265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Nawiew Wentylacyjny

Panie Tadeuszu, zawsze Pan żył w innym, swoim świecie, który różnił się od pozostałej części globu. Dzięki Zefirku za pomoc. Właśnie to napisałem, aby uzyskał Alex od dewelopera pomiar skuteczności wentylacji zgodnie z obowiązującą PN. Do Pana Tadeusza: nie jestem entuzjastą wentylacji naturalnej ze względu ilość czynników, które wpływają na jej poprawne działanie. Nie spotkałem się z anemostatami D-60. No chyba, że montuje Pan kratki od drzwi do łazienki.

Zefirek, Archie,
Mam pytanie. Czy możecie mi sprecyzować jak powinna wyglądać taka opinia, jakiś przykład, co tam musi być, jaki poziom szczegółowości. "zażądał planu swojego mieszkania wraz z opinią odbioru przewodów wentylacyjnych i szczegółowego rzutu przewodów wentylacyjnych".

Do domów 200m2 250 m2 najlepiej sprawdzają się kanały 60mm. Są wbrew opinią najcichsze.
http://www.atlantic-ventilation.com/atl-ventil/pdfventil/catalogue/maison_Vmccond.pdf
Skrzynka rozprężna na 8 pokoi po 60mm średnicy to najczęściej montowany układ w Europie. A 8 pokoi i 5 pomieszceń "mokrych" to jakiej wielkości dom?
http://www.atlantic-ventilation.com/atl-ventil/pdfventil/commercial/DCVMCDblFlx.pdf

Musisz mieć czarno na białym pomiar skuteczności wentylacji. Teraz ja się Alex gubię z Twoją chatką. Chyba nie chcesz powiedzieć, że dostałeś szczelne mieszkanie tylko z kanałami wyciągowymi?

Archie,
Mam drzwi i okna:-) Okna maja takie mala kratki w swojej ramie na dole, ktore mozna otworzyc i przez nie idzie powietrze

Faktycznie Alex kratka w oknie 0,5x1cm załatwia sprawę wentylacji:) Poproś o pomiar skuteczności wentylacji.

Po co? Jeżeli jest nieadowolony, to ewidentny znak, że wentylacja jst nieskuteczna. Kto przychodzący na pomiary ma miernik CO2 .... "Skuteczność" wentylacji to utrzymanie CO2 w przedziałe 400-900 ppm. Choć często skuteczność jesy mulona z pomiarem strumienia.

Po to, aby wiedział dlaczego nie działa i po czyjej stronie leży usunięcie "usterki". To, że jest niezadowolony to jasne, jak większość osób, które wymieniły stolarkę okienną.
Skuteczność wentylacji - miara stopnia w jakim usuwane są zanieczyszczenia.
Sprawność wentylacji - określa szybkość wymiany powietrza w pomieszczeniu.

"Skuteczność wentylacji - miara stopnia w jakim usuwane są zanieczyszczenia" CO2 powyżej 1000 ppm to niewątpliwie zanieczyszczenia. Miernik pokazuje 3000ppm rano w sypialni.
Czy to Alexowi wyjaśni "Po to, aby wiedział dlaczego nie działa i po czyjej stronie leży usunięcie "usterki". "???
TO, ŻE ŹLE DZIAŁA NAPRAWDĘ WIE ALEX BEZ MIERZENIA.
MIERZENIE NIE ZAŁATWI PROBLEMU
MIERZENIE WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ LATEM NIE MA SENSU
NIE POMOGĄ DODATKOWE NAWIEWY, GDY PRZY UCHYLONYCH OKNACH ZAPACHY POZOSTAJĄ.

Pewnie lepiej dać Alexa w Pana ręce, a zrobi Pan mu wentylację za pomocą słomek, a nie kanałów i pewnie jeszcze na ścianę da Pan izolację 50cm.
Może, jak Pan zapłaci ze swoich to Alexowi nie będzie to potrzebne, ale po co ma inwestować skoro otrzymał coś co nie działa???

Dlaczego ten atak? Czy jeżeli wentylacja przy uchylonych oknach nie działa, to wiekszy nawiewnik załatwi sprawę? Jakie Pan ma rozwiązanie? W moje ręce oddać.... założę się, że projektował ten dom architekt z uprawnieniami, budował i odbierał też ktoś z uprawnieniami, to czemu nie działa? To moja wina, że Pan atakuje?

Jeżeli odebrał Pan moją wypowiedź jako atak to przepraszam. Dobrze Pan wie, że latem grawitacja rzadko działa poprawnie. Mi chodzi tylko o to, aby Alexowi pomóc i, aby nie musiał wyrzucać skoro to nie jest po jego stronie.

Może troszkę jestem przewrażliwiony, ale również pisałem wyłącznie jak może Pan Alex mieć skuteczną wentylację, nie za silną, nie za słabą okrągły rok. A swoją drogą czy na dokumentacji, projekcie, odbiorze ktoś się podpisał? Czy może Pan Alex poda jakieś nazwiska!

Panie Tadeusz (Tomaszu, różne imiona ma Pan na forum) chce Pan tylko nazwiska:) To nic nie zmieni. Podanie nazwisk nie poprawi wentylacji Alexowi. Problem w tym, że to nowy budynek i Alex się wprowadził do mieszkanie, w którym jest brak wentylacji (przecież nie możemy nazwać wentylacją niewielkich otworów w oknach z zaślepkami). A czy Alex chce zainwestować własną kasę to już do niego pytanie.

To proszę się się spytać Pana Janusza Kopeckiego (szef flopsystemu z Wrocławia) czy Pro-ventu z Opola ile na zamówienie robią dla mnie podwieszanych małych centralek do mieszkań. Ja poprostu rozwiązuje problemy nie tylko teoretycznie, a że przy tym się zarobi... każdzy z czegoś żyje.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.