273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

EKO GROSZEK GDZIE KUPIĆ PEWNY?

Przeczytałam prawie całe forum i dalej nie wiem gdzie kupić pewny Ekogroszek! Żałuję, że dałam się namówić na zamianę pieca gazowego na piec na ekogroszek. Oszczędność wątpliwa, wysiłek i nerwy niewspółmierne.
W pierwszym roku użytkowania kupiłam na pierwszym lepszym składzie ekogroszek i przeżyłam horror tak więc w następnych latach podchodziłam ostrożniej, szukałam porad na forach.
Kupowałam w Ekoelmie - był mokry z dużą ilością miału.
Kupowałam w Sebolu - w zeszłym roku była masa kamieni ale był dość przyzwoicie kaloryczny i spalał się "jako- tako". Zablokowały mi kamienie dwa razy podajnik. W tym roku spala się koszmarnie, jest mniej kaloryczny- jako dodatek w jednym z worków była plastikowa butelka, która też zablokowała mi podajnik.
Z serwisantem już się chba zaprzyjaźniłam!
Dalej nie mam składu gdzie można kupić faktycznie pewny ekogroszek. Proszę o radę - nie kryptoreklamę.

Kupuje ekogroszek w ekoelmie od czterech lat.Jestem zadowolony w 100%.Nie spieka sie i pozostawia bardzo mało popiołu.Myslałem że mam pewnego dostawce ale niestety w tym roku sytuacja bardzo sie zmieniła.Przywieżli mi ekogroszek w białych nieopisanych workach który okazał sie niewypałem.Pozostawia bardzo dużo popiołu a raczej szlaki.Poważnie zastanawiam sie nad zmianą dostawcy.Tylko na kogo?

Witam ja już się nie raz sparzyłem na mieszanych lub tanich ekogroszkach niestety uczymy się na błędach testowałem już chyba wszystkie kopalnie i teraz od 2 lat pale ekogroszkiem z Kazimierza i musze przyznać że jest najlepszy jaki dotychczas miałem pod warunkiem że jest to Kazimierz i że taki wam własnie przywiozą mam stałego dostawcy który wozi pracuje w firmie mix opał ale mozna sie skontaktować bezpośrednio z kierowcą napewno taniej dowiezie po godzinach. Polecam 511-998-100 pozdrawiam ekogroszkowców

http://ekogroszek15.npx.pl/news.php

ja na poczatku roku dostalem od sasiada nr do prestirz,jestem bardzo zadowolony,troche miałem na początku problemu z ustawieniem pieca ale teraz jest już dobrze,mam mało popiołu i spala sie super dobrze.

ja dostałem tel od sasiada do prestirz bo tam brał,jestem bardzo zadowolony,spala sie dobrze,musiałem tylko zmienić ustawienia pieca,mam malo popiołu i terz tam wezme jak mi skończy ten co mam.

a juz prubowałem rórznych opałów kupiłem jesienią na skladzie w łodzi 2t
ekogroszku,znowu totalne g....,sąsiad dał mi nr telefonu do firmy prestirz bo on tam
brał i zamowiłem.na początku mialem mały kłopot ,dopiero jak zmieniłem ustawienia
pieca to teraz jest wszystko dobrze,mam mało popiolu i sie dobrze spala,jestem zadowolony
.darek

sobiscie przetestowałem przez 4 lata kilkaście rodzajów ekogroszku,podziele sie swoja opinia:
-pieklorz najlepszy jaki miałem ale 3 lata temu,obecnie kupa smiecia,
-kwk kazimierz-juliusz w miare dobry,wypalał sie ładnie ale miał niska kalorycznośc,wysoka cena i był mokry,błoto
-jaret,powiem krótko nie polecam
-prestige ,ogólnie dobry,wysoka kaloryczność,suchy,dobrze sie wypala,ogólnie ok,wadą jest cena i czas oczekiwania na dostawę
-retopal dużo popiołu,dużo siarki i sadzy w piecu,niska kaloryczność,mokry
przetestowałem troche czeskiego,zaleta niska cena ale gigantyczne spieki i kocioł nie osiagał temperatury.
pokusiłem sie o 10 worków tzw odsiewki z miału,powiem krótko,nawet za darmo bym już go więcej nie wzioł.
mam nadzieję,ze komus pomogłem. sylwek

A propos Eko-Elmy. Aktualnie jakiś oszust przejął ich domenę (ekogroszekpakowany) i sprzedaje totalne gówno wciskając ciemnotę, że to jest ten sam towar co zawsze. Wcześniej facet ponoć z tą firmą współpracował jako przesdstawiciel. Przejął klientów, opakowania, stronę www, do której zablokował dostęp. O ile wiem, sprawa jest w sądzie, a na stronie eko-elma.pl można przeczytać oświadczenie. Generalnie trzymać się od gościa z daleka, bo dobrze na tym nie wyjdziecie. Po prawdziwy ekogroszek raczej trzeba się skierować na eko-elma.pl

Mam piec na ekogroszek Zębiec od 5 sezonów.
Zawsze kupowałem ekogroszek z Chwałowic, na tym samym składzie, i na fakturę. Węgiel z Chwałowic był najlepszy zdaniem sprzedawcy i najdroższy. Ja również nie miałem jakichś większych uwag do tego węgla. Troszkę gorszy był w sezonie 2009/2010 - było więcej popołu, ale poza tym OK.
Jednak węgiel jaki kupiłem w kwietniu 2010 r na obecny sezon to tragedia, cena 660zł/t.
Pozostawia dużo nieprzepalonych ogarów powiększonych jak popcorn, spieczonych, dużo sadzy, masa popiołu - objętościowo to będzie co namniej 50 % tego ile ładuję do zasobnika. Nie osiąga temperatury jak kiedyś, żar szybko przygasa.
Ładować i czyścić kompleksowo piec trzeba co 2 dni. Dmuchawa nawiewu, która kiedyś wystarczyło że była ustawiona na 40-60%, teraz jest na 100 % mocy.
Proszę nie pisać abym sobie sprawdził regulacje na piecu, albo żebym go porządnie przeczyścił.
Piec czyszczę regularnie, w tym co roku kanał nawiewny w retorcie. Komin również czyszczę regularnie po sezonie, na całej długości. Ciąg jest.
A co do ustawień sterownika czasów ładowania, przerw, dmuchawy, itp, to jestem już w tym ekspertem.
Winny jest zdecydowanie węgiel i dlatego poważnie zastanawiam się na przejściu na gaz ziemny. Jest co prawda droższy, ale nie na tyle aby zrekompensować mi uciążliwości zwiążane z zakupem węgla, zrzucaniem, doglądaniem pieca, ładowaniem i tym całym brudem przy ciągłym czyszczeniu pieca i kominów, wynoszeniu popiołu i zapyleniu piwnicy.
Teraz już słyszę na składach opałowych, że dobry eko groszek (z Piekar) jest po 780 zł/t, ale i tak go nie ma bo są kolejki pod kopalnią.

Mieszkam w Łodzi,u nas nie mozna było kupić porządnego ekogroszku,od rodziny spod Kalisza dowiedziałem się,że biorą z firmy prestige super ekogroszek z dostawa kurierem,zamówiłem u nich ,czekałem w kolejce około 2 tygodnie na przywiezienie(rozwożą na Łódź i chyba na małopolskę) własnym transportem.Znajomi wzięli po kilka worków ode mnie spróbować i też tam zamówią.Nareszcie mam dobry i czysty ekogroszek,mało popiołu,piec mi trzyma temperature.
Jezeli ktoś chce to podam stronę internetową i nr tel.

zapraszam na stronę: www.wegielkamienny.katowice.pl/

oferują dobrej jakości ekogroszek z KWK Kazimierz Juliusz albo troszkę tańszy z ZG Piekary ( Pielkorz), nie oszukują klientów i przywożą to co się zamówiło, pozdrawiam

Próbuję się skontaktować z firmą Eko-Elma niestety bezskutecznie.
Wszystkie wpisy w serwisach internetowych kierują do fimy Presige z Bytomia, która faktycznie wykorzystuje dawny wizerunek EkoElmy.
Czy Eko-Elma jeszcze istnieje ?

Z eko groszkiem ogólnie jest bardzo ciężko teraz. Składy opałowe strasznie kombinują, robią dosypki z gorszych gatunków węgla, byle tylko zarobić. Ja palę zawsze z KWK Chwałowice. Kupuje od firmy inqel z Rybnika. Oni nie mają składu tylko workują. Trzeba trochę czekać na dostawę ale nigdy się nie zawiodłem. Cene mają dobrą jak na workowany groszek 720zł/tona.

Czy ktos ma jakies namiary na sprawdzone zrodlo w Lubelskim?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.