265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł Multi-komfort firmy Lazar

zmienić opał

zmienic opal
pale ekogroszkiem z piasta i zawsze bylo ok

[quote: witek]zmienic opal
pale ekogroszkiem z piasta i zawsze bylo ok[/quote]

No niestety tak bywa, jeśli zawsze było ok a teraz nie jest to pewnie jakiś mieszany węgiel. Ale odnośnie spiekania węgla - przeczytałem wszystkie posty na tym forum i znalazłem praktycznie jedną NAPRAWDĘ wartą uwagi poradę - 2 rodzaje ustawień przy paleniu w lazarze multi - mały nawiew w granicach 30% przy przerwa podawanie 120-140sec lub nawiew 40% przy przerwa podawanie kolo 30/40sec u mnie po prostu super sprawdza się to pierwsze ustawienie, mały nawiew w granicach 30% i przerwa podawanie 120/140 sec. świetnie dopala węgiel ( wcześniej duże kawałki spadały mi do popielnika - sprawdzałem na różnym eko ). Nie wiem jak jest u Ciebie ale duże spieki powoduje za wysoka temperatura ( węgiel topi się a nie pali), może zmiana dopływu powietrza ( na mniejszy ) oraz wydłużenie parametru przerwa/podawanie spowoduje obniżenie tem. w czasie dodawanie eko i co za tym idzie mniejsze spieki. pozdrawiam i powodzenia ;)

ten sposób zadziała tylko na spieki żużlowe, które po za tym że nie łądnie wyglądają nie są niczym złym. Na spieki koksowe niestety trzeba mocno obniżać moc kotła, wydłużając przerwę maximum i ograniczając nadmuch do minimum.

tak zrobilem
ustawilem przerwe podawania 250s nadmuch 35 zobacze co bedzie sie dzialo


















mim zdaniem za mocno hulasz z tą dmuchawą.
przy 255s przerwy powinieneś mieć nie więcej jak 27% nadmuch i całkiem otwarta przysłona. Topisz popiół i stąd te spieki.
najlepszym wyznacznikiem siły nadmuchu jest granica żar/popiół, ma być tuż nad ostatnimi otworami, jakieś 5 cm od końca płyty!

i jeszcze jedna rzecz, bo nie każdy o tym wie.
Lazar ma nową wersję ecomaxa do tłoków z aktywnym IFL, mi na żądanie wymienili sterownik nieodpłatnie na nowszy.
IFL to praca w automacie, sam dobiera parametry spalania, ręcznie można wprowadzić tylko niewielkie korekty. Jak dla niewtajemniczonych, jak znalazł.

Witam Harnas

tak zrobilem przerwa 240 nadmuch dalem na 27 zobacze rano normalnie juz mnie cos bierze to jest masakra normalnie te spieki blokuja spadajacy popiol
a powiedz mi ile masz piecyk bo u mnie teraz bedzie II sezon a na poczatku juz mi wymieniali sterownik a chętnie bym sie tym zainteresował bo tego co mam to czasami łapie nie idzie go przestawiac

Harnaś
masz browara u mnie
chyba doszedłem do tego
od wczoraj na razie jest ok 0 spieków ładnie sie dopala ale zwiększyłem przerwę na 250 bo nasypalem eko z Chwałowic a on jest nieco grubszy od tego z Piasta

obecnie testuje ustawienia naprawdę ekstremalne ;)
przerwa 750s nadmuch 21%
przez nos spalił 4,5 kg miału ze sprawnoscią 75%
przez dzień będą znów dłuższe przestoje i sprawność dobowa niestety spadnie.

Harnas
a gdzie mieszkasz moze sie spotkamy na jakiegos browara

heheh :)
mamusia zabrania mi się umawiać przez internet ;D

ok

Harnaś a jaki Masz ustawiony czas detekcji paliwa w ustawieniach serwisowych i czas startu wentylatora

czas detekcji przy paleniu w automacie 60 min, na ruszcie nieraz ustawiam 30-40 min by za długo nie dmuchał po wypaleniu.
A czas startu zdaje się na 0, bo moim zdaniem i tak wystarczająco wolno się rozkręca i nie ma potrzeby by to jeszcze bardziej opóźniać.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.