265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

Tak to prawda.Kotły bardzo ladnie wykonane i firme widzialem solidna,duża, ale nie moglem utargować u nich ani złotówki.Cenia sie.Jednak zastanawiam sie by u nich dokonać zakupu.Ktoś pisal ze czasami warto troszkę dolożyć grosza by mieć dobry towar.Chyba to prawda.

bardzo dziekuje za dokladne wyliczenia

Ja palę juz od roku ich kotłem i bardzo chwalę sobie ich oszczędność.Mam nadzieje że w tym roku zima nie bedzie mocna i na tym opale soie coś oszędzi

jaka stal jest lepsza do kotła z podajnikiem 5mm czy 6mm?ktoś sie zna?

Mi się wydaje że w kotle z podajnikiem stal 5mm jest wystarczająca.I tak opał nie ma kontaktu z bocznymi ściankami a ciepło jest wdmuchiwane.za pomocą palnika.Kocioł jak szybko reaguje i szybko wodę ogrzewa o wiele mniej spali bo przecież o to chodzi by szybko przekazał ciepło na wodę do układu.Moja ciotka ma z 7mm kocioł i spala 150 kg wiecej na dom bliżniak taki jak mój.
.Pozd.Adam

Dostałam kocioł ekspresowo...Bardzo dziękuje firmie za tak szybką dostawę bo inny dostawca u ktorego wcześniej zakupiłam kocioł zawiódł.
kocioł bardzo ładny i solidny.Polecam wszystkim
Zdzisława Każmierczak.

Witam wszystkich serdecznie.....mam pytanie. Kupiłam piec Termiko Viper 32KW ze sterownikiem Płomyk bez PID wszystko jest ok ale za piernika nie wiem gdzie w tym piecu umieszcza się czujnik temperatury wody? Narazie zamieściłam go na rurze wylotowej miedzianej i oklejiłam go izolacją ale różnica miedzy temperaturą pieca a temperaturą żądaną wynosi 10 st. tzn. temp. na piecu jest o 10 st wyższa niż na sterowniku (np. na sterowniku ustawiam 50 st a na piecu pokazuje mi 60st ) Wiec moje pytanie czy tak ma być ? a jeśli nie to gdzie ten czujnik włożyc żeby było dobrze? Z góry dziękuje za odp.

Koledzy proszę podpowiedzcie coś padł mi wczoraj piec od c.o typu Zębiec 1,1 14 kw
i przeglądam fora aby coś dobrego i za rozsądne pieniądze kupić , i nie wiem jaki piecem wybrać z dolnym spalaniem czy górnym ?? czytałem na temat pieców Termiko i zastanawiam się nad zakupem pieca Termiko Viper 14 kw ale nie wiem dokładnie jakiego to jest typu piec z dolnym czy górnym spalaniem ?? i jak on sie zachowuje w eksploatacji może koledzy ktos z was ma wspomniany prze zemnie piec i cos mi podpowie , jutro jeszcze przedzwonię do firmy Termiko i sie wypytam na jego temat wszystkiego , a może jakiej innej sprawdzonej firmy doradzicie mi piec . Dziękuje i proszę o pomoc bo zima zima za pasem.

chodzi mi o pic Viper 14 kw zapomniałem dopisać wcześniej sorki

a co powiecie jeszcze o takim piecu bo sie zastanawiam http://www.sklepco.pl/kociol-galmet-gt-kwr-11-kw-o_4069.html

z tymi termometrami na kotle bywa różnie.Ja bym sie wzorował jednak czujnikiem od sterownika.to normalka że termometr pokazuje troszke inaczej.Ja mam tak od 5 lat ale z kotła bardzo jestem zadowolony.Teraz bede dla rodziców zamawiał tez od nich.Tak że pamietaj.co na sterowniku to dokładniejsze.
cześć

kocioł dostarczony ekspresowo za co dziękuje.Mam małe dzieci i po usterce było to dla mnie bardzo ważne bo nie miałem ogrzewania .produkt najwyższej jakości.Polecam;;;;;;;)Kocioł Viper

Witam. Właśnie przyjechał do mnie kocioł Termiko Viper 15 KW. Moje pytanie jakie parametry ustawić na sterowniku Płomyk przy 120m2 aby uzyskać temperature w domu 20C. Proszę o pomoc

Powiedzcie mi prosze czy rzeczywiscie w kotle Astro , macie w normalnej eksploatacji zamontowany dodatkowy ruszt , po to aby spalic jakieś gazety itp ??

na palenisku w astro smialo palisz makulaturką drewnem i drobniejszym węglem.pozdro.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.