265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

o spalaniu groszku bede mogla sie wypowiedziec za kilka dni bo dopiero od wczoraj wieczorem mam zmienione ustawienia.Reszta ustawien:
histereza grzania CWU 3stopnie
czas wybiegu pompy CWU 3min.
temp.min. 35stopni
temp.max.90stopni
histereza pracy kotla 1stopien
histereza ochrony kotla 2 stopnie
temp.przegrzania 95stopni
a Ty masz podobne ustawienia,palisz tez eko groszkiem?a ile Ci spala na dobe?pozdrawiam

mam jeszcze jedno pytanie,czy ktos w modelu Termiko Astro pali mialem?

witam,
ja pale tylko ekogroszkiem
moje ustawienia
temp.zadana 60
temp min 55
wsp modulacji ochrony 6
wsp modulacji pracy 2
dawka 17%
min dawka 5%
histereza pracy 2
histereza ochronny 3

a ile spalasz na dobe i co jaki czas Ci podaje?

ostatnio pełen zasobnik starczył ma na 6 dni, wiec troszke duzo,
a Tobie ile spala i czy pompka CO pracuje Ci cały czas czy sie wylacza
U mnie wyglada tak:
55 stopni, pracuje przy 58 pompk co wlacz sie dobija do 60 wchodzi w tryb podtrzymania, temp spada do 59 znow tryb praca spada do 55 wylacza sie pompa
czy Wy tez tak macie????
Prosze o Wasze ustawienia

no ja w tej chwili mam zadana tez 55 stopni,jak dojdzie do 55 na sterowniku to wlacza sie stan podtrzymania ale nie trwa to dlugo bo temperatura zaraz spada i znowu tryb praca,czyli pomka wylacza sie na chwile,a stan podtrzymania powinien trwac dluzej,a po tych ustawieniach producenta groszek wypala sie dobrze,wczoraj zasypalam 150 kg.i zobacze do kiedy mi starczy,odezwe sie za kilka dni

wiesz co do pracy pompki moze sie wypowiedziec moj maz ale za kilka dni,bo ja az tak to sie nie orientuje

Witam, potrzebuje pomocy w ustawieniu kotla astro 25kW. Dom 200mkw. , ogrzewane jak na razie ok. 100. Próbowalem juz roznych ustawien ale jak dotychczas spala ok. 40kg/doba, chyba ze to norma przy tych mrozach. Chodzi mi o to jak utrzymac kopiec na ruszcie bo to glownie jego zasluga w szybkim dogrzaniu pieca. Potrafie zejsc do poziomu 25kg/doba ale kopiec zanika, zar schodzi wglab palnika a co za tym idzie wydluza sie znacznie czas dogrzania pieca do trybu podtrzymania. Dziekuje za wszystkie sugestie.

ok.
dzięki
a możesz mi jeszcze powiedziec jaka masz temp min?

ok o temp min juz mi pisalas,
dzieki
daj znac jak Ci sie spala i jak pracuje piec

Możesz jeszcze napisac jak masz ustawiony wentylator max i min

no z tym spalaniem groszku to juz sama nie wiem,tak jak mowilam przed wczoraj wsypalam okolo 150kg.i w zasadzie dzis musze wsypac,dzwonilam znowu do producenta to mowil ze przy tych mrozach to mozliwe no ale zeby az tyle spalal?co Wy na to?
min.moc wentylatora 10%
max.30%
a i kazal mi zmienic wspolczynnik modulacji grzania na 2,maz kazal przekazac ze u nas temp.min. kotla jest 35 stopni i dopiero ponizej tej temp.wylacza sie pompka CO

moli24 ja mam kocioł 15kW a jednak w takie mrozy spala mi prawie 50kg na dobę i mam 102m2 do ogrzania w starym budownictwie i na starej instalacji.Ale jak zrobi sie cieplej to spala 22-25 kg groszku na dobę tak że to możliwe jesli masz średniej jakości opał to po prostu nie uzyskuje takiej mocy jak na opale I klasy z którym teraz coraz gorzej z dostaniem.
Moim zdaniem jak dużo spala to możesz sekundy podawania w podtrzymaniu podzielić przez 2.Czas postoju przez 2.to może podtrzymanie dłużej będzie ciągnąć.Zawsze w takie mrozy musi być usypany kopiec węgla nad paleniskiem o wysokości pudełka zapałek.
Pozdro.Kamil

własnie widziałęm nową gamę kotłów.Całkiem całkiem,unowocześniona konstrukcja już z rusztem wodnym w dobrych cenach.Myślę że jako instalator troszkę ich zamontuje i przekonam klientów na mazurach.Mi osobiscie bardzo się spodobały.

tak.masz racje kotły z podajnikiem są już z rusztem wodnym.Ale i można zamówić żeliwny jak ktoś nie chce koniecznie wodnego.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.