273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Nawiew Wentylacyjny

Szymonie spróbój dynamitem! U mnie do planu wstawiono rozwiercanie kominów. 3000 zł. A miernik na Allegro 966 zł. Jak poczytasz, że UE zaleca 1400 ppm CO2 , a z Newtonem nie wygrasz, to zostawisz cegły w kominie i zaczniesz czytać moje wypowiedzi o rekuperatorach ściennych i czytać PN-EN 13141! Bo idąc za tokiem rozumowanie debili budowlanych zapewne trzeba będzie w budownictwie powołać brygady dentystów do rozwiercają kominy kanałowo!Większość z nich ma nawisy, jest dziurawa i za niska nawet dla powietrza. A dla CO2 komin powinien iść w drugą stronę - zgodnie z kierunkiem grawitacji!

Szymonie jak Ci poszło z dynamitem? Mnie z PN EN trochę się udało przeczytać w czytelni PG. Wiem Np, że urzędnicy powinni się upominać o dostęp do świeżego powietrza. Bo oni mają zalecania UE w PN-EN 13779! Jak się ją zastosuje, to Szymonie będziesz mógł pogadać z urzędnikiem na serio. Ale, to tylko marzenie. Bo prawdopodobnie nie ma ani jednego urzędu co spełnia te zalecenia. Wiec jak współczując ciężkiej pracy umysłowej tłumaczy, którzy przetłumaczyli tylko okładki EN, aby się wykazać, jacy jesteśmy szybcy w dostosowaniu do UE. I jak doszedłem do Mieszkań, to okazało się, że Takie okapy kuchenne, to w UE są. A kominiarz mało nie zemdlał na jego widok. Ale co do zaleceń innych niż kontrola CO2, to nawet nakazane są obliczenia. Ja mam to szczęście, że domyślam się, że mój 1 kolega mógł by to policzyć, ale dopiero jak dostanie dane do zrobienia modelu z CO2. Tu się zaciąłem i nie doszedłem do puenty, bo CEN/TR 14788 jest dopiero projektem i w czytelni nie było . Domyślam się tylko znając problemy obliczeniowe 3D, że widocznie Szymonie jest spór ! Czy zdradzić fachowcom ciężar właściwy dwutlenku węgla, czy nie?! No i widać z tego, że nawet tam w UE wszystko było proste jak się liczyło powietrze. Ale jak z CO2 dochodzi się do Prawa Newtona, to wypór dla CO2 w komin grawitacyjnym nijak nie daje się obliczyć ( wychodzi komin o H wartości urojonej - taka jest moc pierwiastka kwadratowego z liczb ujemnych). Albo więc wprowadzą dla Polski inny sposób liczenia pierwiastków ( tylko dla budownictwa), albo nici. No bo kto wybuduje komin ujemny - urojony. Już ławy kominiarskie są urojone. Ale komina urojonego żaden kominiarz nie odnajdzie. No i spółdzielczość mieszkaniowa się rozleci. Szymonie ona była oparta na wierze, że CO2 nie szkodzi. A przepisy UE obaliły ten dogmat. Dopuszczając tylko 1400 ppm! Stąd nasi już mają problem ( pomimo przetłumaczenia okładek) jak obejść problem z grawitacją powszechną obowiązującą wszędzie - tylko nie w budownictwie! Ale nie dopuszcza się, żeby wiedza o Newtonie ujrzała światło dzienne, bo chyba było by to zagrożenie ustrojowe?

Szymonie odezwij się bo obawiam się, że przedobrzyłeś z tym dynamitem!

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Super ceny produktów. Dostawa w porządku tak jak i cała reszta.
POLECAM :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.