281
282
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł Multi-komfort firmy Lazar

Kolejne nasuwające się pytanie:

Czy ktoś z Was miał doświadczenie z tym antrcytem? Tylko bardzo proszę o nie komentowanie przez osobę, która ma w tym interes. Interesuje mnie użytkownik. Na tym forum już kilka stron poświęconych jest reklamie tego jak wspaniałego środka. Na innym forum poczytałem o antracycie na ślimaku. Efekt? Nie wiele lepszy od eko, plus to brak sadzy itp.

Ja mam pytanko odnośnie opcji nadmuchu. Ostatnio w rozmowie ze znajomym dowiedziałem się, że on w swoim retortowcu ma opcję, w której ustawia sobie dodatkowy nadmuch. Czyli analogicznie do pracy multikomforta mamy tryb pracy podgrzewa temperaturę dochodzi do zadanej wchodzi w tryb podtrzymania i teraz.... dlaczego nie ma tutaj opcji dodatkowego nadmuchu ? np. po 10 min włącza się sama dmuchawa np. na x sekund? wydaje mi się, że ta opcja była by bardzo przydatna bo np. u mnie przy wysoko kalorycznym eko przy niskich temperaturach nie mam idealnego dopalania węgla tylko czasami większe kawałki spadają do popielnika, a wydaje mi się gdybym miał możliwość trochę "podmuchać" w ten żar bez dodatkowego dokładania ,spalanie eko miałbym idealne;) Może mi ktoś napisać czemu twórcy nie zadbali o taką opcje ?:))

Barts

Ja również chciałbym uzyskać na to odpowiedź. Sterownik Lazara pochodzi z firmy Plum. Jak Lazar pomylił się i przysłał mi sterownik do retorta bez problemu go podłączyłem i nawet to działało :). Jeżeli można podłączyć sterownik retorta do tłokowca to dlaczego nie ma dodatkowej opcji. Też bym ją chciał - funkcja myślę naprawdę przydatna. Po wyłączeniu dmuchawy nie ma dopływu tlenu, klapka od wentylatora zamknięta :( Przecież można tak skonstruować program, że działało by podobnie do obniżeń czasowych (jedno zależne od drugiego).

[quote: hoofik]Kolejne nasuwające się pytanie:

Czy ktoś z Was miał doświadczenie z tym antrcytem? Tylko bardzo proszę o nie komentowanie przez osobę, która ma w tym interes. Interesuje mnie użytkownik. Na tym forum już kilka stron poświęconych jest reklamie tego jak wspaniałego środka. Na innym forum poczytałem o antracycie na ślimaku. Efekt? Nie wiele lepszy od eko, plus to brak sadzy itp.[/quote]

to ciekawe co piszesz - tutaj prosisz o to by nie komentowała osoba co ma interes w reklamowaniu antracytu. Ja odwrócę pytanie bo chyba moge - dlaczego wierzysz komuś kto handluje miałem i pisze na forum innym, że antracyt jest niewiele lepszy. Moze ma W TYM INTERES zeby tak pisać, jesli normalnie sprzedaje x ton miału a antracytu sprzedałby jedną trzecią to mniej zarobiłby. to chyba oczywiste.
Po drugie - to co sie sprzedaje a ludziska jak te owce kupują - to miał i eko, wiec rozumiem, że interes wg Ciebie jest tam, gdzie jest cos nowego i mało kto wie a nie tam gdzie miliony ton handluje sie dzien w dzien - jak miał i eko, gdzie jest wiekszy interes? Po 3. mozesz kupic kurierem 2 worki czyli 50kg i sprawdzic ale ostrzegam - z takiej ilosci nie zrozumiesz czym to paliwo jest gdyz to co forsują producenci kotlow i sterownikow jest przeznaczone do brudu czyli miału i węgła, nie do czegos tak genialnego jak antracyt.

Czy ja mam w tym interes, na razie nie mam, moze bede mial, ale jesli CI to poprawi humor - to mam zamiar miec interes w tym OK.
Ale wnerwia mnie to ze jak cale stado owiec beczy ze mial jest tak dobry prawie jak antracyt, to żal mi tej głupoty.

Ja sie przyglądam 3 rok jako uzytkownik i pale 3 sezon ciągle. Caly sezon i wiem jaka jest różnica. Kazdy zwolennik mialu i grochu bedzie mowil ze antracyt jest be, beda wszyscy chrzanic ze schabowe sie robią,- --- jesli wrzucają do zasobnika i zapominają ze to antracyt i chcą to palić jak miał i groszek to co sie dziwic ze potem biadolą? na głupote nie ma lekarstwa jak widac,

mialem sie nie odzywac bo mam w tym interes, ale po prostu szlag mnie troche trafia :)

pozdrawiam

Człowieku_z_interesem:

Właśnie tego chciałem uniknąć. Nie jestem przeciwny antracytowi - nie znam go. Znam miał i wiem, że jest to syf ale ten syf jest dosyć tanim paliwem. Jeżeli nie ma się innego wyboru wybiera się najmniejsze zło. Czy wierzę handlarzowi? Ależ oczywiście że nie ale sprzedających miał czy eko jest zdecydowanie więcej niż antracytu więc mogę wybrać. Przeczytałem również, że antracyt nie jest już tak łatwo dostępny jak kiedyś. Był wydobywany m.in w kopalniach w Wałbrzychu ale teraz tam już są tylko biedaszyby. Jeżeli na naszym rynku nie wydobywa się antracytu to skąd to paliwo pochodzi? Wiele osób pali miałem czy eko więc ich doświadczenie jest większe niż jednej osoby, która pali niby antracytem i bardzo mocno go chwali podając jeszcze stronkę do jakiegoś sterownika a nie do firmy zajmującej się sprzedażą antracytu. Stąd moje pytanie - czy są użytkownicy, którzy palą tym paliwem. Ty chyba nie zrozumiałeś mojego przesłania. Jak widać masz w tym interes bo może sprzedajesz te sterowniki a mi nie zależy na tym - ja chcę wiedzieć jak się pali taki antracyt w naszym Lazarku.

ja pale ekogroszkiem i nic złego na kociołek nie powiem
a jak jest cieplej na zewnątrz to mieszam go z suchym flotem 1: 1 i tez się spala tylko jest więcej popiołu

Chłopaki:

1. Ponawiam pytanie czy ktoś palił z Was miałogroszkiem
2. Gdzieś na forum czytałem, że do górnego spalania (przy paleniu dolnym) wsadził metalową skrzynkę. Ciepło wytworzone przez spalanie dolne nie ogrzewało całego górnego tylko odrazu szło na płomieniówki. Czy ktoś z Was testował taki bajer?

[quote: hoofik]Człowieku_z_interesem:

Właśnie tego chciałem uniknąć. Nie jestem przeciwny antracytowi - nie znam go. Znam miał i wiem, że jest to syf ale ten syf jest dosyć tanim paliwem.

Przeczytałem również, że antracyt nie jest już tak łatwo dostępny jak kiedyś. Był wydobywany m.in w kopalniach w Wałbrzychu .....

doświadczenie jest większe niż jednej osoby, która pali niby antracytem i bardzo mocno go chwali podając jeszcze stronkę do jakiegoś sterownika a nie do firmy zajmującej się sprzedażą antracytu. Stąd moje pytanie - czy są użytkownicy, którzy palą tym paliwem. Ty chyba nie zrozumiałeś mojego przesłania. Jak widać masz w tym interes bo może sprzedajesz te sterowniki a mi nie zależy na tym - ja chcę wiedzieć jak się pali taki antracyt w naszym Lazarku.[/quote]

Miał jest tanim paliwem, ale sprzedając go dużo można zarobić krocie i o to mi tylko chodziło - nie mam nic do miału. No poza jednym - nie da się palić miałem bez nadzoru, podobnie jak groszkiem - nadzór to nieodłączna cecha takich paliw. Z antracytem jest inaczej. Nie wiem czy czytałeś cokolwiek na forum info-ogrzewanie, są tam tematy i batalie, co poniektórzy już zmienili zdanie pod wpływem nie tylko mojego oratorskiego talentu ale faktów palenia pod własnym dachem wyrobu antracytopodbnego, a może to pentacyt z jakiejś pra-ery. Fakt jest jeden - nazwa handlowa z firmy szar. Celowo nie reklamuję opału w sensie dosłownym, gdyż najpierw zwracam uwagę na kłopoty ze sterowaniem w lazarku z wbudowanym sterownikiem. Nie da się spalać optymalnie, chociaż co poniektórzy próbują. Na mrozie nie ma problemu, gorzej z chwilą ocieplenia - wedy są gaśnięcia itd. Wegiel o nazwie handlowej antracyt pochodzi ze złóż Ukrainy i jest obecnie łatwo dostępny. Cena ok. 800zł. workowany, nie jest to tanie paliwo jak miał. Główny zysk polega na braku sadzy czyli utrzymywania kotła długo w wysokiej sprawności. Druga zaleta to możliwość spalania przy bardzo niskiej temp. kotła, gdyż nie ma rosy (brak nadzoru). Bardzo długi czas spalania kilku dawek to właśnie umożliwia. Tu sie zalety kończą ale to wystarczy. Trzeba ustawić odpowienio dawkowanie powietrza i dawkowanie opału ale inaczej niż przy groszku. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy chce wybulać kase na drugi sterownik, jednak korzyści na sezonie są na tyle konkretne zwłaszcza z pogodówką dla antracytu, ze tak sobie z satysfakcją osobistą reklamuję ten mój sterownik. Po wrzuceniu do zasobnika lazarka antracytu każdy moze sie przekonać jakie miłe ciepełko bije przy dobrym dopowietrzeniu, micha sie śmieje i nie trzeba nic mówić, to mówi samo za siebie. Ale ślimakowcom będzie to trudno zauważyć, wazna jest szczelina z powietrzem i ciąg czyli przekrój komina. MOżna wierzyc lub nie ale gdybym nie byl autorem tego rozwiązania, pisałbym dokładnie tak samo pozytywnie o antracycie (tego z ukrainy= co mnie obchodzi czy to prawdziwy czy nie antracyt, jest to w sprzedazy i ma cechy fizyczne po prostu super). Są jeszcze inne zastosowania tego opału prócz gospodarczego i spróbuję na tym się skupić niż walić głową w mur.

pozdrawiam

[quote: hoofik]Chłopaki:

1. Ponawiam pytanie czy ktoś palił z Was miałogroszkiem....[/quote]

Dodam tylko tyle - palcie sobie czym chcecie, możecie palić nawet śmieciami, to wy je bedziecie wdychać.

Kiedyś jeździło się po wsiach furmankami, później ze złomów na furmanki nakładano np. budy od nyski czy żuka aby poczuć komfort :)

Ja tam wolę dobry samochód niż trzymać lejce, przejeżdżam obok takiego woźnicy i mu tłumaczę, że będzie mieć takie korzyści z samochodu, a on i tak swoje - kunia lubie a kuń lubi mnie, no wiec domykam elektryczne szyby i pędzę dalej :)

szkopuł w tym, że woźnica ma wyobraźnię, a ty kompleks :D

niskie zużycie opału, rzadkie czyszczenie kotła i generalnie bez obsługi. (wysyp popiół, uzupełnij antracyt)
Stawiam na to że brak wyobraźni i kompleksy to Twoje cechy. Zwłaszcza że nie potrafisz odróżnić obrotu i zysków w hipermarkecie od sklepika osiedlowego.

jaki kuń jest każdy widzi ... :P
a antracytu ci u nas, po prostu BRAK!

Dajcie już spokój z tym antracytem nie będziecie komentować tych nic nie wnoszących do dyskusji postów to i autor pójdzie wylewać swoje żale gdzieś indziej a nie na forum dotyczącym Lazara.

[quote: forumowicz]Dajcie już spokój z tym antracytem nie będziecie komentować tych nic nie wnoszących do dyskusji postów to i autor pójdzie wylewać swoje żale gdzieś indziej a nie na forum dotyczącym Lazara. [/quote]

twoj post coś wnosi do dyskusji.... dokładnie NIC.
Ja przekazałem informacje. Idź wylewać swoje żale i smutki gdzieś indziej, bo tu dyskutujemy o kotle lazar którego jestem posiadaczem i mam coś do powiedzenia. Np. to, żebys pouczał kogoś innego, gdyż ja piszę konkrety - czym dobrze pali się w MK21 tłokowcu. i Jest to antracyt na sterowniku

http://antracyt.serwisweb.com

Sorry forumowiczu, nic nie wnosisz do dyskusji.

Witam

czy komuś zdarzyło się cofnięcie płomienia do zasobnika? Na czym się to skończyło i w jakich okolicznościach?
czy próbował ktoś palić w tym kotle pelletem?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.