273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Nawiew Wentylacyjny

to jak ten budynek był odbierany jak nie mają dokładnego rysunku rzutu przewodów wentylacyjnych i wykonanej dokładnej kontroli technicznej przewodów wentylacyjnych. To, że chęci dewelopera są dobre to jeszcze nic nie znaczy.

Kominiarz Ci nie sprawdzi skład powietrza. Może Ci sprawdzić drożność kominów i to pewnie zrobi. Skoro masz otwarte okna i to nic nie zmienia to coś jest skopane i Agnieszka ma rację, może tylko troszkę jest nastawiona atakująca, jak dzielna wojowniczka Xena. Kto zamontował te nawiewniki i jak je dobrał?

jestem wojownicza nastawiona bo znam ignorancje deweloperów i jakość budownictwa i styl odbiorów, a wentylacja grawitacyjna składa się z kilku elementów które ze sobą muszą współpracować i spaprany jeden element rozkłada całą skuteczność wentylacji grawitacyjnej. Po prostych pomiarach kominiarza już widać, że stan techniczny przewodów wentylacyjnych jest zły. Co do pomiarów, to trzeba poszukać czy nie ma firm które to skontrolują np. LAB-EL, ale wpierw należy przebadać czy wszystkie elementy wentylacji grawitacyjnej są prawidłowo dobrane i wykonane, bo sam pomiar składu atmosfery w mieszkaniu jest tylko elementem do wydania całościowej opinii i męczące jest tłumaczenie, że aby wydać prawidłową opinię to trzeba się napracować i wykonać szereg pomiarów, a to forum może tylko podpowiedzieć a nie rozwiązać problem. Pa chłopaki spadam na plaże a wy mędrkujcie dalej.

Agnieszko, mozesz zostawic jakis kontakt?

Dobrze wiesz Agnieszko, aby wentylacja grawitacyjna działała prawidłowo, do budynku musi się dostać odpowiednia ilość powietrza. Z tego co pisze Alex nawiewniki nie były w "komplecie do przewodów wentylacyjnych". Skoro nie ma nawiewnika w sypialni. Wentylacja grawitacyjna, popularnie zwana naturalną, może działać prawidłowo tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest dużo niższa niż w budynku. Przy małej różnicy temperatur siła ciągu może być zbyt mała, aby zapewnić skuteczność działania wentylacji. Może się nawet zdarzyć odwrócenie kierunku przepływu. Tak się dzieje zimą. Latem, a tak jest obecnie, jest jeszcze gorzej, czyli najczęściej grawitacja działa słabo albo wcale. I pewnie o tym wiesz Agnieszko. Poza warunkami atmosferycznymi wpływ na działanie wentylacji naturalnej ma też wiele innych rzeczy, jak np. długość kanału, konstrukcja budynku, piętro na którym jest mieszkanie itd. Na marginesie to nie wiedziałem, że sprawdzają skład powietrza w mieszkaniu:)
P.S. Miłego plażowanie i nie zapomnij o kremie z filtrem min. 40:)

Szukaj Alex na plaży nad Bałtykiem. Rozpoznasz po anemometrze w dłoni:)

Dobre:-))))

Czy od dewelopera mogę rządać sprawdzenia jakości powietrza w mieszkaniu? czy deweloper powie, że skoro wykańczałem mieszkanie, powinienem się sam o to martwić?

Jakość powietrza to deweloper Ci nie sprawdzi. Tak, jak Ci Agnieszka pisała musi potwierdzić Ci skuteczność wentylacji. Możesz powiedzieć jak jest z Twoimi nawiewnikami? Kto Ci to dobierał i montował? Czy może dostałeś gratis do okien lub mieszkania?

Archie,
Nie do konca rozumiem co masz na mysli przez ten nawiew. Na ramie okna, na samym dole sa takie kratki (regulowane). Tym mozna sobie regulowac doplyw powietrza. Czy to o to chodzi?

Archie, chyba mieszkasz w odizolowanym miejscu, bo u mnie przez cały rok wieje wiatr z małymi przerwami i na ciąg powietrza w przewodach wentylacyjnych nie narzekam. Alex daj znać jak będziesz wiedział z czego wykonane są przewody wentylacyjne i jak będziesz miał dokładny rzut przewodów wentylacyjnych w twoim pionie lokalowym ze wszystkimi podłączeniami do poszczególnych przewodów wentylacyjnych to daj znać na forum. Oszczędź sobie pytanie dewelopera o charakterystykę nawiewników w dolnych ramach okiennych i dlaczego masz ich tyle a nie tyle, bo on nie wie. Jedno jest pewne masz wadliwie wykonane przewody wentylacyjne, a oprócz tego może nie zapłaciłeś wykonawcy od wykończenia mieszkania i teraz postanowił wykończyć ciebie, zostawiając jakieś świństwo w szybie instalacyjnym. Nie ładnie nie rozliczać się z budowlańcami, oj nie ładnie.

Agnieszko, chyba żartujesz z tym nie rozliczeniem się:-) Mieszkanie robił mi mój kolega, więc wątpie...dostał 150% kwoty, którą prosił:-)

Chyba Agnieszko mieszkasz w górach i u Ciebie wieje halny. Na marginesie, jeżeli uważasz, że od wiatru zależy, czy Alex będzie zdrowo się czuł, czy nie to życzę powodzenia. Gdyby tak było, jak mówisz to nasady kominowe nigdy nie byłyby wprowadzone do obiegu. Między innymi taką nasadą mógłby sobie Alex poprawić wentylację, gdy chce pozostać przy grawitacji. Jak już wcześniej kilka razy pisałem, grawitacja zależy od wielu czynników, a nie tylko od wiatru i materiału kominów. A jak się okaże, że coś z kominami jest nie tak, to pewnie Alex się ucieszy, jak mu pół chatki zburzą.

Archie, właśnie po to wynaleźli różne typy nasad kominowych i nasada wtedy może pomóc jak stan techniczny przewodów wentylacyjnych jest prawidłowy. Przy złym stanie technicznym przewodów wentylacyjnych jest to naciąganie klienta.

co tam wiatr, jeżeli teraz jest tak źle u Alexa, kiedy stale ma uchylone okna to co to będzie jak zacznie ograniczać dopływ powietrza do mieszkania w okresie grzewczym. Jedynym wyjściem moim zdaniem jest sprzedaż mieszkania. przy sporym upuście jestem zainteresowany

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.