273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

EKO GROSZEK GDZIE KUPIĆ PEWNY?

no najważniejsze żeby eco był bobry, kupiłem kiedyś tanizne z allegro i non stop mi zawleczki zrywało bo sie slimak blokowal, teraz biore od nich i mam po problemie, co do popiolu to, to prawda ze go prawie niema.

Tej firmy nie znam, za to mogę polecić www.grzejtanio.pl. Sprzedają w dobrej cenie i z bezpłatną dostawą w całej Polsce. Można kupić np 1 tonę do prób a potem resztę lub cały czas po jednej tonie - skoro nic nie płacę za transport. Spróbowałem w tym roku i mogę śmiało polecić.

Testowałem teraz 100 kg z Eko-elmy -przedstawiciel na Dolny Śląsk- żadna rewelka -mokry i spala się podobnie jak inne!

Chciałem wyrazić opinię temat zakupu ekogroszku w grzej tanio.
Zamówiłem 3 tony ekogroszku pakowanego w workach foliowych. Co do dostawy nie mam zastrzeżeń. Cena 730 ( taka jak u mnie w okolicy niepakowanego) i dostawa na miejsce. Niestety węgiel nie przyjechała w workach foliowych tylko w nylonowych. Worki foliowe oddawałem jako śmieci segregowane. Nylonowa wrzucam do śmieci komunalnych. Węgiel fatalnie się pali. Powstają spieki wielkości pięści oraz piec wymaga czyszczenia już po 4 dniach ( przy tej pogodzie). 2 tygodniowe próby ustawienia pieca nie przyniosły rezultatu. Zamieniłem się ze znajomym na worki z węgla (kupwała lokalnie luzem). Zjawisko spiekania nie występuje. U sąsziada jest ze spiekaniem jeszcze gorzej.
Poelacm kupwać ikogroszek lokalnie np. 200 kG i spróbować rozpalić w piecu. Jeżeli wszystko jest ok po tygodniu uzytkowania to kupujemy więcej. To jest najlepszy sposób. Powtarzam żaden sprawdzony dostawaca.

Witam.
Niestety też zakupiłem "eko-groszek" w GRZEJTANIO i w pełni podzielam opinię Pawła.
Ja pokusiłem się na pewien eksperyment z tym "paliwem". Za pomocą gęstego sita przesiałem zawartość 4 worków ( 100kg ) i otrzymałem: 15kg piasku wymieszanego z miałem, 2kg kamieni (zapewne nie wszystkie udało się wyeliminować) pozostała reszta to różne gatunki węgla w większości przypominające po wyschnięciu ciemno szary kamień w kształcie bryłki węgla. Więc nic dziwnego, że "to coś" niechce się palić.

I czy wyszło tak TANIO?

Witam.
Niestety też zakupiłem eko-groszek w GRZEJTANIO i w pełni podzielam opinię Pawła.
Ja pokusiłem się na pewien eksperyment z tym paliwem. Za pomocą gęstego sita przesiałem zawartość 4 worków ( 100kg ) i otrzymałem: 15kg piasku wymieszanego z miałem, 2kg kamieni (zapewne nie wszystkie udało się wyeliminować) pozostała reszta to różne gatunki węgla w większości przypominające po wyschnięciu ciemno szary kamień w kształcie bryłki węgla. Więc nic dziwnego, że to coś niechce się palić.

I czy wyszło tak TANIO?

Firma GrzejTanio.pl informuję, że wobec osób które naruszają dobrą opinię firmy i podają nieprawdziwe informacje na jej temat a w szczególności oferowanego towaru będzie żądać zadośćuczynienia - również na drodze prawnej.
Firma prowadzi nowoczesną formę sprzedaży opału w całej Polsce i wypracowała wysoką jakość zarówno oferowanego towaru jak i obsługi klienta. Dzięki temu wyeliminowała jakiekolwiek reklamacje.

Faktem jest, że nastąpiło nieporozumienie z klientem odnośnie określenia, że worki są foliowe. Określenie to nie miału na celu wprowadzenie w błąd klienta jedynie określenia sztucznego tworzywa z którego są wykonane.

Ponadto pisanie oszczerstw wymaga minimum wiedzy odnośnie poruszanego tematu. Nie ma metody, która przy pomocy jakiegokolwiek sita pozwoli na oddzielenie kamienia od węgla. Tak samo nie jest możliwe "wizualne" określenie zawartości piasku w miale.

Jakie reklamacje? Jak pan sobie wyobraża reklamowanie węgla? Zwrot towaru zakupionego drogą elektroniczną jest chyba na koszt zwracającego. Nie sądzę ażby ktoś chciał zapłacić za przewiezienie 3 ton węgla z powrotem do dostawcy. Ponosząc takie koszty wolę się przemęczyć sezon i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Sprzedaż internetowa opiera się w dużej mierze na opiniach i "polecaniu" towaru innym. Dobrze Pan wie co to oznacza. Nie wiem czy kolega Andrzej tak faktycznie zrobił i jaki był tego efekt. Ja w tym kierunku nie sprawdzam węgla. Nawet nie wiem jaka jest norma na zawartośc miału w takim ekogoszku oraz czy w ogóle taka jest. Na pewno nie kupię węgla w workach nylonowych ( wg Pana interpretacji foliowych) bez napisu firmy pakującej lub dostarczającej. Jak wspomniałem w emailu mam kilkuletnie doświadczenie w opalaniu ekogroszkiem i jak do tej pory dokonywałem drobnych regulacji nie po to aby się paliło w piecu tylko po to aby zoptymalizować proces spalania. Dzisiaj mogę napisać więcej. Spaliłem już zasobnik węgla. W wyniku spalenia otrzymałem 2,5 zasobnika popiołu. To jest 2,5 raza więcej niż w poprzednich sezonach. Poza tym piec wymaga dwukrotnego czyszczenia. Zawsze robiłem to przy każdym załadowaniu a nie w połowie. W wyniku spalania na retorcie powstaje czapa spieków.Potem taka czapa spada z retorty do popielnika.Węgiel jest niedopalony. Powstają tzw kalafiory. Proszę mi nie mówić że piec jest źle wyregulowany bo się go nie da wyregulować. Żeby nie powstawały spieki popiołu trzeba obniżyć temperaturę żaru poprzez zmniejszenie dopływu powietrza. Została ustawiona minimalna przy której piec w ogóle się nagrzewa. A co będzie w zimie? To każdy sobie powinien odpowiedzieć. Może pomysł z odsianiem nie jestv głupi. Nie wiem co ulega zżużelniu, popiół, a może kwarc. W poniedziałek załaduje przesiany ekogroszek i podzielę się spostrzeżeniem.
Pozdrawiam wszystkich retortowców.

Witam ponownie.
Jeśli chodzi o poprawę spalania po odsianiu miału to jest ona niewielka. Jedyny plus tego zabiegu to poprawienie przepływu powietrza przez porcję paliwa znajdującego się na palniku co skutkuje trochę wyższym płomieniem a za tym nieznacznie szybszym nagrzewaniem się kotła. W przypadku tego opału koksowaniu ulega sam węgiel i jak Paweł napisał jakakolwiek regulacja parametrów spalania nie przynosi pożądanego efektu powstaje tzw. "skośny stożek". Po usunięciu go z retorty ( np. pogrzebaczem ) przez jakiś czas pali się poprawnie ale tylko do momentu utworzenia się nowej bryły koksu co następuje dość szybko.

Przy odrobinie szczęści udało mi się pozbyć tego węgla, odsprzedałem go sąsiadowi, pali nim w zwykłym kotle spalanie dobre - widocznie do takich pieców jest przeznaczony.
Zakupiłem tymczasowo niewielką ilość eko-groszku z CASTORAMY jest to opał pakowany przez firmę RPM S.A. Pawonków w workach tak naprawdę znajduje się węgiel z KWK Chwałowice czyli inaczej mówiąc PIEKLORZ. Efekt spalania oczywiście równoznaczny z marką produktu- REWELACJA !!!

W związku z tym Panie Pawle życzę panu i wszystkim retortowiczom jak najcieplejszej zimy.

Chciałem na tym forum przeprosić firmę grzejtanio za opinie o węglu. Problem jak się okazało leżał po stronie pieca. Dmuchawa była niedrożna i regulacje pieca nie pomagały. Po udrożnieniu kanału dmuchawy efekt jest taki że ilość spieków jest niewielka i nie trzeba ich rozbijać. Spalanie jest raczej na dobrym poziomie. Ilość popiołu i niespalonego węgla obecnie jest dużo mniejsza. Sądzę że na poziomie takim jak w poprzednich sezonach. Uważam że węgiel jest dobry. Jednak sprzedawca powinien informować że węgiel jest w workach nylonoych. U mnie ma to znaczenie ponieważ nie spalam worków a chciałem je segregować i oddawać razem z inną folią i tworzywem. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam retortowców.

Naczytalem sie o firmie EKOELMA dość sporo i nie znalazlem negatywnych opini. Nieznalazlem tez zadnych informacji na temat ceny tego ekogroszku. Moze Ktoś mnie oświecić co do ceny?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

* Opał pakowany

> Ekogorszek RETOPAL 25kg 18.50zł
> Ekogroszek Pieklorz 25kg 20.00zł
> WĘGIEL ORZECH 25kg 19.50zł
> WĘGIEL GROSZEK 25kg 19.50zł
> WĘGIEL MIAŁ EKO 25kg 16.50zł
> WĘGIEL MIAŁ 25kg 17.00zł
> KOKS 20kg 17.00zł

* Ekologiczny brykiet drzewny

> Brykiet kostka RUF 20kg 15zł
> Brykiet walec sosna 20kg 15.00zł
> Brykiet walec dąb 15kg 13.00zł

* Drewno kominkowe

> Dąb 1 MP 220zł
> Brzoza 1 MB 180zł

... i inne

Kontakt:
Zabrze - Maciejów, ul. Kondratowicza 7d
Tel. 500 045 423
www.ekosorta.pl

Dane kontaktowe i ceny do EKOELMY masz na ich stronie www.ekogroszekpakowany.pl Też od nich kupuje, jak narazie wyżebrałem tylko tonę bo mają terminy ok 2 tygodnie i niechceli sprzedać wcześniej ale pali się jak zwykle rewelacyjnie więc zamowilem jeszcze 3t. Niewiem jak sie pala inne ale z tego praktycznie nic popiolu niemam i splilem w zeszlym roku za zime niecale 4t w domu srednio ocieplonym 240m2. Dobry wynik?

Czy przedstawiciele ekoelmy mogli by przestać reklamować się na tym forum, bądź robić to trochę dyskretniej (bardziej udolnie)?

Panie Pawle, albo jesteś Pan właścicielem grzejtanio, albo Pana nastraszył właściciel. Oficjalnie na forum stwierdzam, że sklep internetowy grzejtanio sprzedaje coś co nie ma nic wspólnego z ekogroszkiem. Jeżeli chcecie normalnie palić w piecach rotorowych to nie kupujcie w sklepie grzejtanio. Za pokrętne odpowiedzi na e-maile wkrótce dołącze zdjęcia jak wygląda opał nazwany przez grzejtanio - ekogroszkiem. Po prostu nie pali się i nie daje ciepła. Kupiłem ekogroszek pieklorz i nareszcie siedzę w ciepełku i nie latam co chwila do pieca. Jeżeli kupujecie przez internet to macie prawo na forum przedstawiać swoje uwagi i opinie, bo po to są fora aby eliminować nieuczciwych sprzedawców. Pozdrawiam wszystkich rotorowaców i forumowiczów.

Muszę się zgodzić co do opinii nt jakości ekogroszku z www.grzejtanio.pl. Mam podobny efekt jak opisywany wcześniej. Opinie dotyczące spiekania się i potwornej ilości popiołu nie są bezpodstawne - regulacja pieca nic nie pomaga. Przykre, myślałem, że firmie zależy na dobrym wizerunku. Poprzedni sezon brałem opał z marketu i z żalem muszę przyznać, że był o niebo lepszy. Pozdrawiam Wszystkich

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.