273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

Viper - Ja palę w nim głównie węglem i drewnem, ale czasami dorzucę eko groszek. Pali się ekonomicznie, nie zauważyłem wzrostu moich rachunków, wręcz przeciwnie. Ja mam 150 m.kw i ogrzewa mi idealnie.
Podstawą dobrego palenia to dobry opał-nie zapominajcie o tym
.A co do wpisu powyżej:Człowieku chropowata farba na tym kotle to farba młotkowa.

Jak dla mnie kociołki są ok.Ciotka go ma i ja też wiosną wymieniam na Vipera.tylko jaką moc dobrać do 105m2. czy 12 kw czy 15.Może ktoś mi doradzi.


Na termikę całej ściany budynku, w szczególności tej posiadającej dużą ilość okien, ogromny wpływ ma jakość stolarki.Dlatego przed kupnem nowego kotła warto też przeanalizować jakie okna mamy założone w domu i czy nie warto je wymienić...
W sumie prawda bo po co wydawać na ciepło jak w domu nie zostaje.

Ja polecam kocioł astro bo ma palenisko dodatkowe z rusztu wodnego.a to fajne rozwiązanie.Od 3 lat go mam i jestem zadowolony.
Ale ogolnie jak bym teraz kupował to z sterownikiem Iryd Pid bo ma ten algorytm.
pozdrawiam.Michał

Piec jak piec ale jestem zadowolony z zakupu.Nie ma się do czego przyczepić.Po zimie piec jak nowy wygląda.

Re: KOTŁY termiko ,kotły,kotly,kocioł,kociol,
Zgadza sie.
Odebrałem i jakoś wysoka..
Dobre podzespoły i- warto dołożyć do ich części by mieć kocioł lepszy jak te inne z chińskimi częściami.Oni mają polskie części z Ergo Maxu.
Dostałem to czego oczekiwałem.Jakość,wi ygodę,
Ja bym kupił teraz w ciemno a jak szukałem to wachałem się.

Gość: Krystian Pałkowski.

Kocioł ciekawy aczkolwiek nie widziałem go jeszcze na żywo.Ale podoba mi się.

Ja jestem zadowolony.
Szukam też informacji na którym biegu dmuchawy pali się drewnem.pozdro.

z tego co wiem, kotły tej firmy są lepsze... http://caminettimontegrappa.pl/
ale mogę się mylić,wszechwiedzący nie jestem - zawsze warto porównać jednak

Witam!
Mam pytanie odnośnie piecy z podajnikiem na ekogroszek .Obecnie posiadam tradycyjny zasypowy piec,ale chcę zmienić na Astro bo już mam dosyć wstawania o 3-4 w nocy w wachlowania do pieca.Czy przy użytkowaniu tego rodzaju piecy też się tak syfi w kotłowni?Muszę co 2-gi dzień zapierdzielać z mopem po podłodze a po sezonie grzewczym w kotłowni jest więcej pyłu jak śniegu zimą.

Kocioł z podajnikiem jest mniej brudzący ale zawsze troszkę się nabrudzi przy zasypywaniu kosza bo się kurzy.,

ja mam astro 19.Palę tylko pelletem.Mam go już 3 lata i nie mam problemu.Polecam założenie termostatu pokojowego.Pierwszą zimę nie miałem założonego termostatu i spalałem około 1200 kg pelletu na miesiąć.Teraz z termostatem spalam 850 -900 kg na miesiąć.W domu mam 22 stopnie w dzień a w nocy mam ustawione na 19.Paliłem też eko groszkiem ale powiem szczerze że nie ważne ile dacie za ekogroszek a i tak jest od groma popiołu.Przetestowałem ten za 600 zł za tonę i taki za 1000 zl za tonę.I za bardzo nie widziałem różnicy w ilości popiołu.Ktoś tu może zaraz powiedzieć że pallet nie ma tyle kaloryczności co węgiel, a tak na prawdę prawdę ci powie tylko kalkulator.Trzeba przeliczyć ile spalsz tego a ile tego.U mnie taniej wychdzi palić pelletem.

zamówiłem kocioł w lipcu i już ,mam u siebie.solidna firma i mili sprzedawcy.Jeśli chodzi o kocioł (o spalanie)to sie nie wypowiem bo nawet nie zamontowałem ale wzrokowo bardzo dobrze wykonany piec.,,,szczerze polecam

Kocioł zamowiony 1 lipca już dotarł.
Dokonałem montażu.
Jestem zadowolony.
Produkt ciekawy i estetyczny ale swoje kosztuje..
Ale jeśli szukacie Państwo czegoś dobrego to polecam ich,
Ja jestem zadowolony z wyboru.Mam nadzieje ze i palenie tak pójdzie ;-)

Witam w niedługim czasie zamierzam kupić kocioł z podajnikiem mam na oku ASRTO W2 proszę o opinię o tym piecu.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.