273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Co sądzicie o piecach Biadała?

[quote]Kupilem u nich prosty piec 10 kw,od samego początu były problemy z paleniem,piec dostawał lewe powietrze spalał opał gwałtownie dopiero gdy obejrzałem dokładnie drzwiczki okazało się że są niedokładnie spasowane ,kolnierz pod drzwiczkami popielnika był nieròwny dopiero wyròwnanie flexem powierzchni kolnierza i nałożenie uszczelki ustabilizowało spalnanie teraz miarkownik ciągu reguluje temperaturę. Ogólnie piec jest gówno wart żałuję żedałem się skusić reklamie[/quote]

Mam piec od Biedały , 3 lat i jestem bardzo zadowolony i jak by się popsuł ,to wezmę i tak z od tego Pana. A pisać takie bzdury to może też konkurencja.Moi znajomi też maja od tego pana 2 lata i sobie chwalą.

Kotły od P Biadały są bardzo dobre.Jestem instalatorem i polecam je ludziom.Przy zamówieniach podaję szczegóły dot czopuchów ,otwierania drzwiczek i nigdy nie miałem z tym problemów.Obsługa profesjonalna...wystarczy jeden telefon.Kotły te reklamują się same.Sąsiad sąsiadowi je poleca a ja nie nadążam z robotą..

jak tam działa piec z firmy biada sa problemy z nim

Ja mam węglowy i jestem zadowolony. Fakt gazowy czyściejszy ale droższy. Mi od lat służy kocioł z podajnikiem od firmy Piecbud - jest wygodny i łatwy w obsłudze, nie trzeba jakiejś filozofi. Do tego solidnie wykonany. na razie nie widzi mi sie wymiana. Solidny, bezawaryjny Serwis tez mają ok.

PIECBUD to znana firma warto rozwazyć, cenowo tez wychdza ok a opinie dobre

kupilem od nich piec co sam doklada groszek do pieca 3 lata temu, dziala do teraz i nie mam z nim zadnych problemow. Sąsiadowi się popsul i chce taki sam a ciekawy bylem jakie sa opiwnie. Ja tam polecam

ja też przez dwa lata byłam zadowolona ale potem kolejno zaczęły szwankować - elektronika , drzwiczki straciły szczelność,trzeba było kupić i wymienić uszczelki. obecnie siedmioletni piec nadaje się na złom, dym się ulatnia drzwiczkami żarowymi, 5 grudnia zadzwoniłam do firmy z reklamacją obiecali wymianę drzwiczek, dzwonię co tydzień i ciągle słyszę że już gotowe do wysyłki a ja muszę się męczyć z dymem w domu .Podsumowując piec fatalny,firma nie rzetelna, jak można tak traktować klienta, jestem zmuszona kupić nowy piec ale już na pewno nie Biadała.

Nie zgadzam się z negatywnymi komentarzami. Mamy piec już od kilku lat i jestem zadowolony z eksploatacji. Zdarzyła nam się awaria, którą usunięto szybko. Miła obsługa przy zgłoszeniu usterki i fachowa obsługa. Piec dostarczono mi na czas w uzgodnionym terminie, włącznie z załączonym gratisem. Polecam z czystym sumieniem- klient z Poznania

Użytkuje KWM-SGR od 2011r. Ogólnie na sam kocioł nie narzekam - oby tak dalej.
Jednak miałem wiele problemów po zakupie, gdyż wymiary kotła, jaki mi dostarczono były niezgodne z danymi na stronie (o wymiary dopytywałem telefonicznie kilka razy przed zakupem i miłe panie za każdym razem potwierdzały, że takie będą).
Przygotowałem wcześniej komin na oczekiwaną wysokość i zamiast zainstalować tylko dostarczony kocioł musiałem sporo przerobić, aby go podłączyć do komina. Pozdrawiam Panią Kingę B. - mistrzostwo kompetencji.

Od 10 lat używam kotła górnego spalania od Biadały na paliwo uniwersalne. Zimą palimy wilgotnym miałem, ewentualnie groszkiem, a latem drzewem, by mieć ciepłą wodę. Bardzo ekonomiczny. Nigdy nie było żadnej awarii. Kupiliśmy ten piec po bardzo dobrej cenie na Allegro. Był to jeden z najlepszych naszych życiowych zakupów. Spodziewam się, że wkrótce odmówi posłuszeństwa, ale Biadała to jedyna firma, do której mam zaufanie i nawet boję się szukać gdzie indziej...

Witam.
Ja równiez polecam firmę Biadała, Posiadam piec UKS-42 pale w nim 3 sezon i jest wszystko jak najbardziej OK. Po trzech sezonach należałoby wymienić sznury uszczelniające bo troszkę dymu przepuszczają, ale to nie deklasuje w żaden sposób producenta.

Mam od Biadały kocioł KWM-SGR z podajnikiem ślimakowym PALEKO i dodatkowym rusztem. Jest kilka negatywnych opinii o tym producencie, ale chyba i tak przeważają pozytywy. Zaryzykowaliśmy z żoną i nie żałujemy, bo piec służy nam już 4 rok. Brat w tamtym roku zamówił kocioł u Biadały i nie narzeka, bo wszystko działa jak należy. Syn chyba też będzie brał ten piec. Ja mam miłe doświadczenia i z pełną konsekwencją mogę polecić tego producenta i jego kotły dalej! Nie patrzcie na to co pisze o nich konkurencja..

Opinia jak dupa, każdy ma swoją. Prawda jest taka, że mało kto z osób zadowolonych chodzi po forach i zachwala jakikolwiek produkt jakiejkolwiek firmy, ale jak coś jest nie tak to opinia leci w eter. Montuję piece od Biadały od 5 lat, fakt, pracują tam tylko ludzie i raz zdarzyło mi się, że piec klientowi zaczął lecieć, ale przynajmniej miałem możliwość zobaczenia jak działa serwis i na prawdę pełna profeska. Była zima, na drugi dzień przyjechali i wszystko naprawili w ramach gwarancji. Na prawdę polecam, bo firma sprawdzona i rzetelna!

2 lata temu kupiliśmy piec tej firmy i całe dwa sezony grzewcze mamy problem po miesiącu pękł świder , owszem przysłano nam nowy kurierem i musieliśmy sami go zmienić , nie można wrzucić więcej niż jeden worek groszku ponieważ świder się blokuje i się zatrzymuje chcąc go odblokować trzeba wysypać przez mały otwór z zasobnika opał i rozebrać pół pieca . Następnym razem na serwis czekałam tydzień w środku zimy przyjechał pan wymienił świder plus silnik za płaciłam za komplet części plus robociznę poczynaniami pan zabrał zekomo wadliwe części żaby przekazać do firmy .Obecnie zaczął się sezon a już znowu problem piec nie działa .Koszmar

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.