273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Ustawienia pieca Witkowski 15 KW z podajnikiem ślimakowym

Kochani pomocy, nie ogarniam jakie ustawić parametry sterownika Titanic w piecu 15kw witkowski. Dom 90 m2 , grzejniki plus 20 m podłogówki. Ocieplony styropian 15 cm. Jakie zadać ustawienia żeby ładnie palił się ten cholerny ekogroszek?

Mam ten piec 15KW (dom 125m2) ale mam sterownik TIMEL z PID-em, wszystko zależy od ekogoszku, nadmuchu i czasu podawania opału, zasada u mnie działa taka, że powietrze (dmuchawa) max 20%, czas podawania ekogroszku 8 sek., czyli jak masz np. czas podawania 10 sek, to dmuchawa max na 25%, lub czas podawania 5 sek to dmuchawa max 15%, u mnie te proporcje działają. Masz inny sterownik, więc ustaw i obserwuj co będzie się działo. Jak masz dobry ekogroszek to czas mniejszy podawania i nadmuchu, jak gorszy to zwiększasz te parametry...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.