273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł Witkowski

[quote:pablo]witam czy te brucerowskie palniki są dobre.Chcę palić miałem i ekogroszkiem ile może taki 19 KW spalić na dobe[/quote]
Zależy to od tego ile ciepła traci twój budynek, im więcej zainwestowałeś w ocieplenie tym mniej ci spali.
Na jaką powierzchnię chcesz taki kocioł ?
Jak chcesz więcej info to napisz na maila: karoka65@gmail.com

Witam karoka65.Mam domek 120m + garaż ,budowany na maxa 30+10 styropian to co oglądałem kociołek z firmy skamet to są takie same .Może doradzisz coś lepszego w tej cenie

[quote:pablo]Witam karoka65.Mam domek 120m + garaż ,budowany na maxa 30+10 styropian to co oglądałem kociołek z firmy skamet to są takie same .Może doradzisz coś lepszego w tej cenie [/quote]
Jaką cenę ci proponują kolego ?
A i do takiej powierzchni to 19kW stanowczo za dużo, kocioł z podajnikiem to nie to samo co zasypowy.
Przyślij numer fona na maila który podałem.

@pablo,
ja Ci radze Witkowskiego kup
ja mam kmb-rp z rusztem żeliwnym od Witkowskiego własnie
jak wybierałem to porównywałem z innymi producentami np. Dragon, Biadała, Skamet...
Każdego "odwiedziłem" i oglądałem piece. Chodziło mi o piec z podajnikiem ślimakowym (żeliwnym). Patrzyłem głównie na technike wykonania, dla mie taki piec ma być mega porządny bo kupuje go na lata.
no i wziąłem KMB-RP bo ma dużo zaginanych blach, mało spawów, wypalany jest na plaźmie i oferują 5-cio letnią gwarancję.
no i dobrze wybrałem, spala mi wszystko jak trzeba
nie ma co mysleć , bierz witkowskiego

Ja mam kociołek EKW raps 22 kw na mieszkanko ok 140m 2 piecyk jest nawet za duży wykonanie i serwis wraz z pomocą jest naprawdę na wysokim poziomie.Piec jest godny polecenia drugą stroną medalu jest Titanic (sterownik) jest on dobry ma też dużo regulacji ale żeby idealnie go ustawić potrzeba naprawdę dużo czasu tym bardziej jeśli chcemy mieć niskie spalanie Eko-groszku (25-26 Mj \ kg).Ogólną zasadą jest utrzymanie go w podtrzymywaniu jak najdłużej się da. Moje ustawienia na piecyku to:

55 O C
czas między podawaniem 4 min
wydajność dmuchawy 4 bieg
czas przedmuchu 59 sekund
czas przerwy w podtrzymywaniu 1 min
krotność 5

co daje na w podtrzymywaniu podawanie co ok 10 min( czas przerwy x krotność + przedmuchy ((5 x 59 s)) = ok 10 min
Dzięki takiemu ustawieniu mój piecyk jest w stanie utrzymać się w podtrzymywaniu nawet do 1,5 godz jeśłi warunki atmosferyczne sprzyjają może po pozostać w nim niemal że na stałe (jak to piszę za oknem jest -12 0 C więc dość zimno należy też regulować dobrze dmuchawą poprupować na 5 bieg , 3 aby nie wyrzucało całego ciepła w komin ale też postrzymywało spalanie przy takim ustawieniu moje spalanie zmniejszyło się o połowo na jakieś 25 kg na dobe (dodam że nie mam jeszcze zaworów termostatycznych przy grzejnikach purmo wiec po i założeniu licze na jakieś 15 % poprawy.
Mam nadzieje że pomogłem proszę o ocene moich ustawień i może jakieś korekty nikt nie powiedział że nie może być lepiej :):):) pozdrawiam

A z jakiej grubej blachy jest wykonany ten piec ?

Witam.Jak ustawic piec KMB-RP PLUS ze sterownikiem Cobra.Grzeje 180m.kw.Pale retopalem.Jak ustawic parametry by dobrze i oszczednie opalac.Dzieki

[quote: Piter73]Witam.Jak ustawic piec KMB-RP PLUS ze sterownikiem Cobra.Grzeje 180m.kw.Pale retopalem.Jak ustawic parametry by dobrze i oszczednie opalac.Dzieki[/quote]
Napisz kolego jaką wersję oprogramowania masz wrzuconą do Cobry, jak chcesz to napisz do mnie na maila: karoka65@gmail.com
Podaj swojego maila to wyślę ci najnowszą wersję testową A013
Ma już strefy czasowe na CO i CWU, inna grafika ekranu itp
Pomogę w ustawieniu to żaden problem.

Jakby cię interesowało jak pracuje moją Cobra to możesz zobaczyć.
Sterownik eCoal kreśli wykresy jak pracuje Cobra.
link: https://esterownik.pl/remote/1102
Trzeba wejść w zakładkę "Archiwum" i następnie "Wykresy"
Możesz też zobaczyć podgląd pracy Cobry przez podpięty do niej moduł Buran .
link: http://serwer.itask.pl/buranco/?group=kotlyco&kociol=17
Sterownik: Wiesław Cobra
login: test
hasło: test

mam oprogramowanie 9.39.Jak ustawic stosunek podawania do przerwy w opcji serwisowej,jak ustawic dmuchawe wskali 1%do 100%

Jeśli masz kaloryczny groszek to daj 7 lub 8 sekund podawanie i 42 sekundy przerwa, jęsli słabszy kalorycznie to 10 podawanie i przerwa jak wyżej.
Nie wiem jaką masz dmuchawę i czy ma przesłonę boczną ?
Dolne obroty daj na 5% a górny zakres obniż do 85%.
Napisz jaką masz dmuchawę i czy ma przesłonę.
Jak chcesz podaj maila to podeślę ci najnowszą wersję testową A014
Nie trzeba do nastaw wchodzić już przez kod serwisowy i ma już możliwość nastaw stref czasowych tygodniowych na CO i CWU.
Popatrz za kilka godzin co się dzieje na tych nastawach i napisz. Jakby piekło to coś innego wstawimy.

Wentylator to wbs6a.Dzieki za rady zobaczymy jak bedzie

To jest bardzo wydajny wentylator, chyba około 420m3/h, powinien mieć przesłonę boczną, tą przesłonę zamknij tak żeby mieć nie więcej jak 1,5cm szparkę w najszerszym miejscu.

piec kmb-r 25kw
podajnik ekoenergia,sterownik cobra
Ustawienia:
czas pod 7s
przerwa 42s
moc wentylatora 5-85%
przyslona na wentylatorze szpara ok1.5cm
Zobacze jak bedzie

Jeszcze napisz mi jak ustawic moc kotła.Teraz mam min.moc ustawiona na 5%.Czy tak zostawic czy zmniejszyc na 3%

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.