290
295
226
293
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł Multi-komfort firmy Lazar

TOM ja mam ustawiona temperaturę na kotle 63 histerezę 2st
a jeszcze mam pytanko do HARNASIA mam następujący problem jak załączy się pompka na ogrzewanie wody to zrywa mi temperaturę na dom co może byc przyczyna zle podłączenie? ja trochę przymknąłem zaw. kulowy przed pompka i jest trochę lepiej

krótkie pytanie, co jest ważniejsze u ciebie szybko nagrzane CWU czy stałe grzanie CO?
jak pierwsze, to ustaw priotprytet CWU z możliwie długim postojem pomoy CO, jak drugie zamień zawór kulowy na grzybkowy i nim odpowiednio zmniejsz przeplyw wody przez zasobnik, ta by nadmiernie nie obciążał kotła, grzać będzie dłużej, ale razem z CO. Pompy równolegle i pompa CWU na 1 bieg.

dzięki tez tak zrobiłem mamy te same myśli
pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego z okazji świąt

Cześć Harnaś!
Po ustawieniu przerwy podawania ze 150 na 210 niewiele się poprawiło ale zauważyłem że zaczyna się spiekać, nadmuch miałem na 28%. Wczoraj przestawiłem przerwę podawania na 250 sek a nadmuch na 31% i jutro podjadę zobaczyć jak jest. Może to też przez pogodę bo jest teraz na plusie +6,+8.
Co do FL to wszedłem w ustawienia. Nie miałem w ogóle opcji włączenia FL ale miałem opcję wyboru pieca i zaznaczyłem MK31. Wniosek: chyba nie ma w moim sterowniku FL-CHOLERA!!!
Jak masz jakieś sugestie to napisz. Na pewno wezmę je pod uwagę.
Pozdrawiam i czekam na info.

u mnie jak wybiorę model 31 tak samo ustaw sobie na 21 i Będziesz miał wszystko ale ja z FL nie jestem zadowolony zaczyna się węgiel spiekać i jest go strasznie dużo na palenisku i zablokowuje cale palenisko

w ręcznym sterowaniu jest o tyle ze trzeba przestawiać ustawienia podawania w zależności od temperatury na zewnątrz i zapotrzebowania na ciepło w domu
ja teraz mam nadmuch na 32% podawanie praca 240 i jest super

a ja wam opisze moje zmagania z kotłem kupiłem na ten rok 2,5 t miału 27 z marcela prosto z kopalni i PORAŻKA !!!!! kombinowałem już wszystkiego efekt zniszczone okładziny ALEEEEEE kupiłem teraz węgiel brunatny cena 430 zł i i i jest super na fuzzy logic chodzi bez problemów zero spieków szybko osiąga temperature działa miód bajka szczerze koscioł jest ok tylko trzeba sie dostosować do instrukcji bo tam pisze jak byk PALIWO SUCHE O SPIEKALNOŚCI PONIŻEJ 10 Ri<10 więc wniosek z tego taki nie ma bata choćby kombinować w prawo i lewo masz paliwo do dupy nic nie zdziałasz i tym cytatem "daremne żale próżny trud" kończe moją wypowiedz ale dla poprawienia nastroju kolejny cytat "nie traćcie nadziei" pozdrawiam

[quote: suunto6]a ja wam opisze moje zmagania z kotłem kupiłem na ten rok 2,5 t miału 27 z marcela prosto z kopalni i PORAŻKA !!!!! ...

ok tylko trzeba sie dostosować do instrukcji bo tam pisze jak byk PALIWO SUCHE O SPIEKALNOŚCI PONIŻEJ 10 Ri<10 więc wniosek z tego taki nie ma bata choćby kombinować w prawo i lewo masz paliwo do dupy nic nie zdziałasz...[/quote]
jak masz palacza do dupy (albo sterownik) to nie ma bata!!!! kombinowałem juz z różnymi sterownikami i co ?!!!! brak efektu, po zmianie sterownika moge palic wszystkim i to pogodowo!!!!

troche sie zlewa cytat z nastepna odpowiedzia wiec napisze raz jeszcze inaczej:

jezeli FL jest dostosowany do danego rodzaju paliwa, to wiadomo, ze trzeba sie stosowac do intrukcji, swiete slowa. jednak upraszczanie do dupy paliwo to zdeka przesada. Ja moge nazwac takie FL ze jest do dupy, bo powinno sie dostosowywac rowniez do rodzaju paliwa niezaleznie od RI a takich jeszcze dlugo nie bedzie. ALE TO NA RODZAJ PALIWA NIE MOZEMY NARZEKAC, jesli nie jest chrzczone (oszukiwane) to tylko wykopalina, ale na jakosc sterownika i oprogramowania mozna narzekac zawsze. podobnie z jakoscia kotłów. To tyle tytułem uzupelnienia.

moze to nie miejsce i czas :) ale nie moge sie pozbyc refleksji nt paliwa do d...

To tak jakbysmy powiedzieli ze ziemia jest do dupy, bo sie nie da po niej jezdzic autem, tu skała tu kamien, cała planeta ziemia jest do dupy. A moze powinno sie powiedziec

- to asfalt jest do dupy albo , nawierzchnia, ktora położyła firma drogowa budowlana? :)

Dlaczego zaraz nasza ziemia kochana matka? Wykopalina jaka jest wegiel moze byc posortowana i posegregowana ale ona sie tworzyłą (ta wykopalina) przez miliony lat, do czego to dochodzi, ze człowiek mowi ze wykopalina jest do dupy bo nie wiadomo jak ją palic, albo ktos nie pomyślał ze ta wykopalina jest trudniejsza do spalenia od tamtej za górką?

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/spieki-w-palnikach-weglowych/

i wszystko w tym temacie dodatkowo podpisuje sie osoba z tytułem naukowym a nie nickiem a poza tym jak to mówi mój wykładowca to jest do dupy :)))))) paliwo pozdrawiam

a w następnym poscie napiszesz mi zebym kupił antracyt lol:))) poczytaj pozdrawiam a bajki między kartki w skarbnicy bajek

Znam te opracowania dot. RI, pozwolę sobie zacytować fragment z tresci linku, ktorego podałeś:

W miarę wyczerpywania się pokładów tego węgla (zatem pozostaje po wyczerpaniu tego dobrego węgla - jedynie węgiel do dupy - przyp. kolo) , wprowadzano stopniowo do obrotu węgle wyższych typów – początkowo typu 32.1, w polskiej bazie węglowej występują węgle o bardzo wysokiej spiekalności – nawet RI=80 (mozna zatem szukać w coraz szerszym promieniu kilometrów albo iść przed zakupem do wróżki - ktory wegiel jest dobry, jezeli każdy chce miec dobry wegiel a w sprzedazy jest tylko coraz bardziej koksujący z duzym RI, cóż pozostaje? albo zamknąć oczy i brać co jest albo poprosic sprzedawce opału zeby nas przekonał, że RI jest mniejsze niż jest - przyp. kolo )

oraz co wazne: Od zjawiska spiekania węgla (tworzenia się koksu) należy odróżniać zjawisko spiekania popiołu z węgla.

koniec cytatów.
No co mają zrobic sprzedawcy węgla ktory i tak jest wydobywany i dostarczany nawet w niskiej cenie do sprzedaży, czy ma on RI=5 czy RI=80 został wydobyty i przetranportowany i musi zostać sprzedany, no chyba ze ktos go rzuci pod asfalt.

Nie mozemy wszyscy palic tylko super węglem, to nierealne i trzeba to zrozumiec:)

Wydaje mi sie, ze lepszym kierunkiem jest dopracowanie algorytmu oprogramowania do masy gorszego opału niż poszukiwanie diametnów ktore mogą byc sezonowo (taki pokład się akurat trafił) a kolejnego roku moze juz go nie byc - PRZECIEZ TO NATURA.

Dochtór od spalania i opału rozkminia spalanie i opał.
Ale jestem magistrem inżynierem informatyki oraz inżynierem elektrotechniki wiec co nieco moge powiedziec w niektórych tematach.
Powtórze już 1 zdaniem - dochtór od spalania nie wytworzy innego węgla, moze go wyrzucic do dołu za domem, ale inżynier od oprogramowania moze oprogramowac sterownik tak, żeby spalał całkiem dobrze i dużo gorszego opału, niż niedostepną ilość najlepszego :)

Sterownik to jedno a palnik to drugie, pozdrawiam!

dlatego zamiast naszego wegla który jest do dupy pale brunatnym pozdrawiam a co do antracytu to gdzie go kupić ? oto jest pytanie skoro ostatnią kopalnie pod jarocinem zlikwidowali

w firmie szar spolka akcyjna maja oddzialy w polsce, sa tez dostawcy inni, nawet prywatni na slasku, jeden nawet do mnie dzwonil z oferta ze sprowadzil wagon czy 2 :) mozna wynajac firme transportowa ze 3 tiry i wyslac do ukrainy, cena w przliczeniu nz hrywien wynosi okolo 300zł za tonę antracytu, dlatego po doliczeniu transportu i tak powinna sie zmiescic ponizej ceny normalnego ekogroszku przy oczywistej mega przewadze pod kazdym wzgledem antracytu nad groszkami

adres do kopalni:
http://donbass-ugleservis.uaprom.net/p10776608-antratsit.html

cena tam jest 900 hrywien (900 грн.) co w przeliczeniu na zlotowki to ok 343zł. /tona antracytu

kurs aktualny hrywny ukrainskiej to 0.38zł
(821 грн.(99$)
http://www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/narzedzia/profile/?symbol=UAH

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.