterowania-(parametry, uwagi), proszę o pomoc, na początek mam zamiar palić groszkiem 28 kJ, potem chce mieszać z miałem bo zostanie mi po starym piecu jest trochę wilgotny i nie wiem czy przejdzie. Z góry dzięki.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.