273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Termiko kocioł kotły piec piece

Kocioł Fazer drogi kolego spala miał aż huczy. Nie jeden kocioł zainstalowałem od nich i nikt nie narzeka.Ciągle przeglądam fora w pracy bo nasza firma zajmuje się instalatorstwem c.o. i jestem pewien że ich palniki śą naprawdę fajne.Z naszych klientów nikt nie dawał sygnałów żeby miału nie spalał a raczej właśnie sobie chwalą.Oni maja własną produkcje palnika...wiec zawsze masz dostępne części a dziś to bardzo ważne bo firmy z palnikami po 3 latach zapominają o częściach zamiennych...............
Z Termiko,Defro,Kostrzewa,Sas tych problemów nie mam.To są solidne firmy z którymi współpracujemy.

Pozdrawiam
Lucjan

Bardzo dobre kotły ale niestety za jakość się płaci.A promocji brak :) Ja jednak i tak zdecyduje sie na ich typ Fazer bo moja ciotka ma go już któryś rok i bardzo mało spala miału.Raz tylko na 4 latka zerwała jej się zawleczka ale to normalka w każdych modelach ślimakowych.to żadna usterka,a raczej usługa serwisowa bo opał coraz gorszy mamy.Zimą napiszę jak kocioł sprawuje sie u mnie.Pozdro.

cześć wszystkim.wybrałem się 2 dni temu też do firmy Termiko.muszę powiedzieć że firma naprawdę ok.Bardzo fajna i fachowa obsługa.Pewnie mają dobre wypłaty bo z chęcią pokazali mi szczegółowo wszystkie kotły.Wacham sie teraz nad wyborem kotła z modelu Fazer i Astro.Do zimy mam czas wiec myślę ze dobrze wybiorę.
Cześć
Bartek

Widuje często ich samochody koło mojego domu .widzę że to dobra firma a właśnie szukam kotła.poczytam sobie jeszcze o modelach i chyba zdecyduje sie na nich.

Tak jak wcześniej pisałem, od kilku próbuję palić miałem z owsem-60proc.miał -40proc owies, Przy tych temperaturach kocioł radzi sobie super. W domu jeszcze nie mieszkam, nie ma w nim jeszcze drzwi wewnetrznych przez to ucieka mi troche ciepła przez garaż. Na piecu mam zadane 50 st. zawór 4 drożny puszcza około 25% ciepłej wody na układ, w domu temp. 18-19 st do tego grzeje c.w.u 140litrów do 42 st. Jak na razie zużycie opału waha sie w granicach 15kg/doba na ekogroszku którego testowałem 3 dni. miał 19000kJ z Janiny, popiołu z tej mieszanki praktycznie nie ma za wiele. Ustawienia; długość cyklu 40s. podawanie 18% (7.2 sekundy) wentylator min 5% max 30% . podtrzymanie wg. ustawień producenta - 25 min. przerwa, 15sekund podawanie. Temperatura na kotle po osiągnięciu zadanej podskoczy jeszcze o 2-3 stopnie, później piec stoi w podtrzymaniu z 30-40 minut. ;)

na stronie
http://www.youtube.com/watch?v=o_z4b68UjWw
można sobie zobaczyć palnik podczas pracy na eko-groszku.
Wyglada to bardzo ciekawie.
podrawiam
Danuta

Fajny filmik.dzieki.Widać że palnik radzi sobie z groszkiem doskonale.A jak z owsem?bo myślę nad zakupem ich kotła.

Kocioł pali owies w proporcji 60% groszku i 40 % miału.Ja jestem zadowolony bardzo z takiej mieszanki.Jesli chodzi o miał i eko-groszek to spala to doskonale.Nic sie nie zawiesza na palniku itp.model który posiadam to Fazer.Pozdro.

witam.powiem szczerze że byłem do zamowień przez internet sceptyczny do dziś.Niestety musiałem kupić nowy piec by w lipcu w czasie urlopu go zamontować .Kociołek dostarczono mi wczoraj popołudniu.udzielili mi fachowej pomocy w rozkręceniu kotła.Jestem bardzo zadowolony.Kocioł wygląda lepiej jak na fotografiach.Jakość wykonania pierwsza klasa.Mam nadzieję że i z palenia będę zadowolony.Polecam wszystkim.

Ja też zamówiłam piec przez internet i jestem bardzo zadowolona.Zapłaciłam przy odbiorze.Miałam możliwość zobaczyć kocioł bo dostawa była osobiście przez kierowce Termiko a nie jakiegoś tam kuriera.Kocioł rozładowali.udzielili informacji mi niezbędnych.Bardzo milo jestem zaskoczona że są jeszcze takie uczciwe i rzetelne firmy.Polecam wszystkim.
pozdrawiam
Basia z Krakowa

Witam, jak długo czekaliście na przywiezienie kotła od momentu zamówienia? Teraz nie ma sezonu ale dopiero pod koniec sierpnia bedę wiedziała czy dam radę finansowo i myślę, że pewnie będzie trzeba dłużej czekać? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam Ania G.

do palenia węglem i drewnem który kocioł lepiej kupic?
viper czy atos.
podpowiedzcie.

do palenia drewnem polecam Atosa ale do palenia tak jak ja miałem to Vipera.Do mialu jednak ta dmuchawa musi byc.

W czwartek 21.07.2011 zamówiłam u nich kocioł telefonicznie a w piątek był już u mnie.Expresowa dostawa a przy tym towar extra.Polecam wszystkim.
Maria

Kotły mi się podobają ale są dla mnie za drogie.Znalazłem inną propozycję:)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.