273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

EKO GROSZEK GDZIE KUPIĆ PEWNY?

Bzdury wypisujesz, chyba jesteś z konkurencji. ja kupowałam z różnych firm i był do kitu, a z Ekoelmy polecam wszystkim jest super,

to maz z zona - zwodzili, w koncu umowili sie po 19ej, przyjechali o 14ej i z awantura, ze nikogo nie ma odjechali niezrealizowawszy dostawy, dwa tygodnie czekania i zostawili nas bez wegla, bardzo nieuprzejmi

A ja sobie mieszkam koło kopalni Piast II w Woli i kupuję u nich po parę worków w dobrej cenie. Mam pewny węgiel, nie mieszany z żadnym badziewiem jak to się często zdarza w hurtowniach i od szemranych dostawców. I jak mi zaczyna brakować, to wsiadam w auto i za 5 min. jestem z powrotem z kilkoma workami.

Witam
Kupilem ekogroszek w obi pakowany przy zakupie calej tony 720 za tone
Pali sie calkiem dobrze Jest to groszek czeski ale o bardzo dobrych parametrach\
Przed zakupem palilem eko z Kopalni Kazimierz-Juliusz ale w tym roku jest jakis gorszy (nie dopala sie) Pale ni od kilku lat ale wydaje mi sie ze kiedys byl lepszy

Witam
Ja kupiłem eko-groszek w OBI cena ponad 20 zł za worek 25 kg, firmy miami ze Słupska. Kaloryczność 25 tyś. Miał być super. Okazuje się że to ściema. Jedno wielkie guwno. Piec nie osiąga wymaganej temp. i gaśnie. Spędziłem w piwnicy już ok 2 dni na przestawianiu pieca i nic. Jak miałem węgiel z Kazimierza to nie było problemów. Nie kupujcie tegowęgla w OBI.
Może ktoś jeszcze kupiłe ten węgiel to proszę o informację czy się spala, bo u mnie nie.

Żeby spalić tego czecha to w starych nastawach zwiększ tylko podawanie ze sekundę albo dwie i obniż znacząco nadmuch. Będzie się palił ale musisz liczyć się z tym że w kotle pojawi się po tym eko dużo sadzy.

EkoElma ma adres strony www.ekoelma.pl
Ten ekogroszekpakowany.pl to oszust, który pracował z nimi jako ich handlowiec, przejął domenę strony na własność, pozmieniał hasła i udaje specjalistę. Kto wie jaki syf on ludziom wciska, skoro nie bierze z tego samego źródła co EkoElma.

Ekogroszek, o którym piszesz nie był kupiony w EkoElmie, ale na stronie ekogroszekpakowany.pl - kiedyś była to strona EkoElmy, a facet pracował dla nich jako przedstawiciel, po czym przejął domenę, zmienił dane na stronie na swoje i handluje syfem powołując się na nazwę firmy. Strona EkoElmy to ekoelma.pl - masz certyfikowany węgiel

Ja również odnośnie tego węgla z OBI... muszę powiedzieć, że miałem chyba trochę więcej szczęścia niż kolega przede mną bo kupiłem węgiel za coś około 18zł. Węgiel nie jest tak kaloryczny jak Pieklorz którym paliłem wcześniej... na tą chwilę uzyskuję ok 51-55 stopni na piecu, popiołu nie dużo i co najważniejsze wypala się do końca.Zapakowany estetycznie, towar przywieźli do domu...za taką cenę jakość przyzwoita.

Też nacięłam się na ekogroszek kupiony niby od Ekoelmy. W tym roku kupiłam węgiel prawdziwie z Kazimierza, mozna znależć na ekoelma.pl

ja też naciąłem się na ekogroszek zakupiony w ekogroszekpakowany.pl , chyba z Bytomia, po prostu masakra i jeszcze nie ma zamiaru wytłumaczyć się dlaczego tak oszukuje ludzi !!

paliłem ekogroszkiem z ekoelmy -rewelacja. teraz kupiłem z Prestige - ekogroszek TRAGEDIA- nie polecam. dałem sie nabrac ze to to samo. ale było zbyt mało info na temat tego co sie dzialo z firma Ekoelma.
jestem zmuszony dokupic ekogroszek z Ekoelmy bo tym z Prestige nie da sie palic.

Na pewno nie wolno kupować w firmie PRESTIGE.
Palę ekogroszkiem od trzech lat. Kupowałem w różnych składach opału ekogroszek w cenie 600 - 700 zł/t i spalałem 800 - 900 kg/m-c.
W firmie PRESTIGE zapłaciłem 960 zł/t, i jeszcze takiego g.... nie widziałem.
Po otwarciu worka zawartość błyszczy się od wody.
W zasobniku zawiesza się i nie osypuje się na ślimak.
Na retorcie tworzy spieczoną bryłę którą muszę kruszyć długim stalowym prętem aby móc usunąć.
Kocioł nie może osiągnąć temp. 60stopni, spalając 1300 kg/m-c przy dodatnich temperaturach na zewnątrz.

Czekam na powrót z nart znajomego prawnika, żeby mi pomógł odzyskać nadpłacone pieniądze, w końcu wydałem na ten chłam kilka tysięcy.

po kilku latach palenia czuję się ekspertem w sprawie ekogroszku :) Jedno jest pewne - kaloryczność węgla do retorty nie może przekraczać 25J, bo wysoka kaloryczność powoduje wysoką spiekalność węgla, mokry węgiel w niczym nie przeszkadza, ponieważ ten węgiel jest przed sprzedażą przepuszczany przez tzw. spłuczkę. Jeśli producent pieca pisze, ze paliwo musi być suche- to bzdura, prawdopodobnie dał słabe blachy. I najważniejsze- wszyscy ściemniają, że mają węgiel z Kazimierza- zawsze żądajcie certyfikatu z kopalni. Ja żeby to zrozumieć potrzebowałam kilku lat!
Po wielu próbach nadal jestem wierna ekoelmie :))

[quote: ania65_65]po kilku latach palenia czuję się ekspertem w sprawie ekogroszku :) Jedno jest pewne - kaloryczność węgla do retorty nie może przekraczać 25J, bo wysoka kaloryczność powoduje wysoką spiekalność węgla, mokry węgiel w niczym nie przeszkadza, ponieważ ten węgiel jest przed sprzedażą przepuszczany przez tzw. spłuczkę. Jeśli producent pieca pisze, ze paliwo musi być suche- to bzdura, prawdopodobnie dał słabe blachy. I najważniejsze- wszyscy ściemniają, że mają węgiel z Kazimierza- zawsze żądajcie certyfikatu z kopalni. Ja żeby to zrozumieć potrzebowałam kilku lat!
Po wielu próbach nadal jestem wierna ekoelmie :))[/quote]

A co już w Ekoelmie tylko mokry sprzedajecie.
Co do tych 25MJ/kg to bzdura, palę na zwykłej retorcie fajkowej pieklorzem bytomskim o kaloryczności 28 do 29,5 jak podaje kopalnia.
Co do mokrego węgla to nie słyszałaś że podczas spalania woda z mokrego węgla odparowuje i łączy się z siarką zawartą w węglu ( każdym węglu) w wyniku czego powstaje kwas siarkawy ( H2SO3) który wpierdziela kocioł od wewnątrz ?
Myślę że tylko ci się wydawało że jesteś tym expertem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.