273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł Multi-komfort firmy Lazar

ja mam zawor 4d bez siłownika i ręcznie sobie nastawiam na zaworze jaka chce temperaturę na dom zaraz za zaworem mam termometr i widzę ile idzie na dom chociaż na sterowniku też idzie to podglądnąć jak cos to moj adres zabaka@poczta.fm

Panowie i Panie najwazniejsze to zrozumiec ( to co mowi Harnas) wazne jest aby kociol dochodzil do temp dlugo a nie trzymal w nadzorze bo wowczas tracimy paliwo i produkujemy sadze. Plomieniowki czyscic minimum co 2 dni i wtedy dojdziecie do wprawy z paleniem ok. 20kg dziennie (a pale mialem kl. 25 cena 540 zl- workowany ) ustawienia nadmuch 28% i przerwa w pracy 200s popielnik co 2 dni i sam popiol

zapraszam do odwiedzenia strony - 70% oszczędnosci w sezonie na kosztach opału, zwiekszenie trwałości podajnika przez duzo rzadsze podawanie opału :

http://antracyt.serwisweb.com

No niestety zniszczy pan sobie kocioł. Skrapalanie pary itd.

Prosze przeczytac o fenomenalnych oszczednosciach opalu od 50-70% na sezon! to nie żart! ani nie jest to naciągane - to prawdzie liczby!

http://antracyt.serwisweb.com

dom ocieplony 5cm styropian, +25m.kw. warsztatu (1 kaloryfer slabe grzanie).

Poprzednie zimy to bylo 6 ton, wiec spalanie spadło o okolo 70%. Mam hks lazar 21kW tlokowiec, uzywam opalu antracyt + sterowania w postaci dodatkowego sterownika + ew. komputer (dedykowane rozwiazanie do antracytu) ZERO sadzy, czyszczenie 1 raz na miesiac, jak jest cieplej tak jak wiosna - to czesciej raz na 2 tygodnie (bo powstaje wiecej piasku brazowego w wymienniku ciepla) ZERO dymu z komina.

Czsy przerw w najciezsze mrozy to około 9 minut miedzy podawaniaem, przy takiej pogodzie jak dzisiaj + 8 to czasy przerw ok. 21 minut do 35 minut miedzy porcjami, rewelacja!

co mozna poradzic - wydluzyc przerwy miedzy podawaniem - to co producent oferuje w podstawowej wersji to zarty doslownie przerwy do 255 sekund czy 4 minut to za malo dla dobrego paliwa, dla mialu owszem bo to kociol do mialu, ale jak chce palic dobrym energetycznym groszkiem jakim jest antracyt - to przerwy dochodzą do 35 minut! (w duze mrozy 12miunut, około zera - 15 minut, w najwieksze mrozy 9minut do 8, a wiosna - 21-35 minut!

co mozna poradzic - wydluzyc przerwy miedzy podawaniem - to co producent oferuje w podstawowej wersji to zarty doslownie przerwy do 255 sekund czy 4 minut to za malo dla dobrego paliwa, dla mialu owszem bo to kociol do mialu, ale jak chce palic dobrym energetycznym groszkiem jakim jest antracyt - to przerwy dochodzą do 35 minut! (w duze mrozy 12miunut, około zera - 15 minut, w najwieksze mrozy 9minut do 8, a wiosna - 21-35 minut!

zgadzam sie - czyszczenie plomieniowek pomaga ale staszny syf robi ten piec, nie zauwazyles tego? tai z niego brudas z powodu pochylego paleniska w strone palacza, ale generalnie da sie wytrzymac zwlaszcza jak uzylem antracytu - ZERO SADZY, ZERO DYMU, czyszcze raz na 2 tyodnie bo nie trzeba czesciej a jak byly mrozy to jeszcze rzadziej. uzywam sterownika dodatkowego i moge podlaczyc laptopa kiedy chce - mam trendy temperatur. uzylem modyfikatora sterownika
http://antracyt.serwisweb.com i dziala to wyśmienicie.
Zaoszczedzilem 70% opału w tym sezonie - piszcie admin@serwisweb.com

tez mam zawor 4d i ogranicza on znaczaco przeplyw ciepla do Co z pieca, ale ochrania kociol i wydluza jego zywotnosc wiec i tak warto. 4d seruje mi sterownik z kotla

Tej zimy spaliłem 2,2T - powierzhnia 300 m. kw. + poddasze nieuzytkowe nieocieplone
dom ocieplony 5cm styropian, +25m.kw. warsztatu (1 kaloryfer slabe grzanie).

Poprzednie zimy to bylo 6 ton, wiec spalanie spadło o okolo 70%. Mam hks lazar 21kW tlokowiec, uzywam opalu antracyt + sterowania w postaci dodatkowego sterownika + ew. komputer (dedykowane rozwiazanie do antracytu) ZERO sadzy, czyszczenie 1 raz na miesiac, jak jest cieplej tak jak wiosna - to czesciej raz na 2 tygodnie (bo powstaje wiecej piasku brazowego w wymienniku ciepla) ZERO dymu z komina.

Czsy przerw w najciezsze mrozy to około 9 minut miedzy podawaniaem, przy takiej pogodzie jak dzisiaj + 8 to czasy przerw ok. 21 minut do 35 minut miedzy porcjami, rewelacja!
jakby mial pan pytania to admin@serwisweb.com

bzdury/śmieci/bzdury/śmieci

coz to za inteligentna wypowiedz? :) co to ma byc bzdury/smieci.. ? tym kolega pali?

[quote: harnaś]bzdury/śmieci/bzdury/śmieci[/quote]
teraz mam na ekranie komputera sterujacego podawaniem opału - 23 minuty przerwy miedzy podawaniem opału, temp. na zewnatrz to 6.3 st. Celsjusza, i tak bylo caly dzien, opal podawany jest co 23 minuty i to pana dziwi czy pisze pan o czyms innym

admin@serwisweb.com

A ja mam jedno podanie - 3,5 min pracy i 25-30 min podtrzymania a pale zwykłym miałem. Wiec gdzie tu rewelacja i 70% oszczędności?

[quote: Barts]A ja mam jedno podanie - 3,5 min pracy i 25-30 min podtrzymania a pale zwykłym miałem. Wiec gdzie tu rewelacja i 70% oszczędności?[/quote]

to ja sie pytam gdzie tu kubatura? bo jak masz domek 50m.kw. no to sie nie dziwie, u mnie jest pozeracz energii 320m.kw. a poza tym praca na postoju tworzy kupe sadzy i to nie jest ekonomiczne palenie, daleko mu do tego.

porownajmy kubature to mozemy pogadac, bo teraz to rozmowa jak z g.

[quote: Barts]A ja mam jedno podanie - 3,5 min pracy i 25-30 min podtrzymania a pale zwykłym miałem. Wiec gdzie tu rewelacja i 70% oszczędności?[/quote]

i jeszcze jedno - roznica nawet tutaj jest praktycznie zadna miedzy praca naszych kotlow: czas tylko wentylatora sie różni. no i cena opalu - reszta czasów jest podobna. No wiec caly sekret w odbiorze ciepla.

Twoja argumentacja to tak jakbym porownywal ciezarowe z osobowym na przyklad i wlasciciel osobowego sie cieszy jak malo pali, smieszne prawda?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.