290
295
293
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł Multi-komfort firmy Lazar

w poprzednim piecu pro-tech Gierałtowice mialem wentylator chyba z 10 lat do czasu jak piec sie nie rozciekł
dalem koledze to do dzisaj mu idzie

Czyli nie jest jeszcze aż tak źle cenowo. Narazie wróciłem do poprzednich ustawień czyli dochodzenie do Nadzoru. Przez kilka dni (-9 do -13 zewn) robiłem testy jak zachowa się mój nieocieplony budynek przy paleniu non stop. Piec przez 4 dni działał w temperaturze 46-51'C przy powrocie 35'C. Podłogówka 35 reszta na grzejniki. Grzejniki zasilanie tyle co na piecu, powrót o około 2' do 4' mniej. Nie było tak źle. W domu cieplutko. Testy wykonywałem ponieważ zastanawiam się nad przejściem na gaz z butli. Tak wiem jest droższy ale z moich wstępnych wyliczeń wychodzi, że około 2500 - 3500 więcej niż przy miale na rok. Myślę, że jest to do przemyślenia tym bardziej, że zyskuję pomieszczenie, czystość, brak obsługi itp. Oczywiście myślę o zakupie zbiornika na własność, żadnej dzierżawy.

gaz to super sprawa ja gdybym nie wymienil na tloka lazarka to na pewno dzisiaj mam gaz w domu

krotko i na temat kociol multiperfekt to jedna wielka porazka,wciaz same problemy .

a najwiekszym problemem tej firmy jest chyba serwis . pseudo serwisanci.pojemnik na popiol to jedno wielkie nieporozumienie starsznie niewygodny kociol do czyszczenie spalanie boczne tez tragedia.co zmiana pogody to nowe ustawienia bo ciagle cos.moim zdaniem za taka kase ile ten piec kosztuje to straszna porazka.

wiem, że jak jest sie złym, to wszystko wygląda w czarnych kolorach
ale czy potrafisz wskazać lepszy tłokowiec od naszego?

Witek, jak tam rozmowa/wizyta u Antracyta? Możesz podzielić się spostrzeżeniami?

nie bylem nie widzialem ale chyba przedzwonie bo nie daje mi to spokoju ale za to swoj mam ustawiony perfekcyjnie

Co rozumiesz przez pojęcie perfekcyjnie? Napisz ustawienia, jak otwarty masz szyber, jaki powrót, ile mieszacz itp.

Panowie ustawienia kotla temp 70stopni.przerwa podawania praca 222sek nadmuch 80% i wlasnie mimo duzego nadmuchu maly jest plomien wczesniej przy takim nadmuchu ogien siegal az pod gorny palnik teraz ledwo co wystaje z szamotow w dolnym palniku,komin czyszczony ciag bardzo dobry .wyczysta pod paleniskiem wyczyszczona a wciaz mam wrazenie ze jest maly nadmuch. mimo ze ciagle wydluzem przerwe podawanie piec przezuca niedopalone paliwo i strasznie duzo pali.

Moje nastawy następujące na wentylatorze mam przymknięte prawie na polowe nadmuch 28% czas podawania praca 230 idealne spalanie zero spieków i ekogroszek z Piasta dopiero doszedłem w trzecim roku zawsze ustawiałem podawanie ale przyczyna spieków to było za dużo powietrza
temperatura na kotle 63 histereza 2 stopnie

do zly ile lat masz kociołek moze trzeba wyczyścić komorę pod paleniskiem a przy takim dmuchaniu to sama strata ciepełko ucieka do komina no i na pewno same spieki które zablokują palenisko i powietrze nie może się przebić

komora pod paleniskiem dzis zostala wyczyszczona nadmuch 80% a ogien w kotle wciaz maly .jak chodzi dmuchawa to plomien jest maly jak na 80% ledwo co wystaje z szamotow.a przy takim nadmuchu wczesniej plomien siegal gornego paleniska

spiekow raczej nie ma tylko wciaz slabo przepalone paliwo stad ciagle wydluzam przerwe podawania mimo ze jakies 1,5 miesiaca temu dziala na tych ustawieniach elegancko nadmuch szalal po piecu a z dnia na dzien nadmuch stracil jak by na sile

czy ktos zauwazyl czy jak w kotlowni jest zupelnie ciemno i pracuje dmuchawa to przeswituje sie przez nia ogien tzn widac ze przez dmuchawe przebija zolte swiatlo ognia ,czy tak powinno byc? rowniez w miejscu gdzie dmuchawa styka sie piecem przy srubkach mocujacych widac po obu stronach malytkie dziurki przez ktore rowiez przeswituje sie zolte swiatlo plomienia. prosze o odp

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.