265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

ciąg wsteczny

Mam taki problem. Przez grawitacyjnay kanał napływa mi do pomieszczenia (łazienka) zimne powietrze. zaczyna mnie to wkurzać bo rano przez to jest w łazience poprostu zimno. Moze mi ktoś powiedziec co moze byc przyczyna?

Zła i niezdrowa wentylacja.

czy mam w związku z tym atakowac wykonawcę budynku? Budynek oddany 2 miesiące temu.

pewnie masz szczelne okna zastosuj nawiewniki okienne

Zgadzam sie z przedmowca, masz za szczelne okna. Trzeba by zastosowac nawiewniki, albo rekuperacje tak jak wiekszosc stalych forumowiczow uwaza :-) Jednak to bedzie zalezalo tylko od Ciebie. Pozostawiajac szczelne okna, w wyniku roznic temperatur w pomieszczeniach (lazienka, kuchnia), oscylujesz miedzy wstecznym ciagiem w lazience lub w kuchni, bo w takiej sytuacji jeden z kanalow bedzie pracowal jako nawiewny.

Zgadzam sie z przedmowca, masz za szczelne okna. Trzeba by zastosowac nawiewniki, albo rekuperacje tak jak wiekszosc stalych forumowiczow uwaza :-) Jednak to bedzie zalezalo tylko od Ciebie. Pozostawiajac szczelne okna, w wyniku roznic temperatur w pomieszczeniach (lazienka, kuchnia), oscylujesz miedzy wstecznym ciagiem w lazience lub w kuchni, bo w takiej sytuacji jeden z kanalow bedzie pracowal jako nawiewny.
prosze mnie nie obrazac !

Ale chłopcy wstawiaja kity!!!.
Różnice temperatur w lazience i kuchninie ma NIC współnego z ujemnym ciagiem>
Ten problem jest złożóny i nalezy widziec cały projekt aby sensownie odpowiedzieć.
Jak maszg gwarancję - REKLAMUJ. Niech ci co zaprojektowali albo wykonali - poprawili złe działanie.
ps
proszę pamiętać jak mieszkanie jest szczelne - NIC do niego przez kratki nie wleci. Więc kiedy wlatuje zimne powietrze, to znaczy ,że np. dzrwi wejściowe są otwarte lub okna. Taki wsteczy ciąg pokazuje ,że coś nie jest dobrze wykonane (zaprojektowane) w instalcji grawitacyjnej.

Jak rozwazysz szczelne mieszkanie z dwoma kanalami w zalozeniu wywiewnymi, to w wyniku roznic temeratur (gestosc jest funkcja temperatury), nastepuje przeplyw powietrza z pomieszczenia o temp nizszej do pomieszczenia o temp wyzszej, co w konsekwencji powoduje odpowiedni0 pod i nadcisnienie. Wynikiem tego bedzie praca jednego z kanalow ze wstecznym ciagiem.
Co do przeplywu w kierunku klatki schodowej:
1. Na klatce schodowej nie ma kanalow wentylacyjnych,
2. Temp na klatce jest < niz w pomieszczeniu
3. Wysokosc komina jest wyzsza niz klatki
Wszystko to sprawia, ze raczej nalezy spodziewac sie przeplywu z klatki do pomieszczenia.

No to jak już temat wywołał dyskusję moze spróbuję opisac całe mieszkanie.
Ogólnie w mieszkaniu są 3 kominy od grawitacji. Jeden w kuchni jeden w WC i jeden w łazience. Ten z kuchni i WC są obok siebie (pion instalacyjny znajduje sie miedzy kuchnią i WC). Te dwa kanały nie sa połaczone ani ze soba ani z kanałami z innych mieszkań. I oba te kanały pracuja poprawnie (tego w kuchni podłaczyłem okap ale myslę ze to nie ma znaczenia). W drugiej częśći mieszkania znajduje się łazienka i to w niej powietrze jest "nawiewane". Zatem myślę ze Wally ma rację "Różnice temperatur w lazience i kuchninie ma NIC współnego z ujemnym ciagiem".

Dlatego w 2000r zabroniono w Polsce montować okapy i wentylatorki łazienkowe tam gdzie jest grawitacyjna wentylacja. Dużo niebezpieczniejsze od chłodu są zarodniki grzybów strzępkowych.

przy próbie nawet minimalnego uchylenia okna (któregokolwiek) natychniast wszystkie ciągną poprawnie

Eureka !! W wentylacji musi być wlot i wylot, oraz jakaś siła która powietrze przepchnie. ROBIENIE WENTYLACJI BEZ KTÓREGOŚ Z TYCH ELEMENTÓW jEST WALKĄ Z WIATRAKAMI! Pozdrawiam Don Kichotów wentylacji. Dzięki nim mam robotę, 80% w domach zamieszkałych.

Mam ten sam problem co Yaro.
Od spółdzielni w ramach rękojmi już nic nie wydębię.
Prawdopodobnie pozostają mi nawiewniki (lub w ostateczności te rekuperatory - Boże kto wymyślił to słowo)
Czy ktoś mi może powiedzieć czy można takie nawiewniki domontować do istniejących już okien? (większość ofert w necie dotyczy nawiewników wraz z oknami) Czy to się wiąże z jakąś demolką okien lub murów? Jakie mogą być orientacyjne koszty?

Można zainstalować nawiewniki w istniejących oknach

Witam serdecznie
Pracuję w firmie która zajmuje się montażem w oknach zamontowanych. Jeśli potrzebujesz porad zadzwoń
tel:0661 700 399
Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.