273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Nawiew powietrza

Witam.
Jaka powinna być prędkość na kratkce wentylacyjnej aby w odległości 1-1,2 m od niej ludzie nie odczuwali nawiewu powietrza, względnie aby nawiew ten był bardzo mało dokuczliwy. Pytam ponieważ mam problem z nawiewiem powietrza w ilości 2000m3/h. Dodam iż montaż nawiewników/kratek jest ograniczony do szczeliny w ścianie o wymiarach 400x400mm i wysokości od posadzki do stropu (wysokość pomieszczenia ok 7m). Chcialem zrobić nawiew do pomieszczenia w dolnej jego części i wywiew przewodem zamontowanym pod stropem. Wiem że są nawiewniki wyporowe za pomocą których można rozwiązać podobne problemy, ale niestety ze tego co wiem wydajości nawiewu przez takie nawiewniki są stosunkowo małe. Stąd tez moj pomysł zamontowania dwóch kratek nawiewnych na przewodzie wentylacyjnym umieszczonym w szczelinie w ścianie. Co myślicie o takim rozwiązaniu, może któś ma jakiś inny pomysł?? Pozdrawiam.

na stronie cwk znajdziesz mase nawiewników sciennych i sufitowych

xxx goła prawda

xxx goła prawda
a jasniej mozna ??????

jaśniej już nie można

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.